01.12.2016

20:00

(VIDEO) KOŠMAR NA "MARAKANI"! Zvezda bespomoćna protiv Mladosti sa igračem više, jeziva povreda Plavšića - 2:2

Fudbaleri Crvene zvezde ostali su bez trijumfa protiv Mladosti u 18. kolu Superlige (2:2), ali i bez Srđana Plavšića, koji je povređen nakon što je na njega jezivo startovao Radomir Milosavljević, fudbaler Lučanaca

Imala je Zvezda šansu da pobegne konkurentima na "plus osam", nakon remija Partizana i Vojvodine u Novom Sadu, ali zicer nije iskoristila. Mladost je povela, Zvezda je uspela da preokrene, ali su Lučanci ipak izbegli poraz sa igračem manje (2:2). I da je pobedila, bila bi to gorka pobeda Zvezde, pošto se povredio Srđan Plavšić posle strašnog starta Radomira Milosavljevića sa dve noge.

Meč je počeo sjajnom šansom Orlandića u sedmom minutu, koju crveno-beli nisu iskoristili, a samo četiri minuta kasnije bili su u minusu domaćini. Usledila je kontra Mladosti. Golubović je pronašao brzonogog Jovanovića, koji je umakao odbrani Zvezde, prošao Anđelkovića, potom obišao golmana Manojlovića i smestio loptu u mrežu za 1:0. Crveno-beli su nastavili da opsedaju gol Mladosti, koja je čakala svoju šansu iz kontre. I dočekala je u 25. minutu. Jovanović je ponovo prošao odbranu, ali je na kraju ispred Bojovića na vreme odreagovao Le Talek.

Crveno-beli su ipak anulirali zaostatak deset minuta pre kraja poluvremena i to preko Anđelkovića, koji je definitivno bio najbolji igrač domaćina tokom prvog dela.  Dobio je loptu od Račića, a onda je usledila solo akcija levog beka Zvezde. Prošao pored petorice igrača Mladosti i rutinski matirao Krznarića za 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvremen Zvezda je ostala bez Srđana Plavšića na koga je krvnički startovao Milosavljević i dobio samo žuti karton, koji mu je doduše bio drugi, pa je napustio teren.

Zvezda je četiri minuta kasnije preko Orlandića preokrenula na 2:1, ali nije radost drugo trajala.
Mladost je uspela sa igračem menje nakon kontre da izjednači na 2:2 pogotkom Radivojevića, a potom da sačuva jedan bod do kraja utakmice.

(VIDEO/FOTO) JEZIVI KRICI PLAVŠIĆA! Igrača Zvezde odveli u bolnicu posle krvničkog starta Milosavljevića!

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 2:2 (1:1)

Strelac: Anđelković u 35, Orlandić u 54. minutu za Zvezdu - Jovanović u 11, Radivojević u 69. minutu za Mladost.

Stadion:"Rajko Mitić". Sudija: Nemanja Petković

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Fibel, Le Talek, Anđelković, Donald, Poletanović, Račić (od 76. Luković), Plavšić (od 51. Adžić) Srnić, Orlandić (od 61. Sikimić).

MLADOST: Krznarić, Andrić, Milošević, Šatara, Protić, Golubović, Tumbasević, Radivojević, Jovanović (od 94. Mišel), Milosavljević, Bojović.

TOK UTAKMICE

Drugo poluvreme

- 92'. Pokušaj Donalda sa oko 20 metara, ali lopta ide direktno u Krznarićeve ruke.

- 90'. Igraće se još sedam minuta.

- 84'.  Pokušao je Luković, ali je pucao direktno u golmana Mladosti Krznarića.

- 76'. Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi. Umesto Uroša Račića na terenu je Andrija Luković.

- 69'. GOL! Mladost je izjednačila na 2:2 sa igračem manje. Kontra Lučanaca, a Manojlović je bio nemoćan nakon presiznog šuta Radivojevića.

- 61'. Nova izmena u Crvenoj zvezdi, prinudna. Orlandić ide na klupu, a na terenu je Predrag Sikimić.

- 54'.GOL! Orlandić glavom preokreće na 2:1! Marko Poletanović je ubacio sa desne strane, a Orlandić visoko skočio i glavom matirao Krznarića.

- 51. Plavšić jauče od bolova. Teška povreda igrača Zvezde, koga na nosilima iznose sa terena. Umesto Plavšića na teren je ušao Luka Adžić.

- 50'. Drugi žuti karton za Milosavljevića, koji je startovao đonom na Plavšića. Mladost sa igračem manje.

Bakljada na poluvremenu.

Prvo poluvreme

- 43'.  Imala je Zvezda priliku da povede, ali su suviše komplikovali crveno-beli i izjalovila se ova prilika da stignu do preokreta.

- 35'. GOL! Anđelković je izjednačio na 1:1. Dobio je loptu od Račića, potom je usledio slalom, prošao je nekoliko igrača Mladosti i šutnuo loptu pored golmana Krznarića.

- 30'. Bomba Marka Poletanovića sa oko 20 metra, ali je Nemanja Krznarić bio na mestu.

- 27'. Kontra Mladosti. Raosavljević je bio u šansi gostima da donese dva gola prednosti, ali slaba završnica. Lopta završava u rukama Manojlovića.

25'. Šansa za goste! Saša Jovanović je ponovo probio po desnoj strani, ponovo prošao pored Anđelkovića, vrati je loptu Bojoviću, ali Le Talek se u poslednjem trenutku isprečio.

- 23'. Poletanović je pokušao iz slobodnjaka da donese egal, ali šalje loptu preko gola.

-17'. Srnić je poslao opasan centaršut sa desne strane, lopta je pala ispred Krznarića koji je kratko odbio na nekih jedanaest metara, ali je brzo reagovala odbrana Mladosti i otklonila opasnost.

- 11'. GOL! Jovanović dovodi Mladost u vođstvo. Golubović je sa sredine terena gurnuo loptu u prazan prostor.  Saša Jovanović je lako pobegao čuvarima, zaobišao Manojlovića i doneo vođstvo ekipi Mladosti od 1:0.

- 7'. Sjajna šansa za Zvezdu! Odigrao je Le Talek za Orlandića, koji je uspeo da se oslobodi Miloševića, šutirao, ali je golman Krznarić uspeo da zaustavi njegov šut. Ljuti se Le Talek na saigrača što mu nije vratio loptu.

- 5'. Račić je lepo odigrao za Srnića ispred gola Mladosti, ali nova dobra reakcija Miloševića u svom šesnaestercu.

- 3'. Prvi korner na utakmicu, za Zvezdu.Poletanović je ubacio loptu, ali je Milošević pravovremeno reagovao.

- Utakmica je počela minutom ćutanja u znak odavanja počasti stradalim fudbalerima brazilskog Šapikoensea.