29.09.2018

22:25

(VIDEO) JOVIČIĆ ZA MIR PRED PARIZ! Mladost se isprsila, ali bodovi ostaju na "Marakani"

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su lučansku Mladost 2:1 golovima Kafua i Jovičića u meču u kome tim Vladana Milojevića gotovo da nije postojao, ali je u nastavku našao način da spreči iznenađenje

Posle slabašnih prvih 45 minuta, domaći su došli do vođstva golom Kafua sa penala u 50. minutu, a onda su viđene dve lepotice koje nisu česte ni u "ligama petice".

Jevremović je pocepao Borjanovu mrežu u 65, ali je zahvaljujući Branku Jovičiću tri minuta kasnije sprečila ulazak u predugu jurnjavu rezultata i na krilima novih tri boda ide u Pariz.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST LUČANI 2:1 (0:0)

Stadion: "Rajko Mitić", Sudija: Aleksandar Vasić

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Babić, Degenek, Hajdin, Jovičić, Jovančić, Simić, Ebisilio, Kafu, Pavkov

Mladost: Rosić, Jevremović, Sinđić, Milošević, Andrić, Pejović, Jovanović, Pešić, Tumbasević, Pavlović, Markoski

84' U igru ulazi Goran Čaušić umesto Kafua.

73' Simić propušta šansu da reši pitanje pobednika pogodivši stativu Rosićevog gola.

68' GOOOL! Jovičić ne dozvoljava da Lučancima da se previše raduju izjednačenju i vraća vođstvo srpskom prvaku.

65' GOOOL! Hladan tuš na "Marakani", Jevremović izjadnačava rezultat stečen teškom mukom sa "kreča".

61' Milojević ubacuje Marina i Krstičića, van terena idu Ebesilio i Jovančić

50' GOOL!Penal za Zvezdu i prvenac Kafua u dresu šampiona Srbije

45' Korner za Mladost je prethodio poslednjem zvižduku Vasića, a tome je prethodio solidan napada gostiju posle kojeg je i izboren udarac iz ugla.

42' Jovičić je gađao lepo, ali ni posle ovog udarca rezultat se nije promenio.

38' Slobodan udarac za Crvenu zvezdu nakon neopreznog starta Tumbasevića nad Jovančićem. Prilika za Ebisilija, koji Rosić čita kao bukvar.

29' Hajdin gađa glavom, što je uz Simićev "gol" najbolja šansa za ne baš ubedljivu Zvezdu u prvih pola časa igre.

25' Zvezda preuzima inicijativu i kruži pred Rosićevim golom, u čemu se naročito ističe Milan Pavkov, ali rezultat je i dalje onaj koji je bio pre prvog sudijskog zvužduka.

13' Pogodak Veljka Simića poništen je zbog ofsajda

8' Brzonogi igrači Mladosti koriste "zamor materijala" u redovima srpskog šampiona, Degenek zaustavlja pokušaje gostiju

3' Kapiten Crvene zvezde na ovom meču je Marko Gobeljić, koji je uspešno intervenisao na ubačaj Pejovića.

1' Utakmica je upravo počela, crveno-beli napadaju sa leve na desnu stranu.