30.10.2018

20:48

(VIDEO) CRVENO-BELI PREGAZILI GALATASARAJ! Zvezda rasturila Turke na buljuke

Košarkaši Crvene zvezde dominantnom igrom savladali su Galatasaraj 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10) u petom kolu Evrokupa u meču gde su posle dužeg vremena prisustvovali navijači beogradskog kluba

Bila je ovo veličanstvena partija koja je potrla prošlonedeljnu iznanađujuće izgubljenu utakmicu u Breši.

Crveno-beli su na krilima inostranih pojačanja, pre svega Džoa Reglanda, strelca 21 poena, stigli do četvrte pobede u Evrokupu i skora 4:1 čime su pobegli Monaku na pobedu više uz utakmicu viška.

Osim bivšeg plejmejkera Lokomotive, poenterski raspoloženi u Zvezdi bili su i Bili Beron sa 16, Maik Cirbes sa 15, dok se među preostalim dvocifrenima našao i Mohamed Faje sa 12 poena.

Među gostujućim igračima istakli su se Tai Vebster sa 16 i Zah Ausguste sa 14 poena.

CRVENA ZVEZDA - GALATASARAJ 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10)

Dvorana: Aleksandar Nikolić, sudija: Benžamin Himenez

Crvena zvezda: Regland 21, Radanov 2, Čović 5, Perperoglu 5, Lazić 0, Faje 12, Beron 16, Simanić 2, Cirbes 15, Odžo 9.

Galatasaraj: Vebster 16, Tudžsal 0, Harison 6, Arapović 5, Gokalp 0, Hajns 5, Korkmaz 3, Arar 4, Erdeniz 2, Cinko 2, Klobučar 0, Auguste 14, Koksal 0, Ajdin 0.

Kraj

Meč je završen. Zvezda je pobedila sa velikih plus 30 - 87:57.

Reglend pogađa trojku za 83:55 i velikih plus 28 za Zvezdu.

Cirbes pogađa za ogromnin 80:53 u korist crveno-belih.

Velika serija Zvezde za 77:51 i samo je pitanje sa koliko razlike će se završiti ova izvrsna partija našeg kluba.

Faje ponovo demonstrira fantastične košarkaške sposobnosti za plus 20 - 71:51.

III četvrtina

Arapović ne pogađa trojku u posledenjem napadu treće četvrtine. Zvezda vodi 69:47 pred završnih 10 minuta igre.

Čović pogađa novu trojku za Zvezdu. Velikih 25 za crveno-bele na tri minuta do kraja treće deonice i vođstvo od 65:40.

Gosti prave odličnu akciju i stižu do poena koji su prilično sporadični u ovom delu igre. Trenutno je 58:40 za dominantnu Zvezdu.

Zvezdini stranci nastavljaju da dominiraju. Faje pogađa neverovatnu trojku za 53:34 i najveću prednost crveno-belih na utakmici.

Galatasaraj malo ozbiljnije ulazi u drugo poluvreme. Arapović poentira za 46:30 u korist Zvezde koja ima veliku prednost, ali i nekoliko neiskorišćenih napada u 3/4.

POLUVREME

Dobra odbrana Crvene zvezde sprečila je goste da poentiraju u poslednjem napadu prvog poluvremena pa se odlazi na odmor sa 44:26 i plus 18, što je i najveća prednost za srpski tim.

Cirbes pogađa uz faul koji koristi sa linije bacanja i dovodi crveno-bele u vođstvo od velikih 18 razlike - 42:24.

Beron pogađa novu trojku i crveno-beli stižu do velikih 37:21 i apsolutno drže sve pod kontrolom na ovom meču.

Gosti smanjuju na 34:21 na tri minuta do odlaska na poluvreme. Milan Tomić traži tajm-aut u deonici koja ne obiluje velikim brojem poena.

Reglend lagano pogađa pored Korkmaza za 33:19.

I četvrtina

Završena je prva četvrtina rezultatot 26:13. Zvezda bez većih problema rešava ovu deonicu.

Beron pogađa treću trojku i Zvezda stiže do prve dvocifrene prednosti na meču. Crveno-beli vode 24:13.

Još jedan dobar napad Zvezde i ale-jup za Fajea. Crveno-beli se konačno oslobađaju pritiska i vode 12:9.

Cirbes pogađa za vođstvo Zvezde od 8:7, nakon dobrog ofanzivnog skoka crveno-belih.

Bili Beron pogađa za tri poena za 5:5.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.