A
(VIDEO/FOTO) ZVEZDA JESENJI ŠAMPION! Ruiz i Donald za feštu "delija" na "Marakani" - 2:1
Fudbaleri Crvene zvezde pobedom protiv Radničkog iz Niša 2:1 overili su osvajanje jesenje titule u Superligi. Trijumf crveno-belima doneli su Ruiz i Donald , dok je strelac za goste bio Pavkov
informer.rs 10. 12. 2016. 19:52
3

Nadao se trener Miodrag Božović utakmici na "Marakani" bez stresa, ali mu nisu baš puleni uslišili želju. Vodili su crveno -beli posle prvog dela sa 2:1, do kraja meča su strahovali za trijumf, ali su ipak sačuvali gol prednosti, trijumfovali i obezbedili jesenju titulu pre poslednjeg kola.

Zvezda je prva, ima 51 bod, dok drugoplasirani Partizan ima 42 i u nedelju igra sa Čukaričkim meč 20. kola.

U ekipu Zvezde se posle duže pauze zbog povrede vratio Gelor Kanga, koji je bio zaslužan za drugi gol domaćina.

Starsportphoto©

Crveno-beli su već u trećem minutu načeli goste pogokom Ruiza sa oko 20 metara od gola golmana Bajića koji je bio nemoćan. Ali, radost "delija" trajala je do 12.  minuta kada ih je ućutkao Pavkov koji je ostao sam u kaznenom prostoru u glavom pogodio za 1:1.

Ruzi je potom imao šansu da vrati prednost domaćinu u 17. koju nije iskoristio, ali jeste Donald u 23. kada je loptu poslao pod prečku za novo vođstvo od 2:1, pa je zajedno sa delijama proslavio 28. rođendan.

Tokom drugih 45 minuta nije bilo golova, mada je Zvezda mogla do ubedljivije pobede, a Radnički je imao šanse za izjednačenje, međutim, mreže se nisu tresle.

Zvezda u polednjem kolu igra sa Radnikom, a Radnički u Niši dočekuje Metalac.

tarsportphoto©

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 2:1 (2:1)

Strelac: Ruiz u 3, Donald u 23. minutu za Zvezdu - Pavkov u 12. minutu  za Radnički

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Nenad Đokić (Užice).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Le Talek, Fibel, Anđelković, Poletanović, Donald, Plavšić (od 82. Ristić), Ruiz, Kanga (od 72. Račić), Sikimić (od 72. Orlandić).

RADNIČKI: Bajić, Bulatović, Stojanović (od 73. Apostolović), Pavkov, Arsić, Petrović (od 46. Mitrović), Mrkić, Stanojević, Jovanović, Stanković,  Radivojević.

TOK UTAKMICE

Drugo poluvreme

82'.  Poslednja promena u redovima Zvezde. Plavšića menja Ristić.

73'. Umalo 3:1 za Zvezdu! Tomas Fibel je šutirao glavom pod prečku posle centaršuta iz kornera, ali je Vladimir Bajić odlično intervenisao.

72'. Izmena u Zvezdi. Izlazi Sikimić, a na teren će Orlandić. Umesto Kange, Račić je u igri.

65'. Sudar Le Taleka u Mrkića, ali su se brzo pridigli jedan i drugi i nastavili meč.

61'. Kanga je ubacio loptu u peterac, ipak Sikimić neverovatno loše šutira sa nekoliko metara od gola , pa propada solidna šansa Zvezde da poveća prednost posle sat vremena igre.

57'. Odlična šansa za Radnički koji umalo ne stiže do novog izjednačenja. Pobegao je čuvarima Pavkov, ali je uspeo da ga stigne Le Talek i otkloni opasnost ispred gola Manojlovića.

53'. Solidna akcija Zvezde , ali Sikimić ne uspeva da matira goste.

46'.Dogodila se promena u redovima Nišlija. Petrović je ustupio mesto Mitroviću.

Prvo poluvreme

450. Pokušaj Kange u finišu prvog dela iz slobodnog udarca, ali šalje loptu preko gola.

32'. Pokušaj Pavkova da ponovo donese izjednačenje Radničkom. Još jednom je pokuša glavom, ali neprecizan.

27'. Dobra akcija Crvene zvezde po levoj , ali je Ruiz bio neprecizan, mada je mogao i da bude nesebičniji.

23'. GOL! Zvezda ponovo vodi. Donald je strelac. Kangi je dodao loptu Holanđaninu koji ne greši vraća prednost crveno-belima.

17'. Kakav je samo projektil poslao Ruiz!!! Ali i golman Bajić sjajno brani.

12. GOL! Radnički je izjednačio na 1:1 golom Pavkova. Stojanović je odlično centrirao, a Pavkov koji je ostao sam i samo je glavom sproveo loptu u mrežu za izjednačenje.

11'. Sjajno je sada centrirao Plavšić, ali je Bulatović na vreme reagovao uspred Sikimića.

10'. Mogli su crveno-beli sada opasnije da priprete gostima samo da je Kanga bolje centrirao, ali je lopta završila daleko preko gola.

3'. GOL! Zvezda vodi 1:0 golom Ruiza. Odličan je Kostarikanca šutirao sa oko 20-ak metara, a golman Radničkog Bajić je nemoćan.