14.03.2018

11:19

(VIDEO) MAČVA IZBACILA ZVEZDU IZ KUPA! Crveno-beli nokautirani posle penala!

Fudbaleri Mačve su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali Crvenu zvezdu u četvrtfinalu Kupa Srbije - 5:4

Veliko iznenađenje u Šapcu! Mačva je izbacila Crvenu zvezdu u četvrtfinalu Kupa Srbije!

Posle 90 minuta nije bilo golova, a oba tima su imala prilike, ali su mreže mirovale. Tačnije Nenadu Gavriću je poništen pogodak u drugom poluvremenu zbog ofsajda, a vrlo je teško proceniti da li je fudbaler Mačve bio u nedozvoljenoj poziciji.

Kako je rezultat posle 90 minuta bio 0:0 pristupilo se izvođenju penala. Crveno-beli su prvi šutirali i imali su prednost sve do pete penal serije.

Tada je Nemanja Radonjić očajno tukao i poslao loptu daleko preko gola, dok je na drugoj strani Pejović bio siguran i doneo je Šapčanima polufinale Kupa Srbije, prvi pust posle 1989. godine.

Ova dva tima odmeriće snage za nekoliko dana, kada Mačva, ponovo kao domaćin bude dočeka Zvezdu u Superligi.

MAČVA - ZVEZDA 0:0 (0:0), penali 5:4

Stadion: FK Mačva. Sudija: Dejan Santrač.

MAČVA: Puletić, Pejović, Tošić, Jovanović, Ristivojević, Ivić, Obrovac, Adamović, Jeremić, Gavrić, Matić.

ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 53. Gobeljić), Le Talek, Babić, Hajdin, Jovičić, Krstičić, L. Ilić (od 59. MIlijaš), Srnić (od 77. Radonjić), Milić, Pešić.

Penali:

Peta serija: Radonjić šalje loptu daleko preko gola. Pejović je bio siguran! Mačva je u polufinalu Kupa Srbije!

Četvrta serija: Milijaš je imao sreće, lopta je prošla ispod noge Puletiću. Na drugoj strani je Obrovac 'ladan kao špricer.

Treća serija: Puletić pogađa stranu, ali Krstičić je bio precizan. Milinković je prevario Borjana i izjednačio na 3:3.

Druga serija: Pešić siguran, Gavrić je imao sreće - Borjan je zakačio loptu, koja je potom udarila u stativu i ušla u gol.

Prva serija: Babić je pogodio za Zvezdu, a Matić za Mačvu!

Kraj utakmice, šutiraće se penali!

90+3'. Oštar prekršaj Tošića nad MIlijašem. Tošić je dobio žuti karton, a i Matić zbog prigovora.

Šest minuta nadoknade je pokazao četvrti sudija.

88'. Dugo je trajala akcija Mačve, izgledalo je da će biti opasno po gol Zvezde, ali na kraju samo gol-aut.

85'. Sve smo bliže penalima. Ako posle 90 minuta bude nerešeno, odmah će se izvoditi jedanaesterci.

79'. Odmah je Radonjić zapretio, tukao iskosa sa leve strane, ali je Puletić odbranio.

77'. Poslednja izmena u Zvezdi, umesto Srnića na terenu je Radonjić.

74'. Gol Gavrića je poništen zbog ofsajda! Nije bilo lako proceniti da li je fudbaler Napretka bio u nedozvoljenoj poziciji.

72'. Pokušao je Krstičić sa 20-ak metara, ali je lopta otišla daleko preko gola.

70'. Nervozna igra sa obe strane u poslednjih nekoliko minuta. Konstantno se "secka" igra prekršajima.

64'. Koškanje u kaznenom prostoru Mačve, sve se završilo žutim kartonom za Ristivojevića i Babića.

60'. Možda i najbolji igrač Mačve na ovoj utakmici Ivan Obrovac je još jednom pokušao, ali ga je izblokirao Le Talek.

59'. Druga izmena u Zvezdi, umesto Luke Ilića na terenu je Nenad Milijaš.

57'. Velika prilika na drugoj strani. Krstičić je odlično prošao, vratio loptu do MIića, koji je sa 15 metara šutirao, ali je lopta prohujala pored stative.

55'. Sada je Borjan odlično odbranio! Obrovac je prošao Le Taleka i centirao, a matić je šutirao pored Babića, ali je Borjan intervencijom donekle ispravio grešku iz 34. minuta.

53'. Umesto povređenog Stojkovića na terenu je Marko Gobeljić.

51'. Povreda Filipa Stojkovića. Desni bek Zvezde je izbacio loptu u aut i seo na travu. Lekarski tim gostiju mu je pomogao da izađe sa terena.

49'. Agresivno su otvorili gosti drugo poluvreme. Dva kornera za nekoliko minuta, ali bez pretnji po gol domaćeg tima.

46'. Odmah je zapretila Zvezda, posle 30-ak sekundi igre Milić je šutirao iskosa sa leve strane, ali je Puletić bio na mestu.

44'. Sada gužva pred golom Mačve, na kraju je šutirao Hajdin, ali je Puletić odbranio.

37'. Prekršaj Babića, koji je oborio Gavrića, nakon što mu je ovaj proturio loptu kroz noge.

35'. Nova prilika za domaćina, ponovo je Obrovac šutirao, ali sada znatno lošije.

34'. Le Talek je spasao Borjana i Zvezdu. Golman gostiju je istrčao na 25 metara od gola, loše ispucao loptu na koju je naleteo Obrovac i sa pola terena šutirao iz prve, ali je Le Talek sa gol linije izbacio loptu.

32'. Prve čarke na terenu posle faula Ristivojevića nad Pešićem. Ubrzo se sve smirilo.

25'. Prva prilika na utakmici. Hajdin je sa levog boka uposlio Pešića, ovaj se izborio priliku iako je bio okružen trojicom igrača, ali je njegov udarac Puletić izbacio u korner.

24'. Luka Ilić je pao u kaznenom prostoru domaćeg tima, ali je bilo evidentno da je mladi fudbaler Zvezde simulirao. Sudija mu nije pokazao žuti karton.

17'. Korner za Mačvu izveo je Adamović, Tošić je bio najviši u skoku, ali je lopta otišla pored gola.

11'. Gužva pred golom Mačve, ali na kraju ništa od svega posle udarca Pešića.

10'. Adamović je dobio žuti karton jer je s leđa udario Milića, koji je bio bez lopte.

9'. Pokušao je Krstičić sa 20-ak metara, ali je loše zahvatio loptu i ona se jedva dokotrljala do gol-aut linije.

5'. Sada su Šapčani zapretili, Adamović je centrirao, Jovanović bio najviši u skoku, ali je šutirao preko gola.

4'. Sada je Krstičić centrirao iz slobodnog udarca, intervenisala je odrabana domaćina. U nastavku akcije je Hajdin pokušao, ali pravo u Puletića.

2'. Prvi pokušaj gostiju, šutirao je Krstičić iz slobodnog udarca, ali samo do živog zida.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.