A
(VIDEO) SPEKTAKL NA BRDU - ZVEZDA SLOMILA ČUKU! Sedam golova i pobeda crveno-belih!
Fudbaleri Crvene zvezde su u 27. kolu Superlige na Banovom brdu pobedili Čukarički sa 4:3 i tako zadržali prednost od šest bodova u odnosu na Partizan
informer.rs 19. 03. 2017. 16:53
1
Starsportphoto©

Uzbudljiva utakmica na Banovom brdu, iako su mnogi posle uvodnih 15 minuta mislili da je sve gotovo jer je Zvezda imala vođstvo od 2:0.

Najpre je pogodio Boaći u osmom, a potom i Luković u 15. minutu sa bele tačke. Ipak, da će biti "svašta" nagovestio je Ožegović dva minuta pre kraja prvog poluvremena, takođe iz penala.

Čukarički je već na startu drugog dela igre izjednačio, a strelac je bio Kajević. Međutim, brzo su crveno-beli ponovo došli do vođstva, a svoj drugi gol na utakmici je postigao Boaći, koji je zatresao mrežu u 54. minutu.

Još jedan bivši igrač Zvezde, Aleksandar Jevtić, zagorčao je život crveno-belima, kada je u 67. minutu izjednačio na 3:3. Mogli su domaći i do preokreta, ali su upravo Ožegović i Jevtić propustili priliku.

To je kaznio levi bek crveno-belih Dušan Anđelković, koji se u 83. minutu prikrao, iskoristio odlično "građenje" Boaćija pred golom domaćeg tima i "probušio" mrežu Čukaričkog.

Sada u domaćem šampionatu sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza, a crveno-beli u narednom kolu, prvog aprila dočekuju Spartak iz Subotice, a Čukarički gostuje Metalcu.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 3:4 (1:2)

Strelci: Ožegović iz penala u 43, Kajević u 47. i Jevtić u 67. minutu za Čukarički, a Boaći u 8. i 54, Luković iz penala u 15. i Anđelković u 83. za Zvezdu.

Stadion: na Banovom brdu. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas).

ČUKARIČKI: Petrić, P. Jovanović, Lagator, Mašović, Bogosavac, Docić (od 33. D. Srnić), Bojić, Zorić (od 63. Jovanović), Kajević, Obradović, Ožegović (Jevtić od 52.).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Al. Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Milić, Kanga, Plavšić, Boaći.

88'. Pokušavaju domaći igrači da još jednom stignu do izjednačenja, ali crveno-beli za sada odolevaju "brđanima".

83'. GOL! Zvezda vodi 4:3, a strelac je Anđelković! Boaći se odlično zagradio u petercu domaćeg tima, Anđelković se prišunjao i zakucao loptu u mrežu "brđana".

80'. Tukao je Donald sa oko 20 metara posle povratne lopte Boaćija, ali zamalo pored gola.

78'. Dvostruka izmena kod gostiju, Plavšića je zamenio Ristić, a umesto Kange na terenu je Vujaklija.

75'. Dobra akcija Zvezde po desnoj strani, Srnić je proigrao Kangu, koji je želeo da asistira Boaćiju, ali je Mašović u poslednjem trenutku intervenisao.

72'. Velika prilika za Čukarički! Sevnula je kontra, Ožegović je izbio sam pred Manojlovića, bocnuo loptu koja je išla pored gola, ali je do nje stigao Jevtić. Ipak, nije uspeo da zahvati loptu onako kako je želeo,

67'. GOL! Čukarički je ponovo izjednačio, a gol je dao još jedan nekadašnji igrač Zvezde - Aleksandar Jevtić. On je uhvatio volej i sa desne strane iskosa pogodio suprotni ugao, Manojlović nije imao šansu - 3:3.

65'. Imala je Zvezda dobru priliku. Boaći je prošao, centrirao, ali se Kanga spetljao, pa je intervenisala odbrana "brđana.

60'. Izmena u Zvezdi, umesto Milića, Božović je na teren poslao Slavoljuba Srnića.

54'. GOL! Zvezda ponovo vodi, a Boaći je postigao drugi gol! Odlična akcija gostiju po desnoj strani, Petković je sa desne strane zavrnuo loptu, koja je prošla "ispod" Petrića, i Boaćiju nije bilo teško da loptu koja je bila na gol liniji ćušne u mrežu!

52'. Udarac Kange iz daljine, ali je Petrić krajnjim naporom intervenisao i izbacio loptu u korner.

47'. GOL! Čukarički je izjednačio, Kajević je strelac - 2:2! Manojlović je prethodno odbranio zicer, ali je lopta na kraju došla do Kajevića, koji je sa pet metara zatresao mrežu Zvezde.

Kraj prvog poluvremena.

46'. Šansa za Zvezdu! Lopta na penalu prolazi između Kange i Boaćija!

45'. Pao je Anđelković u šesnaestercu Čukaričkog, sudija Mažić odmahuje rukom...

43'. PENAL za Čukarički! Neverovatan kiks odbrane Zvezde, Bojić je ukrao loptu Anđelkoviću, a ovaj je morao da ga obori.

GOL! Ognjen Ožegović je pogodio uz samu stativu i smanjio na 2:1!

38'. Udarac Bojića sa 17-18 metara, lopta je otišla preko prečke crveno-belih.

36'. Dobar centaršut Jovanovića sa desne strane, lopta je letela preko Zvezdinog peterca, a nijedan igrač domaćeg tima nije uspeo da je zakači.

34'. Pao je Kajević u šesnaestercu Zvezde, ali Mažić je pokazao da nije bilo prekršaja. Štaviše, opomenuo je igrača Čukaričkog da će sledeći put dobiti karton zbog simuliranja.

31'. Mirna utakmica u poslednjih 10 minuta, Zvezda kontroliše situaciju na terenu, Čukarički potpuno bezopasan...

25'. Čukarički za sada bez ijedne ozbiljne akcije na polovini Crvene zvezde.

22'. Udarac Milića sa ivice šesnaesterca, ipak nedovoljno snažno, golman Čukaričkog je lako uhvatio loptu.

15'. PENAL! Srušen je Donald u šesnaestercu Čukaričkog, a Mažić je odmah pokazao na belu tačku!

GOL! Aleksandar Luković je rutinski pogodio mrežu "brđana" i povisio na 2:0!

11'. Imao je Luković dobru poziciju iz slobodnog udarca, sa 20 metara od gola, ali je pogodio živi zid domaćih.

8'. GOL! MAT u dva poteza! Duga lopta Kange u prostor, Boaći je primio i rutinski poslao iza lđa Petrića! Vodi Zvezda 1:0!

4'. Prvi napad Crvene zvezde, Plavšić je napravio solo prodor po levom boku, centrirao,a Boaći je iz teške pozicije šutirao pored gola.

- Džon Ruiz je povređen i zbog nije danas u sastavu Crvene zvezde.