12.08.2018

12:37

(VIDEO) PAVKOV REŠIO JEDAN SPARTAK, DA LI ĆE I DRUGI? Napadač Zvezde se oštri za Trnavu!

Fudbaleri Crvene zvezde su u 4. kolu Superlige pobedili subotički Spartak sa 3:0 i ponovo se osamili na liderskoj poziciji

Trener crveno-belih Vladan Milojević izveo je praktično "drugi tim", ali i to je bilodovoljno da se pobedi Spartak. Iz Subotice.

Heroj srpskog šampiona bio je Milan Pavkov, koji je postigao dva gola i tako najavio da bi mogao da dobije priliku i u utorak, u meču sezone, kada Zvezda bude gostovala Spartaku iz Trnave.

Pavkov je prvi gol postigao u 41. minutu, kada je driblingom izbacio protivnika, a onda raspalio sa 20-ak metara i savladao Lučića.

Dugi pogodak je dao glavom, posle auta koji je izveo Stefan Hajdin. Napadač Zvezde se odlično snašao i glavom zatresao mrežu "golubova".

Konačan rezultat postavio je Srđan Babić u nadoknadi vremena, kada je bio najbolji u skoku posle kornera koji je izveo Dejan Meleg.

Zvezda u utorak od 20.30 gostuje u Trnavi gde će posle beogradskih 1:1 tražiti prolaz u plej-of Lige šampiona.

Crveno-beli su upisali i četvrtu pobedu i sa 12 bodova su na čelu tabele, niški Radnički ima devet, Čukarički i Mladost po osam, a Proleter i Partizan po sedam bodova.

ZVEZDA - SPARTAK 3:0 (1:0)

Strelac: Pavkov u 41, 68. i Babić u 90+3. minutu.

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Nenad Đokić.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Sumaila (od 63. Degenek), Babić, Hajdin, Jovančić, Milijaš (od 58. Simić), Jevtović, Meleg, Srnić, Pavkov.

SPARTAK: Lučić, Tekijaški, Torbica, Đenić, Milošević, Vukčević, Rakić, Maričić, Čou, Ćalasan, Afum.

90+3'. GOL! Srđan Babić stavlja tačku na utakmicu. Meleg je izveo korner, a štoper Zvezde sa pet metara zakucao glavom loptu u mrežu.

84'. Srnić je imao veoma dobru priliku posle centaršuta Hajdina, ali sjajna odbrana Lučića.

78'. Meleg je bio u velikoj prilici, izašao je sam pred protivničkog golmana, šutirao sa sedam metara, ali pored gola.

77'. Hajdin je prošao po strani, dodao Jevtoviću, koji je šutirao, ali je izblokiran.

71'. Pavkov je dobio vazdušni duel, spustio loptu do Srnića, koji je iskosa sa desne strane šutirao preko gola.

68'. GOL! Pavkov je duplirao prednost Zvezde - 2:0. Hajdin je izveo aut, pavkov se sjajno snašao u kaznenom prostoru i glavom smestio loptu iza leđa Lučića.

63'. Nova promena u Zvezdi, ovoga puta prinudna. Rašid Sumaila se povredio, na terenu je Miloš Degenek.

58'. Prva promena u Zvezdi, umesto Nenada Milijaša na terenu je Veljko Simić. traka je sada kod Slavoljuba Srnića.

50'. Spartak je prvi zapretio u drugom poluvremenu, Maričić je pokušao, ali je Popović na mestu.

41'. GOL! Zvezda vodi, Pavkov je strelac! Dobio je napadač Zvezde loptu na 25 metara od gola, prevario jednog protivničkog igrača, odapeo sa 20 metra i zatresao mrežu Subotičana.

37'. Pavkov je spustio loptu do Srnića, koji je bio u izglednoj prilici, ali je šutirao pored gola.

35'. Milijaš je pokušao iz slobodnog udarca sa 22-23 metra, ali samo do živog zida.

30'. Pauza! Sudija Nenad Đokić je prekinuo utakmicu kako bi igrači mogli da se osveže.

23'. Stativa! Odlična lopta Melega, koji je proigrao Jevtovića, ovaj izašao sam pred golaman Spartaka, šutirao i pogodio staivu.

20'. Prava uspavanka na "Marakani"! Zvezda kombinuje na sredini, ali kada dođe do kaznenog prostora protivnika - ništa.

13'. Prvi put je zapretila i Zvezda, Pavkov je šutirao iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan.

11'. Vukčević je izveo korner, Tekijaški je bio najviši u skoku, šutirao glavom, ali pored gola.

7'. Ništa zanimljivo u uvodnim minutima utakmice. Lopta je uglavnom kod igrača Zvezde, ali za sada bez konkretne akcije.