09.02.2018

18:21

(VIDEO/FOTO) ZVEZDA ČUVA NADU! Crveno-beli razbili Milano i očuvali šansu da se bore za prolaz dalje

Košarkaši Crvene zvezde razbili su u "Pioniru" ekipu Armani Milana u 22. kolu Evrolige i time sačuvali šansu da se bore, dok ima izgleda, za prolaz u Top 8 fazu - 100:89

Pukla je "stotka" u Beogradu, drugi put ove sezone! Zvezda je bez problema došla do nove, devete pobede u Evroligi.

Armani Milano je samo u prvoj četvrtini uspevao da ugrožava srpski tim, da povremeno prelazi u vođstvo, ali od trećeg kvartala utakmica je išla u jednom smeru, ka novom trijumfu crveno-belih.

Izvanrednu partiju, možda najbolju ove sezone, pružio je Stefan Janković sa 15 poena, koliko je ubacio i Matijas Lesor, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 10 skokova.

Crveno-beli posle 22. kola imaju tri pobede manje od Makabija, koji drži osmo mesto, ali dok god ima matematičke šanse - nema predaje.

U narednom kolu prvak Srbije će igrati protiv Bamberga, 23. februara.

CRVENA ZVEZDA - MILANO 100:89
(23:20, 27:25, 21:20, 29:24)

Dvorana: "Pionir". Sudije: Erezuelo (Španija), Gkontas (Grčka), Haliko (Estonija).

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 10, Davidovac 5, Lazić 5, Dobrić 6, Feldin 10, Janković 15, Ročesti 14, Omić 11, Lesor 15 (10sk), Enis, Jovanović, Bjelica 9.

MILANO: Gaudlok 15, Micov 11, Paskolo, Kalnietis, Tarzuvski 3, Kuzminskas 17, Ćinćarini 2, Mbaje 3, Tiodor 13, Bertans 10, Džerels 7, Gudaitis 8.

Feldin za stotku - 100:87!

Ovog puta Omić zakucava! Može li se do stotke? Ima vremena - 97:84.

Omić polaže u obruč za 95:80 na dva i po minuta pre kraja. Sve je ovde jasno, idu crveno-beli do nove pobede u Evroligi.

Stefan Janković je na 15 poena! Dvojka sa vrha kapice, za 90:76!

Duga dvojka Ročestija za +13 na četiri i po minuta pre kraja - 88:75.

Lesor je pogodio za +13 (82:69), a onda je Bertans ubacio trojku uz faul! I Letonac je iskoristio i bacanje  - 82:73.

Neverovatan promašaj Jankovića, koji je krenuo da zakuca u kontri! Centar Zvezde je "uspeo" da promaši gotovo ceo obruč!

Gudaitis zakucava posle dvokoraka kroz reket Zvezde - 77:69. A, Džejms Feldin odgovara trojkom - 80:69!

A, onda namerna Ročestiju zboig faula na Kuzminskasu, koji je ubacio bacanja - 75:67.

Namerna lična Kuzminskasa na Jankoviću, poklon za Zvezdu na startu poslednje četvrtine. Janković siguran sa penala, a onda je zakucao u narednom napadu - 75:65.

starsport

Treća četvrtina:

Pogodak Matijasa Lesora u poslednjim sekundama četvrtine. Vodi Zvezda na kraju trećeg kvartala 71:65.

Serija Milana 7:0, koju je trojkom krunisao Kuzminskas! Sada je samo 69:65.

Trojka Stefana Jankovića sa sedam metara - 69:59.

Ništa nije promenio  odmor Milana, četiri poena je vezao Bjelica i rezultat je 64:53.

Nema Milano rešenja u napadu, Zvezda je stegla odbranu, pa je trener gostiju primoran da traži tajm-aut. Vodi srpski šampion 60:53.

Dobio je žestok udarac po glavi Ognjen Dobrić ispod koša Milana, ali nije povređen.

Seriju promašaja na obe strane prekinuo je laganim polaganjem od tablu Alen Omić - 57:49.

Davidovac! Trojka na samom isteku napada - 53:47.

Druga četvrtina

Kod crveno-belih Ročesti deset, Lesor devet poena, a u Milanu Gaudlok najefikasniji sa 12.

Ide Zvezda na poluvreme sa pet poena prednosti - 50:45.

Omić drugi put ubacuje 1/2 sa penala - 50:41.

Dugo nije bilo Ročestija i - evo ga! Trojka bivšeg crnogorskog reprezentativca, za ubedljivih 47:36.

DOBRIIIIIĆ!!! Trojka uz faul i pogođeno bacanje mladog beka, ide Zvezda na +11 - 39:28!

Dangubić kao supermen je proleteo kroz reket gostiju i zakucao, za ovacije u "Pioniru"! Prva opipljivija prednost za srpskog prvaka - 35:28.

Prelep pogodak Dangubića posle prodora kroz reket Italijana, na asistenciju Enisa - 31:28. A, onda i Lesor popravlja promašaj Enisa, vodi Zvezda 33:28, a gosti uzimaju minut odmora.

Bertans prodorom donosi vođstvo Milanu - 28:27.

Evo poena i Kurtisa Džerelsa, nekadašnjeg igrača Partizana, koji je smanjio na 25:22, a onda još dva istog igrača (25:24), pa je Zvezda uzela tajm-aut.

(VIDEO) A, U "PIONIRU" - MUK! Zvezdaši se minutom ćutanja oprostili od Nebojše Glogovca

Prva četvrtina:

To je ujedno i rezultat prve četvrtine - 23:20.

Milko Bjelica pogađa iz gotovo bezizlazne situacije - 23:20.

Novi četiri poena Tiodora i novo izjednačenje na semaforu - 17:17.

Preuzima Zvezda vođstvo. Četiri poena Lesora i Ročestija donela su prvu prednost crveno-belima - 15:11.

Najzad je i Milko Bjelica naštelovao nišan! Trojka zvezdinog krilnog centra za izjednačenje - 9:9.

Devet poena Milana i to sve trojkama! Ovog puta Gaudlok je pogodio - 9:6.

Lesor je posle alej-upa pogodio prve poene za Zvezdu, ali odgovorio Micov trojkom za vođstvo gostiju 6:2.

Džordan Tiodor je trojkom otvorio utakmicu - 0:3.

- Skromna poseta u "Pioniru", ima praznih mesta, deluje da dvorana neće biti puna.