Starsportphoto©

20:43 C. zvezda 0

informer.rs | 16. 02. 2017.

(VIDEO) ZVEZDA DEMOLIRALA VRŠAC! Crveno-beli protiv FMP-a u polufinalu Kupa!

Košarkaši Crvene zvezde pomeli su sa terena slabašni Vršac rezultatom 99:47 i plasirali se u polufinale Kupa Radivoja Koraća gde ih čeka ekipa FMP Železnika

Već posle dva minuta igre bilo je jasno da će se Vršac provestio kao bos po trnju u ovom duelu. Zvezda, koja je igrala bez povređenih Dangubića, Voltersa i Bjelice, odigrala je brutalno prvo poluvreme, otišla na 30:7 nakon prvih 10 minuta igre, rešila pitanje plasmana u polufinale, a onda se igrala sa protivnikom.

Sredinom druge četvrtine nemilosrdni crveno-beli su imali 32 poena viška (42:10). Ni tu nisu stali šampini Srbije i ABA lige izgleda čvrsto rešeni da preko Vršca pošalju poruku ostalim rivalima. Nastavili su Dženkins, Simonović, Mitrović i ostatak društva da zatrpavaju koš rivala, pa su crveno-beli na kraju poluvremena vodili 57:17.

U nastavku meča su veću minutažu dobili Petar Rakićević i Boriša Simanić, Zvezda je malo prikočila, ali ni to nije bilo dovoljno Vrščanima bar malo da ublaže poraz.

Svi igrači Zvezde koji su ulazili upisali su se u strelce. Simonović je završio utakmicu sa 19 poena, kapiten Luka Mitrović imao je 12 poena, 10 skokova i 7 asistencija, Marko Gudurić dodao je 13, a Tompson 12 poena

U ekipi Vršca samo je Savović sa 11 poena bio dvocifren, po osam su dodali Stojadinović i Jeftić.

CRVENA ZVEZDA - VRŠAC 99:47 (30:7, 27:10, 24:15, 18:15)

Hala: "Čair". Sudije: Glišić, Jevtović, Arsenijević.

CRVENA ZVEZDA: Tompson 12, Mitrović 12, (10sk, 7as), Lazić 4, Simanić 8, Dobrić 6, Simonović 19, Rakićević 5, Dženkins 9, Gudurić 13, Jović 4, Kuzmić 7.

VRŠAC: Pavković 3, Pavlović 3, Mitrović 5, Krstović 4, Jovović, Spasojević, Savović 11, Dimić, Jeftić 8, Minčev 2, Stojadinović 8, Đerić 3

Četvrta četvrtina

Kraj! Pobeda Zvezde 99:47! Crveno-beli će u polufinalu igrati sa FMP Železnikom.

Gudurić postiže trojku, potom pogađaju Simanović, Tompson i Rakićević, mogla bi da "pukne stotka" u Nišu - 94:39.

Na obe strane se igra opušteno, ali će Vrščani po svemu sudeći teško preko 15 poena i u ovoj četvrtini.

Trude se Vrščani da koliko toliko ublaže debakl, ali im ništa ne ide od ruke protiv izuzetno raspoloženih crveno-belih, koji sjajnim potezima zabavljaju navijače u "Čairu".

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine, Zvezda ima 49 poena prednost vodi 81:32. Boli koliko su crveno-beli nemilosrdni prema rivalu.

Crveno-beli su početkom utakmice rešili pitanje pobednika, pa u nastavku kao da se igra revijalni meč.

Trener Radonjić je pružio priliku Petru Rakićeviću i Boriši Simaniću.

Do kraja četvrtine 2,5 minuta, a Zvezda posle nove trojke Dženkinsa i poena Jovića vodi 73:29.

Jeftić pogađa za Vršac dva poena a s druge strane uzvraćaju rafalno Simonović, Tompson i Dobrić. Crveno-beli povećavaju prednost na 61:22.

Druga četvrtina

Zvezda je davno rešila pitanje pobednika, još tokom prvih pet minuta meča, ali je zadržala maksimalan pristup i na kraju poluvremena vodi 57:17! Vršac je jedva ubacio 10 poena u drugoj četvrtini.

Nesrećni Vršac, crveno-beli nemaju nameru da prikoče. Dve vezane trojke Zvezde, Dženkins i Simonović pogađaju. Zvezda vodi 50:15. Do kraja poluvremena 2.40.

Zvezda ide na "+32" - 42:10, do kraja poluvremena još šest minuta.

Zvezda je nastavila da zatrpava koš nemoćnog rivala, Tompson je zakucao, pa je Simonović pogodio trojku, Mitrović je vezao četiri poena i odveo Beograđane na 39:10.

Prva četvrtina

Ekspresna serija crveno-belih 18:0 koji imaju 23 poena viška. Rezultat je 30:7 posle prvih 10 minuta igre.Pobednik je već sada poznat!

Uspeli su Vrščani da priđu na 14:7, ali je Mitrović pogodio dva slobodna bacanja, trojku je ubacio Gudurić , potom se sa linije penala upisao Simonović za vođstvo Zvezde 21:7.

Nova mini serija crveno-belih od 6:0 i povećavaju prednost na 12:3 protiv ekipe iz KLS-a.

Stojadinović trojkom zaustavlja seriju Zvezde koja vodi 8:3 posle pet minuta igre u Nišu.

Sjajan početak Zvezde koja otvara meča serijom 6:0.S druge strane, mnogo izgubljenih lopti ekipe Vršca , do sada četiri.