29.10.2019

20:19 >> 20:03

(VIDEO) MICIĆ RAZBIO ZVEZDU! Crveno-beli se vratili iz nokdauna pa stali za četvrti poraz u Evroligi!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Anadolu Efesu u petom kolu Evrolige sa 85:70 (21:9, 17:17, 18:25, 29:19). Nekadašnji igrač crveno-belih Vasilije Micić bio je glavni krivac za pobedu Turaka sa 26 postignuta poena

Nadali su se crveno-beli da mogu do iznenađenja u Istanbulu protiv Efesa koji igra sjajno i ove sezone. Na krilima našeg reprezentativca Vasilija Micića Turci su došli do četvrtog vezanog trijumfa u Evroligi.

POSLEDNJE UPOZORENJE ZA SRPSKU KOŠARKU! Zvezda izdala hitno saopštenje i udarila na čelnike KSS!

Zvezda je bila u nokdaunu gotovo ceo meč, ali su se probudili baš kad je trebalo. Onda, umesto da nastave gde su stali, potpuno su zaribali i praktično pustili protivnika da ih lagano savlada.

Tokom prvog poluvremena Efes je potpuno kontrolisao meč. Odlični Micić pogađao je iz svih pozicija i uz pomoć Šejna Larkina i trojkama Krunoslava Simona pobegao na maksimalnih 16 poena prednosti. Srbin je baš protiv crveno-belih ostvario rekord karijere. Uspevala je Zvezda samo da priđe nekoliko puta na jednocifrenu razliku, ali ne i da uradi nešto više od toga.

Ipak, treća četvrtina donela je veliki preokret. Odlični Lorenco Braun na početku meča nervirao je navijače svojim početničkim greškama, ali je bio najbolji poedinac crveno-belih. U potpunosti je vratio šampiona ABA lige u igru pa je Zvezda povela 50:49 što joj je bilo prvo i jedino vođstvo na meču.

Tada se ponovo na scenu vratila ona bleda Zvezda koja je bila tu sve do treće deonice i praktično pustila Efes da je pobedi. Micić je nastavio da teroriše, a odbrana crveno-belih kao da nije ni postojala u poslednjoj četvrtini što je bio jasan znak da će Turci do četvrtog trijumfa u Evroligi.

Jedini dvocifren u Zvezdi bio je upravo Braun koji je ubacio 18 poena, a najbliži pratioc bio mu je Branko Lazić koji je dodao devet. Kod Efesa Micić je imao najbolje veče ove sezone sa 26, dok je Šejn Larkin postigao 13 poena.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

EFES - CRVENA ZVEZDA 85:70 (21:9, 17:17, 18:25, 29:19)

Hala: Sinan Erdem, Sudije: Robert Lotermozer, Jakub Zamojski, Petros Papapetru

EFES: Larkin, Buboa, Singlton, Balbaj, Gečim, Sanli, Plajs, Micić, Anderson, Piters, Danston, Simon.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Čović, L. Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Odžo.

KRAJ!

40. minut - Nesportski faul Davidovca i Balbaj koristi oba penala.

39. minut - Anderson zakucava i rešava sve dileme.

37. minut - Trojka Perperoglu koji smanuje razliku.

36. minut - Sada i Lazić pogađa za tri poena. Dobar meč kapitena Zvezde.

35. minut - Braun poentira i smanjuje zaostatak, ali onda trojka Andersona za 75:60.

35. minut - Micić pogađa za tri i svoj 24 poen. Mnogo je problema napravio večeras svom bivšem klubu.

34. minut - Trojka Simona i ponovo Efes ide na dvocifrenu prednost. Nakon sjajne serije crveno-beli su potpuno stali.

33. minut - Beron protrčava i lagano poentira. Na drugoj strani Micić siguran.

32. minut - Trojka Davidovca! Opet je sve otvoreno, ali Danston na drugoj strani poentira.

32. minut - Braun koristi dobar pas Kuzmića i poentira za 59:53.

31. minut - Kakva trojka Micića! Ponovo osetnija prednost za Efes.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Poklanja Braun dva penala Larkinu na isteku treće četvrtine i vraća Efes u prednost.

29. minut - Stratos Perperoglu se penala dovodi Zvezdu u vođstvo po prvi put na meču. Na drugoj strani trojka Larkina.

28. minut - Sjajni Braun nastavlja seriju i eto Zvezde posle "minus 16" na svega tri razlike. Nakon toga Odžo poentira uz faul!

27. minut - Brzi poeni crveno-belih. Prvo Odžo, a onda i Braun u kontri za "samo" pet poena zaostatka.

26. minut - Trojka Lorenca Brauna i Zvezda ponovo ide na jednocifren zaostatak.

24. minut - Nova trojka Pitersa za najveću razliku od 16 poena prednosti za Efes. Na drugoj strani Lazić lagano poentira posle dobre finte.

23. minut - Kuzmić siguran nakon ofanzivnog skoka za 44:31.

22. minut - Ponovo siguran Micić koji već ima 12 poena. Nakon toga i Danston poentira laganim zakucavanjem.

21. minut - Drugi deo igre počinje poenima Brajana Danstona. Na drugoj strani Gist pogađa uz faul i koristi i dodatno bacanje.

POLUVREME, DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Poeni Gista za "minus 12" na poluvremenu.

20. minut - Trojka Pitersa i Efes opet beži Zvezdi na 14 razlike - 38:24.

19. minut - Džejms Anderson stiže do ofanzivnog skoka i izvlači faul. Siguran oba puta sa penala za povratak Efesa na dvocifrenu razliku.

18. minut - Livadu je Majkl Odžo napravio Biliju Beronu koji lagano poentira.

17. minut - Serija 6:0 Zvezde, ponovo Dženkins za spuštanje na jednocifrenu razliku. Na drugoj strani siguran Larkin sa penala.

16. minut - Dva brza koša Čarlsa Dženkinsa i Ergin Ataman zove tajm-aut.

14. minut - Raste prednost domaćih, Tibor Plajs siguran sa poludistance, onda ponovo greška Brauna.

13. minut - Micić pogađa novu trojku za "plus 13" Efesa.

13. minut - Braun maši zicer, ali je tu Kuzmić da ispravi - 24:14.

12. minut - Trojka Simona na početku druge četvrtine, ali odmah uzvraća Ognjen Dobrić.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Ofanzivni skok i poeni Ognjena Kuzmića za kraj prve četvrtine.

8. minut - Brza serija 5:0 za domaće. Rodrig Bobua pogađa trojku, a onda Simon siguran za dva.

6. minut - Dobar blok Džejmsa Gista za Branka Lazića koji protrčava i lagano poentira.

5. minut - Nova trojka domaćih, Krunoslav Simon.

5. minut - Stiže odgovor Šejna Larkina koji pogađa trojku. Onda i nesportska Brauna. Larkin koristi poklon sa dva bacanja.

4. minut - Sada ponovo poentira Braun oko koga se sve vrti na parketu do sada. Pogodak je bio uz faul, a iskoristio je Lorenco i dodatno bacanje.

3. minut - Dva loša poteza Brauna, prvo je promašio zakucavanje, a onda u sledećem napadu poslao loptu u aut.

2. minut - Zvezda preko Lorenca Brauna stiže do svojih prvih poena.

1. minut - Odličan početak Efesa i brza serija 5:0. Vasilije Micić prvo dvojkom, a onda i trojkom donosi prednost domaćinu.

18.30 - Utakmica je upravo počela!

18.10 - Godinu i po dana prošlo je od poslednjeg susreta ova dva tima u Evroligi. Početkom januara 2018. godine, Efes je na domaćem parketu uspeo da savlada Crvenu zvezdu u veoma efikasnoj utakmici - 104:95. U istoj sezoni, crveno-beli su kod kuće slavili protiv turskog tima rezultatom 100:81. Generalno gledano, skor u ovoj deceniji je 5-2 za Anadolu Efes.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču petog kola Evrolige između Anadolu Efesa i Crvene zvezde. Crveno-beli ove nedelje igraju dva meča u elitnom takmičenju, a prvi zadatak čeka ih u Istanbulu. Uz informer.rs pratite dešavanje iz "Sinan Erdem" dvorane.