A
(VIDEO) ZVEZDA PRIMILA GOL, ALI POBEDILA! Milijaš nameštao, saigrači pogađali, Borjan razočaran!
Fudbaleri Crvene zvezde su u petom kolu Superlige pobedili ekipu Bačke sa 3:1 i tako zadržali maksimalan učinak u domaćem šampionatu
informer.rs 13. 08. 2017. 18:53
0
Starsportphoto©

Crveno-beli su u kombinovanom sastavu igrali protiv Bačke i nisu imali previše problema da upišu nova tri boda.

Možda i najzaslužniji za to je Nenad Milijaš, koji nije postigao pogodak, ali je Zvezda sva tri gola postigla posle kornera koje je izveo kapiten domaćeg tima.

Golove za ekipu Vladan Milojevića postigli su Aleksandar Pešić, kojem je to peti gol u prvenstvu, te Abraham Frimpong i Uroš Račić.

Utakmicu je obeležilo i to što je Zvezda primila pogodak posle sedam uzastopnih utakmica na kojima je mirovala mreža crveno-belih. Strelac za Bačku bio je Damir Čeković, a golman domaćeg tima Milan Borjan bio je najviše razočaran jer je morao da vadi loptu iz mreže.

Zvezdu sada očekuje duel protiv Krasnodara u plej-ofu za Ligu Evrope, a ovaj duel je na programu 17. avgusta, dok je revanš sedam dana kasnije na "Marakani".

ZVEZDA - BAČKA 3:1 (1:0)

Strelac: Pešić u 38., Frimpong u 54. i Račić u 85. - Čeković u 82. minutu

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Petar Piper.

ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Frimpong, Babić, Anđelković, Račić  (od 86. Kanga), Milijaš, Milić (od 76. Ilić), Rikardinjo, Adžić (od 72. Radonjić), Pešić.

BEČKA: Jevrić, Varga, Nikolić, Klisura, Ilić, Živković, Makarić, Spremo, Trivunović, Luković, Račić (od 58. Čeković).

- 86'. Poslednja izmena u Zvezdi, i upravo je strelca trećeg gola Uroša Račića na terenu Gelor Kanga.

- 85': GOL! 3:1 za Zvezdu, strelac je Račić,a ne treba reći da je ponovo posle kornera! Tri udarca iz ugla jedan za drugim je Izveo MIlijaš i treći se posrećio crveno-belima. Najpre je Babić pogodio prečku, lopta se odbila do Račića, koji se odlično snašao i zatresao mrežu gostiju.

- 82'. GOL! Bačka je smanjila na 2:1, a strelac je Čeković. Odlična kontra gostiju, Čeković je šutirao, a lopta se od stative odbila u gol. Bačka je na ovaj način prekinula seriju Zvezde koja na prethodnih sedam utakmica nije primila pogodak.

- 76'. I drugi krilni fudbaler je zamenjen, umesto Milića na terenu je mladi Luka Ilić.

- 72'. Prva izmena u Zvezdi, umesto Luke Adžića na terenu je Nemanja Radonjić.

- 70'. Terena na "Marakni" je u katastrofalnom stanju i u velikoj meri otežava posao igračima.

- 63'. Dobar pokušaj iskusnog Veseljka Trivunovića iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Crvena zvezda će posle utakmice protiv Partizana krenuti u obnovu travnate podloge, koja je u očajnom stanju

- 60'. Dobar napad Bačke, ali je Frimpong u dva navrata izblokirao protivnika.

- 57'. Dobru priliku je imao Milić, koji je bio najviši u skoku, ali glavom šutirao pored gola.

- 54'. GOL! Duplirali su prednost domaći, a strelac je Frimpong! I to ponovo posle kornera Nenada Milijaša. Štoper Zvezde je u maniru rasnog strelca primio loptu, namestio se, šutirao i lopta se od stative odbila u gol.

- 38'. GOL! Zvezda vodi 1:0, strelac je Pešić! Milijaš je izveo korner, a napadač Zvezde uz dosta sreće zatresao mrežu gostiju. Pešić je glavom zahvatio loptu, koja ga je potom pogodila u nogu i završila iza leđa Jevrića.

- 36'. Sada je priliku imao i Rikardinjo, ali je lopta posle udarca Brazilca otišla pored stative.

- 35'. Slobodan udarac sa oko 20 metara, svi su očekivali da će Milijaš šutirati, ali je to uradio Pešić. Napadač Zvezde je stavio Jevrića na velike muke i golman gostiju je krajnjim naporom uspeo da odbrani.

- 28'. Najbolja prilika na utakmici, Milić se našao u šansi, ali je Jevrić odbranio.

- 27'. Dobar potez Rikardinja, koji je uposlio Pešića, ali je napadaču Zvezde u odsudnom trenutku pobegla lopta.

- 21'. Pokušao je Spremo udarcem iz velike daljine da ugrozi Borjana, ali je lopta otišla daleko preko gola.

- 19'. Crveno-beli kruže oko šesnaesterca gostiju, ali za sada ne uspevaju da pronađu "rupu".

- 11'. Umalo da bude opasno pred golom Zvezde. Kontru Bačke je povukao Spremo, pokušao da uposli Makarića, ali je poslao "kratku" loptu.

- 10'. Tukao je Milijaš sa 20-ak metara u donji desni ugao protivničkog gola, ali je jevrić izbio u korner.

- 4'. Centrirao je Milić sa desne strane, lopta je došla do Pešića, koji je šutirao sa desetak metara, ali lopta je otišla daleko preko gola.