A
LUDNICA U "PIONIRU"! DŽENKINS I KUZMIĆ SRUŠILI TURKE! Zvezda u dramatičnom finišu slomila Fener - 75:73
Košarkaši Crvene zvezde vezali su četvrtu pobedu u Evroligi pošto su u 17. kolu pobedili Fenerbahče rezultatom 75:73
informer.rs 12. 01. 2017. 22:35
4

Zvezda i Fener su odigrali fantastičan meč u "Pioniru", a  crveno-beli su još jednom briljantom partijom obradovali "delije" pošro su srušili još jednog giganta, favorita, vicešampiona Evrope - Fenerbahče.  Bila je ovo deveta pobeda Zvezde ove sezone u Evroligi prva nad Fenerom od 1998/1999, nakon šest vezanih poraza.

Crveno-beli su tokom treće deonice stekli dvocifrenu prednost, ali su se Turci vratili u meč čak i poveli. Međutim, pitali su se Dženkins u Kuzmić. Amerikanac je 14 sekundi pre kraja pogodio za pobedu sa poludistance, a u poslednjem napadu Kuzmić je izblokirao Judoa i crveno-beli su ostvarili novu veliku pobedu.

Ognjen Kuzmić je bio igrač utakmice sa 21 poenom, 8 skokova i blokadom za pobedu, drugi heroj Čarls Dženkins dodao je 14 poena, 3 skoka i 3 asistencije, dok je Marko Simonović dodao 12 poena i 5 skokova.  Kod gostiju, Datome i Judo su ubacili po 16 poena. Bogdan Bogdanović je dodao 12 (4-8) uz 6 skokova i 6 asistencija.

Kuzmić je briljirao od pocetka, ubacio osam od prvih 10 poena Zvezde na startu meča (10:6), koja je održavala minimalnu prednost, ali je Fener došao do preokreta trojkama Diksona i Bogdanovića. Međutim, crveno-beli nisu gubili konce, pa posle prvog dela niko nije bio u prednosti - 23:23.

Fener je i u drugoj deonici nastavio da služi šut za tri poena, pa su crveno-beli bili u problemu. Međutim, dobro su se držali domaćini i uspeveli da održe egal. Ali, posle poena Bogdanovića sa linije slobodnih bacanja bilo je 37:33 za goste, ali je usledio odgovor Zvezde. Jović je smanjio, Dženkins izjednači, da bi u finišu Dion Tompson prvim poenima doneo Zvezdi vođstvo 44:42.

Zvezda je furiozno otvorila treću deonicu. Dženkins sa pet vezanih poena i Dangubić odveli su domaćine na  52:44, a imala je Zvezda i deset poena više. Međutim, brzo su se gosti vratili u meč, naravno, trojkama, pa je pred odlučujućih 10 minuta bilo 61:59 za crveno-bele.

Usledio je dramatičan finiš meča, smenjivali su se jedni i drugi u vođstvu, a domacini su bili mirnu i cekali sansu za zavrsni udarac. Onda je Dženkins 14 sekundi pre kraja pogodio za vođstvo od 75:73, da bi  Kuzmić je stavio tačku blokadom za deveti trijumf crveno-belih ove sezone u Evroligi.

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 75:73 (23:23,21:19, 17:17, 14:14)

Hala:"Aleksandar Nikilić", Sudije: Lotermoser (Nemačka), Koromilas (Grčka), Viklik (Češka).

CRVENA ZVEZDA: Volters 6, Tompson 2, Dangubić 5, Mitrović 2, Lazić 3, Dobrić, Simonović 12, Dženkins 14, Gudurić, Jović 8, Kuzmić 21, Bjelica 2.

FENERBAHČE: Hersek, Judo 16, Mahmutoglu, Antić, Bogdanović 12, Slukas 7, Nunali, Veseli 7, Kalinić 8, Dikson 7, Duverioglu, Datome 16.

Četvrta četvrtina

Kuzmić blokira polaganje Juda. KRAAAAAAJ - Zvezda je pobedila 75:73!

Kalinić promašuje za tri poena! Dženkins pogađa preko Kalinića i Zvezdu od pobede deli 12 sekundi.

Lopta je u autu, sudije gledaju snimak da bi utvrdile čija je lopta. Zvezdina! Jović je iznudio faul, do kraja 43 sekunde. Prvo bacanje promašuje, drugo koristi. Izjednaceno je - 73:73.

Judo vodi Turke na 73:69, ali Kuzmić zakucava uz faul i smanjuje na 73:72.Do kraja utakmice 1:15.

Sada meč mogu da gledaju samo oni sa debelim živcima! Dikson preokreće na 71:69, a Radonjić traži tajm-aut.

Kuzmiiiić! Zvezda vodi 69:67, do kraja meča 3:43.

Posle dva loša napada Zvezde Kuzmić  zakucava na pas Dangubića. Dženkins tera Slukasa na grešku, a Jović je poslužio Simonovića i novi egal u Pioniru -  67:67!

Volters loš u dva napada zaredom, Kalinić ostaje sam na krilu i trojka za preokret 65:63!

Slukas je doneo novo izjednačenje. Bogdanović potom promašuje trojku za vođstvo, pa ne pogađa ni Simonović ali Kuzmić hvata loptu i posle faula Veselog koristi dva bacanja - 63:61.

Treća četvrtina

Stižu Turci do egala u finišu četvrtine (59:59), ali Zvezda vodi 61:59 pred poslednjih 10 minuta igre.

Crveno-beli ponovo imaju sedam poena više posle trojke Jovića koji je raspametio delije na tribinama (57:50). Ali, ne da se ni Fener, smanjuju gosti na 59:54, do kraja četvrtine 2.16.

Sada serija gostiju koji sa dve vezane trojke preko Dastomea i Bogdanovića smanjuju na 54:50.

Serija crveno-belih 7:0 i ima Zvezda dvocifrenu prednost 54:44 posle novih poena Simonovića.

Proključao je Pionir,  Dženkins ubacuje drugu vezanu trojku, potom Dangubić dvojku i vodi Zvezdu na 52:44.

Dženkins trojkom vodi Zvezdu na plus pet (47:42) i nastaje delirijum na tribinama.

Druga četvrtina

Do kraja poluvremena 20 sekundi. Zvezda vodi posle prvog dela 44:42 zahvaljujući prvim poenima Diona Tompsona.

"Delije" su ovacijama dočekale ulazak u igru Tompsona, novog pojačanja Zvezde.

Ne daju crveno-beli Feneru da se odlepi, Simonović je ubacio trojku iz levog ćoška za novi egal - 42:42!

Greše crveno-beli a gosti prave seriju od 6:0 i odlaze na 37:33. Ali, Jović i Dženkins uzvraćaju za novi egal, međutim Kalinić ubacuje sedmu trojku za Fener koji vodi 42:39

Poveli su crveno-beli 26:23, pa 31:28, ali Bogdanović pogađa trojku potom nekoliko lakih koševa gostiju i rezultat je 31:31.

Džejms Naneli pravi već treći faul, a Simonović pogađa sva tri bacanja za 26:23 na startu drugih 10 minuta igre.

Prva četvrtina

Fener vodi 21:17 i Radonjić momentalno traži tajm-aut. Mini serija gostiju 4:0. Ali, 30 sekudni pre kraja četvrtine domaćin krade loptu i Volter pogađa za izjednačenje. Kalinić je promašio za tri i kraj četvrtine - 23:23.

Datome i Dokson trojkama vraćaju Fener u igru do sada su ubacili gosti tri. Sada Bogdanović ubacuje trojku i donosi gostima vođstvo 17:15.

Datome je uzvratio trojkom, ali je Mitrović bio odličan pod košem za 8:5. Kuzmić je povećao na 10:6, ali su gosti trojkom došli na minus jedan, međutim, trojkom Dangubića Zvezda ide na 13:9.

Dobar početak Zvezde. Šest vezanih poena Kuzmića na startu meča. Vodi Zvezda 6:2.

- U hali je i naša osvajačica olimpijske bronze, skakačica u dalj Ivana Španović.

- Dejan Stanković, Marko Pantelić i Nenad Milijaš bodriće crveno-bele protiv Fenerbahčea. Nekadašnji fudbaleri Zvezde dočekani su ovacijama. U "Pioniru" je i nekoliko košarkaša FMP-a.

- Nema sumnje da će "Pionir" biti krcat.

- Asovima ekipe iz Istanbula i bivšim košarkašima Partizana Bogdanu Bogdanoviću i Janu Veselom navijači Zvezde su priredili doček. Kako su kročili na parket "Pionira" usledili su zvižduci i pogrdna skandiranja "delija".

- Crveno-beli su spremni za okršaj sa Fenerom.