18.01.2018

12:11

(VIDEO) ZVEZDA PALA U IZRAELU! Makabi bez problema do pobede nad srpskim prvakom

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su novi poraz u Evroligi, pošto je večeras bolji od njih bio Makabi u Tel Avivu - 89:75

Crveno-beli su ušli oslabljeni u ovaj meč, pošto nisu mogli da računaju na iskusnog centra Pera Antića, a još u prvoj četvrtini se povredio i Džejms Feldin, koji je povredio zglob.

Makabi je ključnu razliku napravio u drugoj četvrtini, pa je na poluvremenu imao čak 18 poena prednosti.

Iako je uspela Zvezda da u trećem delu smanji zaostatak i da se približi do "minus sedam", to je najmanja razlika na koju je uspela da se primakne Izraelcima.

Kada su odbili taj napad žuto-plavi su rutinski priveli meč kraju.

Makabi posle 19. kola ima skor 10-9, dok je Crvena zvezda na 7-12.

MAKABI - CRVENA ZVEZDA 89:75
(23:16, 24:13, 17:23, 25:23)

Dvorana: "Menora Mivtahim". Sudije: Hristodulu (Grčka), Peruga (Španija), Viklicki (Češka).

MAKABI: Tomas 10, Mašur, Rol 7, Kejn 14, Tajus 15, Dibartolomeo 6, Koen, Kol 10, Bolden 1, Parakuski 4, Zusman, Džekson 22.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 9, Davidovac 6, Lazić 2, Dobrić 5, Feldin 6, Janković, Ročesti 10, Lesor 10, Enis 7, Jovanović 7, Bjelica 13.

Pobeda Makabija 89:75.

Trojka Dejana Davidovca četiri sekunde pre kraja stavila je tačku na meč.

Raste razlika u finišu meča. Kol je sa dva penala doneo prednost Makabiju od velikih 89:72.

Jovanović je poentirao iz kontre na tačno dva minuta pre kraja - 81:70.

Ročesti je dobio žestoku blokadu od Boldena, a u kontri je zakucao Kejn - 78:65.

Dangubić je pogodio trojku, pa je Bjelica ukrao loptu, ali nije uspeo da poentira u kontri, pa ostaje 76:63.

Osmi poen u četvrtini, a ukupno 19. Pjera Džeksona za 74:60 na sedam minuta do kraja.

Odgovara Ročesti sa četiri uzastopna poena - 70:58.

Još jednom Džekson u akciji: koš uz faul i pogođeno bacanje - 70:54.

Samo pet sekundi pošto je počela poslednja četvrtina, Džekson je ubacio trojku - 67:52.

Treća četvrtina:

Vodi Makabi na kraju treće četvrtine 64:52. Imala je Zvezda napad da smanji ispod sedam razlike, ali je Lesoru ispala lopta iz ruku i onda je stigla kazna...

Dibartolomeo je ostao sam kao duh u kontri i lako je pogodio za tri poena - 62:52.

Na 55:48 dosuđena je namerna lična Laziću, Džekson je ubacio dva bacanja, ali Zvezda je odbranila sledeći napad - 57:48.

Bjelica pogađa poluhorogom, crveno-beli su ispod 10 poena zaostatka (53:45).

Smanjila je Zvezda na 10 razlike za pet minuta igre, gotovo je prepolovila zaostatak sa poluvremena.

Šest vezanih poena Zvezde, preko Bjelice i Lazića, razlika je smanjena na 50:35. A, posle namerne lične, još četiri poena za crveno-bele i sada je 50:39.

Tamo gde je stao u drugoj, nastavlja Tomas u trećoj četvrtini - trojkom za 50:29.

starsport

Druga četvrtina:

Aleks Tajus sa 11 poena najefikasniji igrač meča.

Kejn i Tomas podigli su prednost Makabija do velikih 47:29 na kraju prvog poluvremena!

Mini niz 9:3 domaćeg tima i rekordna prednost na meču - 40:29.

Prve poene večeras ubacio je Jovanović i smanjio Zvezdin zaostatak na 32:26.

Treća lična greška Džone Boldena, što je dobra vest za crveno-bele. A, taj penal kažnjava Dangubić sa dva poena - 30:24.

Veoma dobra igra Dilana Enisa večeras, još dva poena za njega iz jako teške pozicije - 28:22.

Veliki hendikep za Zvezdu! Džejms Feldin je povredio zglob, pošto je doskočio rivalu na nogu i mora da izađe iz igre!

Posle minut i po igre u drugom delu trojkom Dibartolomeua Makabi odlazi na deset poena razlike - 28:18.

Prva četvrtina:

Mnogo izgubljenih lopti za Zvezdu, a Tajus je zakucavanjem doneo najveću prednost Makabiju na 23:16. To je i rezultat na kraju prve četvrtine.

Mini serija 5:0 Makabija, vodi domaći tim 19:14.

Evo izjednačenja! Zvezda je stegla odbranu, a Dilan Enis je trojkom poravnao rezultat na 14:14.

Serija Zvezde 6:0! Lesor je posle kontre smanjio razliku na 12:11.

Bjelica je pogodio uz faul, ali nije iskoristio i penal. Od sedam poena Zvezde, on je ubacio pet - 12:7.

Novi neiskorišćeni napad crveno-belih i nova kontra koju realizuje Rol - 12:5. Zvezda je uzela tajm-aut.

Izgubljena lopta Dangubića, koju kažnjava Rol košem uz faul iz kontre. Ubacio je i dodatno bacanje, Makabi vodi 10:5.

Srećna trojka Džeksona, lopta je pogodila obruč pa se odbila u visokom luku i onda završila u košu - 3:2. Na to Parahovski u sledećem napadu dodaju poene za 5:2.

Lesor je jedini pogodio u prvih minut i po igre, Zvezda je povela 2:0.