08.12.2018

18:55 >> 20:53

(VIDEO) ZVEZDA TRESLA MREŽE I PREČKE! Šampion pregazio Kruševljane na "Marakani"

Nepobediva je Crvena zvezda i posle 20. kola Superlige! Srpski šampion je pregazio Napredak na "Marakani" pred duel sa Pariz Sen Žermenom u Ligi šampiona - 3:0

Pored tri gola, pogodili su igrači Zvezde dva puta prečku, a promašili su i nekoliko kolosalnih šansi, pa je pobeda mogla da bude mnogo ubedljivija.

Očekivao se mnogo snažniji otpor "čarapana", međutim, već u 13. minutu kada je Simić postigao vodeći gol za Zvezdu, sve dileme oko pobednika su bile rešene.

Bez obzira što je Napredak u drugom poluvremenu igrao bolje, bio opasniji, konkretniji, baš je u tom delu primio još dva gola.

El Fardu Ben je nastavio golgetersku seriju, što može da hrabri navijače i trenera Milojevića pred duel sa PSŽ-om u utorak.

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 3:0 (1:0)

Strelac: Simić u 13, Veškovac autogol u 61. i Ben u 79. minutu.

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Aleksandar Vasić.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Stojković, Degenek, Gobeljić, Rodić, Jovančić (od 62. Jovičić), Krstičić, Ebisilio, Simić, Ben (od 62. Marin), Pavkov (od 75. Boaći).

NAPREDAK: Petrović, Kostić, Boranijašević, Marinković, N. Petrović, Veškovac, Baha (od 81. Eskić), Vulić, Alivodić (od 78. Zec), Ndaje (od 14. Rušević), Vukanović.

87'. Gol Boaćija, ali je poništen zbog ofsajda.

85'. Šut Vulića sa ivice šesnaesterca, ali je izblokiran.

79'. GOL! Čašćavaju Kruševljani šakom i kapom! Velika greška gostiju i izgubljena lopta na svojoj polovini, koje se dokopao Ben i lako pogodio za 3:0.

77'. Oštar centaršut levog beka Petrovića ka špicu Alivodiću, ali je i taj napad Napretka pročitao golman Zvezde Popović.

67'. Snažan udarac Jovičića sa 18 metara, lopta je otišla preko gola.

61'. GOL i to AUTOGOL! Neverovatan kiks Veškovca, koji je bio sam na petercu i neodlučan kako da izbije loptu, na kraju je poslao u svoju mrežu - 2:0.

60'. ŠANSA! Ponovo velika prilika za Simića, koji je u kontri dobio dugu loptu, izašao je sam na golmana Napretka i šutirao pravo u njega!

57'. ŠANSA! Pavkov je grudima spustio loptu Simiću i gurnuo ga u šansu, ali je udarac bio očajan, završio je daleko od gola.

54'. Kontra Napretka četiri na tri i loš završni pas Vukanovića, koji je upropastio akciju.

52'. Miloš Vulić je oprobao udarac iz slobodnjaka sa 18 metara, pogodio je Ebisilija u glavu.

Kraj prvog poluvremena

45'. Gol Pavkova, ali je poništen zbog ofsajda!

44'. ŠANSA! Najbolja prilika za Napredak! Alivodić je bio u odličnoj šansi, šutirao je pored gola!

42'. PREČKA! Ponovo je Zvezda uzdrmala okvir gola Napretka, ovog puta Ebisilio iz slobodnog udarca.

38'. Umalo problem za Kruševljane, Veškovac je vratio kratku loptu golmanu Petroviću, ali je on ipak uspeo da je stigne pre Pavkova.

33'. ŠANSA! Ebisilio je ponovo bi u dobroj prilici, odlučio je da šutira sa 14-15 metara - pored gola.

32'. Preti Napredak, Vukanović je bio ispred gola Zvezde, probao da uposli nekog od saigrača, ali ništa.

27'. Veliki vatromet na severnoj tribini, zato je danas 27 godina otkako je Crvena zvezda postala prvak sveta.

26'. Lorenco Ebisilio je oprobao udarac sa 18 metara, lopta je zaljuljala gornji deo mreže.

20'. ŠANSA! Još jedna prilika se ukazala za Pavkova, nije dobro zahvatio loptu, koja je završila pored gola.

18'. PREČKA! Velika šansa posle kornera, Milan Pavkov je pogodio prečku!

17'. ŠANSA! Ben je imao odličnu priliku, ali se nije lepo namestio i dok je trajalo do "podešavanje", stigao je Marinković da ga izblokira.

16'. Gosti su imali kontru, centrirao je Vukanović ka Alivodiću, ipak nedovoljno precizno.

13'. GOL! Vodi Crvena zvezda, strelac je Veljko Simić - 1:0! Veliku grešku napravio je golman gostiju Petrovića, koji je ne preterano precizan udarac "sproveo" u svoj gol.

10'. Boranijašević je hteo da centrira, lopta mu je prešla preko noge i završila tik iznad prečke zvezdinog gola.

5'. U naletu je bio Simić ka golu Napretka, Baha ha je oborio ispred šesnaesterca i dobio žuti karton. Ben je šutirao - visoko preko gola.

3'. Prvi solidan napad Zvezde, centaršut na Pavkova, koji je zamalo zakasnio na loptu.