A
(VIDEO) PETARDA ZVEZDE NA "MARAKANI"! Pešić "pakovao" Adžić pogađao - može ovako i protiv Arsenala!
Fudbaleri Crvene zvezde su o osmini finala Kupa Srbije, pošto su na "Marakani" deklasirali Dinamo iz Vranja sa 5:0
informer.rs 11. 10. 2017. 19:52
0

Trostruki strelac bio je mladi Luka Adžić, dok su se u strelce upisali i Slavoljub Srnić i Aleksandar Pešić, koji je imao i tri asistencije.

Zvezda je pitanje pobednika protiv Dinama rešila tokom prvih 45 minuta igre. Hrabro su krenuli gosti, tokom prvih 15-ak minuta igre često pretili Borjanu, ali ih je sasekao pogodak Luke Adžića u 25. minutu utakmice iz slobodnog udarca sa oko 20-ak metera. U nastavku su crveno-beli potpuno dotukli goste.

Savić je u 37. duplirao vođstvo domaćina, ali je sudija poništio pogodak zbog ofsajda, mada ga nije bilo. A onda su za dva minuta pala su dva gola.

Prvo se Pešić odlično snašao posle kornera Srnića i glavom ubacio loptu u mrežu za 2:0, a onda u prvom minutu nadoknade vremena sevnula je kontra. Ponovo je Srnić uposlio Pešića, a ovaj iako je mogao da šutira  nesebično poslužio mladog Adžića koji je smestio loptu u praznu mrežu za 3:0 posle prvog dela utakmice.

Luka Adžić je sjajnu partiju kompletirao het-trikom u 60. minutu, ponovo je nesebičan bio Pešić, koji je poslužio i Srnića u finišu meča za konačnih 5:0.

CRVENA ZVEZDA - DINAMO 5:0 (3:0)

Strelci: Adžić u 25, 45+1, 60, Pešić u 44.

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Momčilo Marković (Beograd).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Savić, Frimpong, Anđelković, Račić (od 66. Bainović), I.Ilić, Rikardinjo (od 11: Milijaš), Srnić, Adžić (od 72. Stojković), Pešić.

DINAMO VRANJE: Vesić, Gašić, Okomajin, Suraka, Stojković, D. Stevanović, Stanković, Nedeljković (od 46. Jeremić), M. Stevanović, Mladenović (od 66. Mladenović), Milovanović.

Drugo poluvreme

Kraj!

- 86'. Crveno-beli lagano privode meč kraju.

- 78'. Abraham Frimpong se srušio, udario je glavom o zemlju. Lekarski tim odmah je utrčao na teren da mu ukaže pomoć. Na sreću, internacionalac iz Gane se ubrzo pridigao. Izgledalo je jezivo na trenutak.

- 77'. GOL! Petarda! Srnić pogađa za 5:0! Ponovo je "paker" bio Pešić, uposlio je ovog puta Srnića, golman Dinama završio je na kolenima, a lopta u mreži gostiju.

- 72'. Strelac tri gola za Zvezdu Luka Adžić izašao je iz igre, a zamenio ga je Filip Stojković.

- 66'. Izmena u ekipi Zvezde, Račić je otišao na klupu, a na terenu je Filip Bainović, ovo je njegov debi.

- 60'. GOL! Ponovo Luka Adžić, Zvezda vodi 4:0! Sevnula je kontra, Milijaš je dodao do Pešića, koji je izbegao ofsajd zamku i ponovo kao kod trećeg gola uposlio Adžića koji postiže svoj treći gol. Pešić je upisao drugu asistenciju.

- 53'. Prilika za Srnića, ali je golman Vesić bio na mestu i otklanja opasnost.

- 46'. Prva izmena u gostujućoj ekipi: štopera Davora Nedeljkovića zamenio je Milan Jeremić.

Pvo poluvreme

- 45+1.  GOL! Crvena zvezda vodi sa 3:0. Slavoljub Srnić je uposlio Aleksandra Pešića, ovaj nesebično dodao Luki Adžiću koji šalje loptu u praznu mrežu.

- 44'. GOL! 2:0 za Zvezdu! Pešić! Napadač Zvezde se najbolje snalazi nakon kornera i glavom šalje loptu pod prečku za  2:0.

- 37'.Vujadin Savić je postigao gol, ali je  pomoćni sudija signalizira ofsajd. Čini se da je pogrešio, jer štoper Zvezde nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

- 34'. Bio je opasan Dinamo do pogotka crveno-belih, ali izgleda da ih je vođstvo domaćina dotuklo.

- 25'. GOL! Zvezda vodi 1:0! Mladi Luka Adžić sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa oko 20 metara doneo je vođstvo svom timu protiv lidera Prve lige Srbije.

- 21. Milijaš je sada šutirao, ali pogađa spoljni deo mreže.

- 20'. Opasni gosti. Suraka je sada krenuo ka golu Borjana, pobegao je čuvarima,  ali je zasitao, pa je uspeo je golman Zvezde prvi da dođe do lopte

- 16'. Milijaš šutira sa velike daljine ali lopta ide preko gola. Pešića umalo nakon kontre da matira goste ali ostaje 0:0.

- 11'. U dobroj prilici su se sada našli gosti. Šutirao je Stevanović, ali na sreću crveno-belih lopta je završila pored gola.

- 10'. Rikardinjo izlazi sa terena, dok će u igru Milijaš.

- 10'. Pešić se našao u šansi, ali sudija pokazuje da je u nedozvoljenoj poziciji.

- 5'. Rikardinjo se žali na povredu. Brazilcu lekarski tim Crvene zvezde ukazuje pomoć. Ne može da nastavi meč.