16.01.2019

21:25 >> 22:23

ŠPANCI PONOVO KOBNI PO ZVEZDU! Valensija u poslednjoj četvrtini slomila crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde ponovo su pali u Španiji. Pre nedelju dana savladala ih je Unikaha, a ovog puta, u 3. kolu grupe Evrokupa, bolja je bila Valensija - 92:76

Odlično se Zvezda držala u prvom poluvremenu, bila je to potpuno ravnopravna košarka, ali nastavak je doneo pad u igri, koji je skupo plaćen.

Valensija je odmah napravila seriju od 6:0 i ispostavilo se da je taj trzaj bio možda i ključan, jer srpski tim više nije uspevao da "uhvati" Špance, koji su polako, poen po poen, samo podizali prednost.

U poslednjoj četvrtini Valensija je otišla do dvocifrene razlike i umešno je čuvala do kraja utakmice.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bojan Dubljević sa 14 poena, dok je u Zvezdi ispred ostalih bio Džo Regland sa 21 poenom.

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 92:76

(21:23, 21:14, 25:20, 25:19)

Dvorana: "Fuente de San Luis". Sudije: Mantila, Laurinavičijus, Travicki.

VALENSIJA: Abalde, Laberi 2, Dio 9, Van Rosom 10, V. Tomas 13, Tobi 8, Dubljević 14, Vives 8, Martinez 7, M. Tomas 11, Sastre 10, Dornekamp.

CRVENA ZVEZDA: Regland 21, Radanov 6, Čović 9, Perperoglu 9, Davidovac, Faje 9, Beron 11, Dobrić 2, Ristić, Simanić, Cirbes 6, Odžo 3.

Kraj! Pobeda Valensije 92:76.

Valensija rutinski čuva vođstvo u finišu utakmice - 90:74.

Treća trojka Majka Tomasa, ode Valensija na 15 razlike - 83:68.

Ne popušta Valensija, a odbrana Zvezde je kao sir - 80:68.

Pet vezanih poena Filipa Čovića, a ukupno devet. Zvezda i dalje u zaostatku na šest minuta pre kraja - 76:66.

Nova trojka Majka Tomasa, kojom diže vođstvo Valensije na 11 razlike - 72:61. A, novu grešku u napadu crveno-belih kažnjava Dubljević iz kontre - 74:61.

Cirbes levom rukom pogađa horog - 69:61 vodi domaćin.

Treća četvrtina:

Perperoglu je pogodio poslednji napad u četvrtini - 67:57 vodi Valensija pred poslednju četvrtinu.

Trojka Martineza i prvi put Španci idu na dvocifrenu prednost - 67:55.

Pogađa Filip Čović posle prodora - 62:55.

Valensija je odgovorila serijom 6:0! Tobi, pa Tomas i kada je došlo do 59:52 trener Zvezde Tomić je uzeo tajm-aut.

Džo Regland igra sjajnu utakmicu, ponovo je pogodio i na polovini četvrtini je samo poen prednosti za Špance - 53:52.

Regland pogađa trojku i samo je tri poena razlike - 48:45!

Pet poena Fajea u nastavku meča, a Zvezda se drži u igri - 48:42.

Prve poene u nastavku meča ubacio je Sastre, a onda je još dva dodao Dubljević i Valensija vodi 46:37.

Druga četvrtina:

Neuspeo poslednji napad Valensije, ali Španci vode 42:37 na kraju prvog poluvremena.

Dubljević kažnjava lošu odbranu Zvezde, njegov šesti poen, a Valensija vodi 40:33.

Van Rosom pogađa trojku, njegovih 10 poena - 38:30.

Radanov sa bacanja ubacuje prve poene za crveno-bele - 30:25.

Nastavlja se serija Valensije, Tomas pogađa za 30:23. Zvezda bez koša za četiri minuta druge četvrtine!

Trojka Meta Tomasa za 26:23 i tajm-aut koji je zatražio Milan Tomić.

Posle skoro dva minuta igre prvi poeni u drugoj četvrtini, ubacio ih je Van Rosom (23:23).

Odžo je potpuno sam ispod koša promašio zakucavanje, a onda napravio faul...

Prva četvrtina:

Dva poena prednosti za Zvezdu posle prvih 10 minuta igre - 23:21.

Odžo pogađa pod košem uz nesportski faul Tobija! Pogodio je centar Zvezde i dodatno bacanje, srpski tim vodi 17:14. Zvezda je imala i napad sa strane, ali je Čović izgubio loptu, pa napravio faul nad Vivesom, koji je pogodio uz faul, iskoristio i bacanje i izjednačio na 17:17.

Sastre trojkom kažnjava Reglandov promašeni zicer i Valensija vodi prvi put - 11:10.

Martinez pogađa "dugu dvojku" i smanjuje zaostatak svog tima na 8:6.

Regland ponovo pogađa, 6:0 vodi Zvezda!

Čuje se i grupa navijača Crvene zvezde kako navija sa tribina.

Prve poene na utakmici postigao je Regland sa bacanja - 2:0 vodi Zvezda.

Menjaju se tržišne cene struje i gasa! Evo ko može da očekuje pojeftinjenje

Zbog energetske krize, Vlada je cene struje i gasa držala pod kontrolom. Od maja cena se formira na tržištu i stekli su se uslovi za pojeftinjenje za privredu - struje za više od 20 odsto, a gasa 15 procenata. Za domaćinstva cene ostaju iste, a u EPS-u i "Srbijagasu" kažu da do kraja godine neće biti ni poskupljenja, piše RTS.