20.10.2018

20:56

(VIDEO/FOTO) BOAĆI RASPUCAN PRED LIVERPUL! Napadač Zvezde se protiv Rada zagrevao za "redse"!

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su 11. pobedu u Superligi, savladali su Rad na "Marakani" sa 3:1 pred duel sa Liverpulom u Ligi šampiona (sreda, 21.00)

Posebno je raspoložen za duel sa "građevinarima" bio Ričmond Boaći što sigurno raduje navijače Zvezde, jer je povreda napadača definitivno prošlost.

Boaći je bio dvostruki strelac. Prvo je načeo goste u 39. minutu, da bi šest minuta kasnije Gobeljić duplirao prednost. Napadač crveno-belih je u nastavku nakon asistencije Srnića potvrdio trijumf šampiona Srbije.

Rad je desetak minuta pre kraja meča pogotkom Marinkovića ublažio poraz - 3:1.

Zvezda meč protiv Liverpula u trećem kolu Lige šampiona igra u sredu od 21.00 čas..

CRVENA ZVEZDA – RAD 3:1 (2:0)

Strelci: Boaći u 39, 57, Gobeljić u 45. minutu - Marinković u 78. minutu

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Momčilo Marković

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 36. Sumaila), Degenek, Babić, Gobeljić, Krstičić, Jovičić, Srnić (od 62. Kafu), Ebisilio, Simić, Boaći.

RAD: Marković, Vico, Perendija, Šipčić, Tričković, Bainović, Petrović, Živković, Marinković, Mladenović, Mihajlović.

Drugo poluvreme

90'. Imalo 4:1 za Zvezdu! Posle udarca iz ugla i novog centaršuta Ebisilija Babić je mogao do pogotka ali opet Marković odlično interveniše.

88'. Udarac Čaušića, ali brani Marković i korner za Zvezdu.

81'. Solidan pokušaj iz slobodnog udarca Marinkovića, ali lopta je otišla preko prečke.

78'. GOL! Rad je golom Marinkovića ublažio rezultat na 3:1. Dobio je loptu od Mihajlovića, potom izašao pred Borjana, obišao golmana Zvezde i smanjenjio zaostatak "građevinara".

73'. Sjajna šansa za Rad! Mihajlović je posle kornera bio sam na desnoj stativi, kolenom je udario loptu koja odlazi pored gola.

67'. Jovičić je ostao da leži na zemlji posle jedne intervencije kojom je presekao kontru Rada. Na sreću crveno-belih povreda nije ozbiljna i nastavio je utakmicu.

63'. Gobeljić je dodao Boaćiju koji je bio na beloj tački, ali je njegov šut izblokiran.

62'. Izmena u redovima Zvezde. Srnić ustupa mesto Brazilcu Kafuu.

57'. GOL! Boaći rutinski povećava prednost Zvezde posle asistencije Srnića na 3:0! Ričmond je izašao sam ispred Markovića, šutirao u njegov bliži ugao i verovatno rešio pitanje pobednika.

54'. Sjajan šut Gobeljića levom nogom, namučio je Markovića koji je ipak vrhovima prstiju prebacio loptu preko prečke.

48'. Boaći je posle kornera smestio loptu u mrežu, ali je napadač Zvezde bio u ofsajd poziciji.

47'. Prvi pokušaj u drugom poluvremenu. Ebisilio je sa distance pokušao da iznenadi golmana Rada, na kraju korner za Zvezdu.

Prvo poluvreme

45'. GOL! 2:0 za Zvezdu, sjajnim pogokom Gobeljića koji se odlično ubacio iz drugog plana na centaršut Miloša Degeneka.

37'. Srnić propušta dobru priliku, ali je glavom promašio loptu koja je išla u kazneni prostor.

39'. GOL! Zvezda vodi pogotkom Boaćija. Ebisilio je  centrirao sa desnog krila, sjajno pronašao Boaćija koji je skočio i glavom pogodio u gornji ugao gola Rada.

36'. Sumaila je ušao umesto Stojkovića.

33'.  Nezgodan pad Filipa Stojkovića posle skoka. Kapiten Crvene zvezde ove subote neće moći da nastavi utakmicu.

31'. Crveno-belio za sada bez rešenja jer su se Rada potpuno povukli u "bunker".

24'. Mladenović je istrčao po levoj strani, šutirao, ali je udarac na kraju bio lak plen za Borjana.

22'. Sudar Stojkovića i Tričkovića koji je zaradio zavoj na glavi, a utakmica je na nekoliko minuta prekinuta.

14'. Sada je Ebisilijo bio u šansi, šutirao je sa oko 20 metara od gola, međutim, na mestu je bio golman Rada Marković.

10'. Velika šansa za Zvezdu. Stojković je pronašao Boaćija na drugoj stativi, ovaj pokušao da uposli Gobeljića, ali je Šipčić bio brži i otklonio opasnost.

2'. Žewstoko je počeo meč. Dobio je žuti karton Nenad Krstičić zbog starta na Vicu.

1'. Utakmica je počela.

Zapad ne dozvoljava temu NATO agresije na Jugoslaviju! Plaše se da se suoče sa istinom u vezi sa njom!

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) večeras još jednom nije prihvatio da raspravlja o NATO agresiji na Jugoslaviju pošto za predloženi dnevni red nije glasao dovoljan broj članica tog tela. Kao i na sednici SB UN 25. marta, i na večerašnjoj, ponovo zakazanoj na zahtev Rusije, Francuska je zatražila takozvano proceduralno glasanje o dnevnom redu. Za dnevni red, odnosno raspravu o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine, večeras je glasalo šest od 15 članica Saveta bezbednosti, dok je ostalih devet bilo uzdržano. Za usvajanje dnevnog reda bilo je potrebno devet glasova. Ovu odluku, u emisiji "Info veče" Informer TV, komentarisali su analitičari Veljko Jovanović i Luka Stajić, kao i Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke.

28.03.2024

23:01

Napad u Moskvi je pokušaj državnog udara! Pitanje je dana kad će ukrajinska vojska kapitulirati, zato je potrebno da se Rusija destabilizuje iznutra! (VIDEO)

Goran Petronijević, advokat, Nikola Jović, politikolog, prof. dr Aleksandar Lukić sa Instituta za političke studije i akademik prof. dr Dragan Radenović govorili su u emisiji "Info dan" na Informer TV o terorističkom napadu u Moskvi i tome šta on zapravo predstavlja i kako će uticati na budućnost Rusije.