12.07.2016

21:53

(VIDEO) ZVEZDA SE SPASLA BRUKE! Katai režirao preokret crveno-belih protiv Valete - 2:1

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su posle preokreta, kao gosti, ekipu Valete sa 2:1 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Iz "keca u dvojku"! očajno prvo poluvreme odigrali su fudbaleri Zvezde, koje će sigurno što pre želeti zaborave. Maltežani su ih u prvih 45 minuta odučili od fudbala, i može se reći da su dobro prošli što su bili u zaostatku od samo jednog gola.

A taj pogodak postigao je Federiko Falkone, koji je bio nerešiva enigma za defanzivce crveno-belih, sve dok se nije povredio i bio zamenjen u 40. minutu.

I na početku drugog poluvremena su Matežani krenuli agresivnije, mogli do drugog golam, ali Kahriman nije dozvolio.

Posle toga su se trgli izabranici Miodraga Božovića, i Kanga je u 66. minutu poslao loptu iza leđa protivničke odbrane, koju je prihvatio Katai i maestralno završio akciju.

Nije se dugo čekalo na preokret, koji je doneo rezervista Predrag Sikimić, na asistenciju Kataija, koji je bez dileme igrač utakmice.

Božović je ispunio obećanje i u drugom poluvremenu dao priliku Moučeu u Ruizu. Argentinac je već od 46. minuta bio na terenu i to umesto Srnića, dok je Kostarikanac u finišu meča zamenio Kataija.

VALETA - CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)

Strelci: Falkone u 15. minutu - Katai u 66. i Sikimić u 75.

Stadion: Hibernijan u Valeti. Sudija: Aleksandar Harkam (Austrija).

Valeta: Bonelo, Gil, Karauna, Azopardi (od 83. Kalitus), Borg, Pani, Romeu, Brifa, Agire, Džonatan, Falkone (od 40. Malano).

Crvena zvezda: Kahriman, Cvetković, Fibel, Luković, Ibanjez, Le Talek, Donald, Srnić (od 46. Mouče), Kanga, Katai (od 83. Ruiz), Vijeira (od 65. Sikimić).

- 88'. Ne odustaju fudbaleri Valete. Probao je Malano udarcem sa više od 25 metara, ali bez većih problema za Kahrimana.

- 87'. Dobar pokušaj crveno-belih. Ruiz je pokušao da spoji Moučea sa golom, ali je Argentinac bio "kratak".

- 83'. Poslednja izmena u Zvezdi. Umesto Kataija, Božović je na teren poslao još jednog novajliju, Džona Ruiza.

- 75'. GOL! 1:2. Sikimić je postigao vodeći gol za Zvezdu. Velike zasluge idu i asistentu Kataiju.

- 73'. Romeu je imao puno prostora na desnoj strani, dobro centrirao, ali je Le Talek glavom izbacio loptu iz kaznenog prostora.

- 66'. GOL! 1:1. Katai je doneo izjednačenje Zvezdi, i to na sličan način na koji je Falkone dao gol za Valetu. Kanga je poslao dugačku loptu, Katai je bio spretniji od protivničke odbrane i iskosa sa desne strane savladao Bonela.

- 65'. Zapretili su i domaći posle dužeg vremena. Tukao je Džonatan, ali je Kahriman odbranio.

- 61'. Sada igrači Zvezd napadaju u talasima. kanga je centrirao, Katai bio najviši u skoku, ali je šutirao preko gola.

- 59'. Odličan pokušaj Moučea, ali odbranio je Bonelo. Zvezdin Argentinac je sjajno prevario protivničkog igrača, gašao gornji desni ugrao, ali je golman Valete bio spreman za tako nešto.

- 58'. Pokušao je Kanga sa oko 20 metara, ali je lopta otišla daleko od gola.

- 52'. Konačno su crveno-beli imali kakvu takvu priliku. Ibanjez je proigrao Kataija, ovaj šutirao iskosa sa leve strane, ali je njegov udarac izblokiran.

- 48. Sevnula je kontra Valete, Malano se stuštio ka Kahrimanu, ali je iskusni čuvar mreže pravovremeno izašao skinuo loptu, a tom prilikom je i dobio udarac od protivničkog napadača.

- Trener Zvezde Miodrag Božović je ve na poluvremenu posegao za izmenom. Umesto Srnića, na terenu je Pablo Mouče.

Prvo poluvreme

- 40'. Falkone se povredio i morao je da napusti igru. Umesto njega na terenu je Santijago Malano.

- 39'. Malo je reći da crveno-beli katastarrofalno igraju u dosadašnjem toku utakmice.

- 33'. Ponovo je postigao pogodak Falkone, ali je poništen zbog ofsajda, koji je bio diskutabilan.

- 28'. Bezobrazan potez Brazilca Romeu, koji je najpre faulirao Ibanjeza, ali to mu nije bilo dovoljno pa je nagazio omalenog Argentinca.

- 19'. Konačno su zapretili crveno-beli. Vijeira je propustio veliku priliku, pošto je posle centaršuta Ibanjeza ostao sam na pet-šest metara, ali je glavom šutirao pored gola.

- 15'. GOL! 1:0 za Valetu. Strelac gola je Federiko Falkone. On je prihvatio dubinsku loptu koju je poslao Agire, i iskosa sa desne strane matirao Kahrimana, koji je ostao ukopan u mestu.

- 11'. Vijeira je dobio žuti karton zbog simulacije. Portugalski napadač je potpuno nepotrebno pao kao pokošen u kaznenom prostoru domaćeg tima, iako je bilo očigledno da nema prekršaja.

- 10'. Fudbaleri Valete u potpunosti kontrolišu igru, crveno-beli do sada ne uspevaju da zaprete Maltežanima.

- 6'. Konfuzna reakcija odbrane crveno-belih, ali na njihovu sreću, Džonatan je bio u ofsajdu.

- 4'. Prva ozbiljnija akcija u režiji domaćih fudbalera. Prošao je Džonatan po levoj strani, centrirao, ali lopta nije stigla do napadača.

- Crveno-beli imaju podršku grupe "delija". Na Maltu je stiglo oko 50 navijača Zvezde.