Autor: Informer

20.07.2018

12:14

(VIDEO) ŠAMPION KRENUO SIGURNIM KORAKOM! Zvezda sa rezervistima lako srušila Dinamo

Šampion Srbije Crvena zvezda sigurnim je korakom krenuo u odbranu titule. Crveno-beli su sa komplet rezervnim timom glatko savladali novajliju u Superlii Dinamo iz Vranja sa 3:0

Trener crveno-belih Vladan Milojević poslao je na teren kompletno izmenjen tim u odnosu na meč sa Spartaksom u utorak. Među prvih 11 bili su i golobradi Dejan Joveljić i debitant Aleksa Terzić.

Utakmica je krenula sa kolosalnom šansom za Dinamo, jer je Suraka u drugom minutu pogodio stativu.

Posle toga je Zvezda preuzela sve konce igre u svoje ruke i sa tri pogotka, "trija J", Jovančića, Joveljića i Jevtovića, upisala je pobedu na superligaškoj premijeri.

CRVENA ZVEZDA - DINAMO 3:0 (1:0)

Strelac: Jovančić u 41, Joveljić u 50. i Jevtović u 76. minutu.

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Ilija Brdar. Gledalaca: 5.186.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Babić, Degenek, Terzić, Jovičić, Jovančić, Meleg (od 77. Pavkov), Jevtović (od 82. Milić), Ebisilio (od 53. Milijaš), Joveljić.

DINAMO: U. Đurić, Ilić (od 50. Stanković), Onimisi, Tasić (od 46. Nedeljković), Vukajlović, Dimitrov, Suraka, N. Đurić, Antić, Sićović (od 71. Stojković), Pavišić.

Kraj.

85'. Probao je Milijaš iz slobodnog udarca sa 17 metara, dobra pozicija za njega, ali odbranio je Đurić.

82'. Skromna poseta na "Marakani" na superligaškoj premijeri: 5.186 gledalaca je na tribinama.

76'. GOL! I posle tog "ničega" - pogodak! Milan Jevtović je postigao svoj prvenac u dresu Crvene zvezde - 3:0! Asistencija se piše Milijašu.

75'. Malo je opao ritam u poslednjih deset minuta, Zvezda ima sigurno vođstvo, a gosti ne jure napred...

62'. STATIVA! Ponovo velika prilika za Joveljića, koji je prebacio loptu preko golmana Đurića, a ona se od stative odbila u gol aut.

59'. VELIKA šansa za Dejana Joveljića da postigne svoj drugi gol! Obišao je i golmana Đurića, ali mu je lopta pobegla previše ukoso, pa je pogodio samo spoljni deo mreže.

59'. Pokušaj Melega, bez opasnosti po gol Dinama...

52'. Pretnja na drugoj strani, udarac Nedeljkovića sa 18-19 metara, lopta je otišla za malo iznad gola.

50'. GOL! Lep gol Joveljića za 2:0! Kao mator se zagradio po prijemu lopte ispred gola Dinama i zatresao mrežu.

50'. Dve izmene u timu Dinama u prvih pet minuta drugog poluvremena.

Jedna bračna ponuda na "Marakani":

starsport

Kraj poluvremena

44'. DOBRA šansa sada na drugoj strani! Dimitrov je makazicama probao da pogodi gol Zvezde i nije to bilo predaleko od gola!

43'. ŠANSAAA! Imao je Milan Jevtović stoodstotnu šansu da povisi na 2:0, ali je loše šutirao, Đurić je odbranio!

41'. GOL! Vodi Crvena zvezda, strelac je Dušan Jovančić! Imali su crveno-beli korner, Degenek je glavom pogodio stativu, lopta se odbila do Jovančića, koji je poslao u mrežu - 1:0.

37'. Velika gužva pred golom Dinama, na kraju Degenek je probao, međutim, izblokiran je.

32'. Jovančić je odigrao lep pas za Joveljića, koji se našao ispred Đurića, ali preblizu, pa je izborio samo korner.

29'. Zvezdini bekovi su stvorili akciju, Terzić je centrirao, a Gobeljić šutirao - pravo u Đurića.

23'. Karambol pred golom Dinama! Tri udarca, poslednji je poslao Babić, ali brani Đurić.

20'. STATIVA! Ovog puta na drugoj strani! Dušan Jovančić je povukao loptu, došao do 22-23 metra od gola Dinama, raspalio po lopti i pogodio okvir gola!

18'. Dobra prilika za Joveljića, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ipak lopta je otišla iznad gola Dinama.

16'. ZICER! Kolosalna šansa za Zvezdu, Jevtović je bio sam ispred golmana Đurića, ali je šutirao pravo u njega!

14'. Jevtović je probao da proigra Ebisilija u kaznenom prostoru gostiju, prejak pas, loptu odnosi golman Đurić.

10'. Korner za Vranjance, uigrana akcija, ipak golman Zvezde Popović odnosi loptu.

5'. Prvi opasan napad Zvezde, Meleg je probao iz šesnaesterca da šutne na gol Dinama, ali je izblokiran.

2'. STATIVA! Kolosalna šansa za Dinamo, Suraka je pobegao odbrani Zvezde, šutirao i pogodio samo okvir gola!

1'. Nova fudbalska sezona u srpskoj Superligi je zvanično počela!

- Održan je minut ćutanja za Gorana Bunjevčevića, bivšeg fudbalera i člana uprave Crvene zvezde koji je preminuo prošlog meseca.

- Trener Zvezde Milojević izveo je na teren gotovo ceo drugi tim u odnosu na meč sa Spartaksom. U prvih 11 su i poletarci Dejan Joveljić i debitant Aleksa Terzić.