31.10.2015

16:23

LIDER NASTAVIO DA MELJE Zvezda protiv OFK Beograda upisala 13. uzastopnu pobedu - 4:1

Fudbaleri Crvene zvezde su u 16. kolu Superlige Srbije savladali OFK Beograd sa 4:1 i tako zabeležili 13. vezanu pobedu

VAZURA PROZIVA ZVEZDU: Ne moram da gledam, znam šta će biti sa OFK

SPREMNI ZA HOROR! Navijači OFK Beograda najavili utakmicu sa Zvezdom

CRVENA ZVEZDA - OFK BEOGRAD 4:1 (1:0)

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Dejan Filipović. Crveni karton: Srđa Knežević u 30. minutu. Strelci: Srnić u 45. i 64, Jovanović u 62. i Vijeira u 82. minutu za Zvezdu, Simić u 89. za OFK.

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Jovanović, Luković, Ibanjez, Donald, Grujić, Matos (od 80. Sikimić), Ristić (od 66. Jović), Srnić (od 85. Plavšić), Vijeira.

OFK Beograd: Čupić, Radovanović, Savić, Knežević, Ignjatijević, Cuckić, Damjanović, Jovanović (od 72. Dimitrov), Sjepanović (od 67. Pejović), Simić, Andrić (od 40. Gojkov).

Kraj utakmice

- 89'. GOL! OFK Beograd je postigao počasni pogodak a strelac je Simić na asistenciju Damjanovića. Zaspala je odbrana Zvezde u finišu utamice.

- 88'. Pokušao je Ugo VIjeira da asistira ka Sikimiću, ali je intervenisala odbrana gostiju.

- 82'. GOL! Ugo Vijeira je strelac. Portugalcu nije bilo teško da zatrese mrežu posle asistencije Luke Jovića.

- 80' Priliku je dobio i iskusni napadač Predrag Sikimić koji je zamenio Bruna Matosa. Crveno-beli praktično imaju tri napadača na terenu.

- 75'. Pokušao je i Matos da se upiše u listu strelaca, ali je šutirao veoma neprecizno.

- 70'. Prilika za Uga Vijeiru, ali je na mestu bio Čupić.

- 65'. GOL! Novi gol Slavoljuba Srnića, i ponovo mu je asistirao Matos. Gostima preti katastrofa.

- 62'. GOL! Vukašin Jovanović je manirom rasnog strelca reagovao u kaznenom prostoru i zatresao mrežu gostiju. Svemu je prethodila sjajan akcija Jovanovića i Ristića.

- 58. Kiks Kahrimana prolazi nekažnjeno. Praktično je dodao loptu Damjanoviću koji je odmah šutirao, ali je golamn Zvezde uspeo da interveniše i izbaci loptu u korner.

49'. Prva prilika u drugom poluvremenu za Uga Vijeiru, ali Portugalac nije bio precizan sa nekoliko metara.

- 47'. Srnić je ponovo zatresao mrežu Čupića, ali je gol poništen zbog ofsajda. Crveno-beli su sa pravom negodovali jer Srnić nije bio u nedzvoljenoj poziciji.

- 45'. GOL! Slavoljub Srnić je strelac. Odlično je ispratio akciju Bruna Matosa koji je centrirao sa leve strane, a Srnić se na drugoj stativi samo "poklonio" i zatresao mrežu rivala.

- 40'. Umesto napadača Andrića, trener OFK Beograda Dragoljub Bekvalac na teren je poslao Damjana Gojkova.

- 30'. CRVENI KARTON! Defanzivac OFK Beograda Srđa Knežević dobio je crveni karton. Nejpre je napravio prekršaj za žuti, a potom mu je sudija zbog protesta pokazao put u svlačionicu.

- 24'. Već u narednom napadu odlična prilika za Mihaila Ristića. Vijeira ga je uposlio, mladi vezista je imao situaciju "1 na 1" sa golmanom gostiju, ali je dao dug for što je Čupić iskoristio i pokupio loptu.

Starsportphoto©

- 23'. Pokušao je Cuckić iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla daleko preko gola.

- 15'. Prva pretnja "romantičara" na ovoj utakmici, a lopta posle udarca odlazi u korner,

- 9'. Prvi šut u okvir gola OFK Beograda, a uputio ga je Ugo Vijeira, ali je šutirao pravo u Čupića.

- 6'. Prvi udarac na gol "romantičara" pokušao je Ibanjez glavom sa 16 metara, ali je lopta završila preko gola.

- 5'. Crveno-beli imaju inicijativu, lopta je više u njihovom posedu, ali za sada bez opasnosti po gol gostiju.

- Na početku utakmice minut ćutanja zbog smrti Ranka Žeravice.