09.04.2018

10:35

(VIDEO) HLADAN TUŠ U "PIONIRU"! Budućnost napravila brejk protiv Zvezde u finalu!

Hladan tuš u "Pioniru"! Košarkaši Budućnosti napravili su brejk protiv Crvene zvezde u finalu plej-ofa ABA lige - 80:76

Veliki korak ka tituli napravili su Podgoričani, koji su vodili tokom skoro cele utakmice u Beogradu i sačuvali su tu prednost do kraja.

Zvezda je imala očajno šutersko veče, pogotovo Džejms Feldin i Dejan Davidovac, koji su se ispromašivali u pokušajima za tri poena, dok je Podgoričane maestralno predvodio tandem bekova Nemanja Gordić - Nikola Ivanović, koju su zajedno ubacili 38 poena.

Nije uspela Zvezda ni da iskoristi premoć ispod koša, gde je sigurno kvalitetnija od Podgoričana, pogotovo što su prva dva centra crnogorskog tima, Nikolić i  Barović, imali po dva penala već u prvoj četvrtini.

Bunili su se često igrači i pogotovo navijači Zvezde na sudije, tako da će sigurno ovaj meč imati i svoje "treće poluvreme".

Budućnost vodi 1:0 u seriji, a druga utakmica je već u utorak veče, ponovo u "Pioniru".

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 76:80
(22:25, 16:12, 19:26, 19:17)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Boltauzer, Radović, Hordov.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 4, Lazić 2, Dobrić 4, Feldin 10, Janković 12, Ročesti 13 (10as), Omić 14, Lesor 5, Enis 8, Jovanović, Bjelica 4.

BUDUĆNOST: Ivanović 20, Suad Šehović 3, Dolmen 13, Barović 2, Sead Šehović, Gordić 18, Ilić, Nikolić 6, Gibson 10, Popović 3, Lendri 5, Nikolić.

Pobeda Budućnosti 80:76!

Četiri brza poena Feldina i Enisa - 76:79. Ostalo je 20 sekundi do kraja!

Dva bacanja Ivanovića za 79:72.

Davidovac je promašio potpuno otvorenu trojku za izjednačenje, kaznio je to Dolmen lakim pogotkom ispod koša - 72:77. Tajm-aut za Zvezdu na 1:48 do kraja.

Istekao je napad gostima, tačno tri minuta pre kraja! Zvezda ima šansu da spusti ispod pet poena. I DA! Janković zakucava na pas Ročestija - 72:75. Budućnost uzima minut odmora.

Trojka Stefana Jankovića, publika je živnula - 68:73. Ipak, uzvraća Gibson polaganjem - 68:75.

Serija promašaja na obe strane, Budućnost vodi 71:65 na 4:50 pre kraja.

Velika greška crveno-belih, Bjelica je ukrao loptu i poslao očajan pas Dobriću, koji je išao sam na koš, tako da je propala šansa da se razlika smanji na pet poena (64:71).

Idu gosti na 10 poena razlike trojkom Kajla Lendrija - 71:61. Zvezda je uzela tajm-aut.

Gordić koš + pogodak s penala, vodi Budućnost 66:59.

Bez koša u prvom minutu poslednje četvrtine, a onda Dobrić pogađa za 59:63.

starsport

Treća četvrtina:

Budućnost vodi 63:57 na kraju treće četvrtine!

Sa devet metara je pogodio Ivanović trojku u poslednjoj sekundi! Štaviše, Budućnost je ubacila dve trojke u poslednjih 30 sekundi četvrtine, dok je Feldin ponovo promašio otvoren šut.

Ivanović je pogodio i doneo vođstvo Podgoričanima 57:55 na 1:13 pre kraja treće četvrtine. Zvezda je uzela tajm-aut.

Gibson je pogodio jedno od dva bacanja i rezultat je nerešen - 53:53.

Fantastičan potez Ročestija, pas za Omića, koji je ostao sam ispod koša i brutalno zakucao - 53:50.

Budućnost je izvukla pet poena iz toga - 49:48 vodi Zvezda.

ZAKUVALO SE! Najpre je Budućnost dobila dva poena na silaznu putanju, zbog čega je publika protestovala i vikala "lopovi, lopovi". A, onda su dosuđena dva bacanja Gibsonu zbog prekršaja Feldina, da bi se na to nadovezala tehnička greška treneru Zvezde Alimpijeviću.

Četiri vezana poena Budućnosti - 47:43.

Dobrić sa penala siguran, vođstvo Zvezde ide na plus osam - 47:39.

Ročesti koš, pa asistencija za koš+faul Omića, tek Zvezda odlično otvara treću četvrtinu - 43:39.

starsport

Druga četvrtina:

Koš Nikole Ivanovića u poslednjoj sekundi poluvremena. Crvena zvezda vodi posle 20 minuta - 38:37.

Otvorenu trojku je promašio Feldin, a na drugoj strani Ivanović je sa linije penala bio oba puta precizan i Crnogorci ponovo vode - 34:35.

Nemanja Gordić drži Budućnost blizu Zvezde. Srpski šampion vodi 32:31, ali je uzeo i minut odmora.

Davidovac zakucava posle izgubljene lopte Dolmena - 29:25. Budućnost uzima tajm-aut.

Posle 13 minuta igre Zvezda prvi put vodi! I to trojkom Enisa sa više od osam metara - 27:25. Budućnost bez koša za tri minuta u drugoj četvrtini.

Davidovac je pogodio prvi napad za Zvezdu u drugom delu, ali je potom Janković promašio šansu za preokret - 24:25.

starsport

Prva četvrtina:

Feldin je promašio trojku u čistoj poziciji, a Gordić to kaznio košem u poslednjoj sekundi, za vođstvo Budućnosti 25:22.

Dva plus jedan je pogodio Alen Omić, ali gosti i dalje drže vođstvo - 20:21.

Sjajan je Janković, koji je ubacio pet poena za dva minuta igre i crveno-beli su tu - 15:16.

Feldin i Ročesti za malu seriju 4:0, kojom Zvezda spušta razliku na 10:13.

Čuvaju gosti vođstvo, poenima Barovića sa penala vode 13:6 na 4:30 pre kraja prve četvrtine.

Novo zakucavanje Nikolića, ponovo je ostao potpuno sam ispod koša, a Gibson ga je savršeno uposlio. Budućnost vodi 11:5, Zvezda je uzela tajm-aut.

Evo i pogodaka crveno-belih, Bjelica pa Ročesti trojkom do 5:7.

Tri neiskorišćena napada Zvezde, gosti iz Podgorice imaju 7:0!

Zakucavanjem Zorana Nikolića krenula je utakmica, Budućnost je prva povela (2:0).

- Zvezda je oslabljena, bez Antića i Dangubića.