Autor: Informer

05.05.2018

13:07

(VIDEO) JOVELJIĆ KAO MATOR! Zvezdin vunderkind dva puta strelac protiv Spartaka!

Osvojila je Crvena zvezda titulu, ali je to nije zaustavilo, već je na praznoj "Marakani" deklasirala i Spartak - 4:0! Centralna ličnost utakmice bio je mladi Dejan Joveljić koji je na kao starter postigao dva gola za crveno-bele

Novi prvak Srbije je već u prvom poluvremenu rešio sve dileme oko pobednika. Raspoloženi za igru Nemanja Radonjić je u 6. minutu doveo Zvezdu u vođstvo. Da je bio raspoložen i za golove, mogao je najmanje još dva da postigne dok nije izašao iz igre.

Posle toga je Joveljić iz penala povisio na 2:0, a Ben je povećao prednost Zvezde do 3:0.

Pored četiri gola, stvorili su crveno-beli još mnogo šansi, ali su se ispromašivali, dok je kod Spartaka najbolju propustio Torbica, kada je pogodio stativu.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK 4:0 (3:0)

Strelac: Radonjić u 6, Joveljić iz penala u 35. i 63. i Ben u 43. minutu.

Stadion: "Rajko Mitić". Igra se bez prisustva publike. Sudija: Bojan Nikolić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Frimpong, Babić, Rodić, Račić, Krstičić (od 56. Milijaš), Ilić, Ben (od 67. Srnić), Radonjić (od 56. Pešić), Joveljić.

SPARTAK: Lučić, Jočić, Ćalasan, Kerkez, Vukčević, Dunđerski, Glavčić, Dieng (od 79. Matijević), Šimura, Torbica (od 67. M. Lučić), Đuričin (od 85. Vučićević).

Kraj.

91'. Rezervista Spartaka Bojan Jović je dobio crveni karton zbog prigovora.

84'. Preti Spartak iz kontre, našao se Đuričin u prilici, ali je tukao pored gola.

82'. Nenad Milijaš je oprobao udarac sa distance, golman Lučić je skrenuo loptu u korner.

79'. Velika šansa za Zvezdu, Račić je imao priliku, natrčao je na loptu u visini penala i šutirao preko prečke.

72'. KOntra Spartaka preko Dijenga, ali je iskomplikovao situaciju u završnici i lopta je otišla u gol aut.

63'. GOL! Dejan Joveljić već pogađa u seriji! Zvezda vodi 4:0, Ilić je namestio šansu Joveljiću, a ovaj rutinski pogodio!

60'. Lukav pokušaj Bena da sa boka lobuje golmana Lučića, ipak, čuvar mreže Spartaka se ispružio koliko je dug i skrenuo loptu u korner.

52'. Ponovo po odlična prilika na obe strane! Za Spartak je Šimura bio u prilici, ali je promašio loptu, da bi na drugoj strani Radonjić bio neprecizan u kontri.

51'. VELIKA prilika sada za Zvezdu! Radonjić je bio ispred Lučića, gađao je dalji ugao, ali ga je golman Spartaka prozreo i odbranio.

50. KAKVA ŠANSA! Frimpong je ponovo napravio kardinalnu grešku, Torbica je izašao sa ispred praznog gola, malo iskosa i pogodio stativu!

Kraj prvog poluvremena

43'. GOL! Nastavlja se rafal Zvezde, ovog puta je strelac Ben! Proigrao ga je Radonjić a on predriblao i golmana Spartaka i povisio na 3:0.

42'. Probao je Glavčić iz slobodnog udarca da zapreti Zvezdi, pogodio je živi zid.

35'. GOL! Vodi Zvezda 2:0, strelac je Joveljić, kojem je to prvi pogodak u seniorskoj karijeri!

PENAL! Kakva odluka sudije Nikolića, samo je on video penal za Zvezdu...

29'. VELIKA šansa za Spartak! Frimpong je pogrešio, izgubio je loptu ispred svog šesnaesterca, ali je reakcija gostiju bila slaba, Đuričin je dobio preslabu loptu kada je istrčavao sam ispred Borjana.

27'. Raspoloženi za igru Radonjić ponovo preti po gol Spartaka...

20'. Sada je Babić bio opasan na drugoj strani, tukao je glavom, ipak nije bio precizan.

18'. Babić je prvo pogrešio i stvorio priliku za Spartak, a onda je izblokirao udarac Vukčevića.

11'. Dve nove prilike za Nemanju Radonjića, ipak golman Lučić je uspeo ovog puta da izađe kao pobednik.

6'. GOL! Vodi Zvezda! Ben je sjajno uposlio Radonjića, koji je izašao sam na golmana Spartaka i lako ga matirao - 1:0.

2'. Ofanzivno je krenula Zvezda, već su pretili Radonjić pa Rodić, ali mreža gostiju se nije zatresla.

Utakmica na "Marakani" igra se bez prisustva publike, zbog kazne koju je Crvena zvezda dobila zbog nereda na večitom derbiju.