19.11.2019

21:45 >> 21:41

(VIDEO) OČAJNA ZVEZDA BEZ ŠANSE U BERLINU! Alba sipala so na ranu crveno-belima!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Albi u Berlinu sa 80:92 (15:21, 19:25, 20:21, 26:25). Nakon lošeg rezultata u derbiju sa Partizanom crveno-beli nisu uspeli da se u Nemačkoj vrate na pobedničke staze

Loše, jako loše. Crvena zvezda je doživela još jedan, sedmi poraz u ovogodišnjem evroligaškom ciklusu i to od ekipe protiv koje bi trebalo da traži šansu za povoljan rezultat. Sudar dve ekipe koje se nalaze na dna tabele pripao je Nemcima koji su bez mnogo problema savladali crveno-bele.

AKO ĆEMO DA MENJAMO, NEKA TO BUDE U PAKETU! Gavrilović posle poraza od Asvela otkrio i da poslednji napad nije trebalo da ide na Davidovca!

Za razliku od nekih prethodnih duela gde je meč bio neizvestan i gde su crveno-bele propustili prilike da dođu do trijumfa sada je od prvog do poslednjeg minuta bilo jasno kome teba da pripadne pobeda sa ovog meča.

Ekipa Andrije Gavrilovića jeste primila 12 trojki, ali kao da je igrala bez odbrane. Čak 92 primljena poena sigurno da dovoljno govore o tome kako je Zvezda branila svoj koš. Litvanac Geidaitis radio je šta je hteo, uspeo da spakuje četiri trojke i dođe do 22 poena.

Od prvog minuta Nemci su prigrabili prednost, došli do serije koja je dovela do rezultata 21:15. Nakon toga se Zvezda probudila i smanjila prednost, ali nijednom kasnije na meču nije dolazila na minus manji od šest poena zaostatka. Alba je pretila da dođe i do 20 razlike, ali je Beron svojim poenima uspevao da sačuva obraz svom timu.

Opet u Zvezdinom timu nije bilo lidera. Jeste se Derik Braun vratio u ekipu, ali u njoj nije bilo Džejmsa Gista koji se pokačio sa trenerom Gavrilovićem. Poraz u Nemačkoj dolazi u jako teškom trenutku za crveno-bele koji što pre moraju nešto da promene. Naredni meč čeka ih već u četvrtak kada gostuju Žalgirisu u Litvaniji.

Alba je u svojim redovima imala pet dvocifranih igrača, a najjefikasniji su bili Geidaitis sa 22 i Sikma sa 18. Kod crveno-belih samo su Odžo sa 12 i Kuzmić sa 10 bili dvocifreni.

ALBA - CRVENA ZVEZDA 92:80 (21:15, 25:19, 21:20, 25:26)

Arena: Mercedes Benz (Berlin), Sudije: Boris Rižik, Ar Heliko, Sebastijen Klivaz.

Tok meča:

Kraj!

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Lorenco Braun poentira za kraj ovog meča.

40. minut - Navijači Zvezde ne prestaju sa pesmom i pored ubedljivih 90:76 za domaće.

38. minut - Jovanović poentira za 87:74. Ipak, odmah je vratio 15 poena prednosti svojoj ekipi Šnajder.

36. minut - Giedraitis pogađa još jednu trojku. Zvezda nema rešenje za Litvanca.

36. minut - Hermanson pogađa uz faul Kuzmića i sada je 82:69.

35. minut - Pokušava Beron da malo probudi Zvezdu, treća trojka Amerikanca.

34. minut - Noko odličan ispod koša za nove poene. Na drugoj strani siguran Čović.

33. minut - Nova trojka gostiju. Opet je Beron bio siguran.

32. minut - Giedraitis odlično trči kontru i donosi lake poene svom timu.

31. minut - Dobar početak za Zvezdu. Dobrić pogađa za tri poena.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Trojka Berona, ali odmah uzvraća Giedraitis.

29. minut - Odžo je izbio zub Timanu nakon borbe za loptu. Mora košarkaš domaćih u svlačionicu.

28. minut - Sada i Matisek pogađa trojku i to 10. za Albu na ovom meču. Odgovora istom merom Filip Čović.

27. minut - Gifaj poenira uz faul i donosi tri poena za svoj tim. Nakon toga i trojka za domaće. Hermanson siguran sa 6,75 i sada je "plus 16" za Albu.

26. minut - Lep prodor i flouter Sikme za 53:40. Evo i Derika Brauna, trojka Zvezdinog krilnog centra.

25. minut - Pogodio je Dženkins, a onda odmah stiže odgovor Noka. Čuvaju Nemci dvocifrenu prednost.

24. minut - Malo poena u ovoj deonici. Trojku je sada pogodio Gifaj.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Lorenca Brauna.

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Nakon poena Hermansona opet Kuzmić poenitra uz faul i donosi minus od 10 poena. Onda nakon nepažnje u odbrani Zvezde Tieman dolazi do ofanzivnog skoka i laganih poena.

19. minut - Kuzmić poentira uz faul. Siguran centar Zvezde i sa penala - 42:28. Nakon toga u istoj situaciji i Davidovac. Crveno-beli u seriji 6:0.

18. minut - Giedraitis siguran, ponovo je "plus 14" za Albu, a onda i trojka istog igrača. Zvezda je baš u velikom problemu.

17. minut - Jedini raspoložen u Zvezdi za igru je Odžo. Zakucavanje visokog centra za njegovih 10 poena do sada.

15. minut - Opet Sikma lako poentira, a onda i Odžo.

14. minut - Alej-up kombinacija domaćih i zakuvacanje Sikme za 33:19. Na drugoj strani odličan Odžo.

13. minut - Povrtanik Derik Braun postiže svoje prve poene na ovom meču. Odmah na drugoj strani uzvraća Noko.

12. minut - Dve vezane trojke domaćih. Prvo je pogodio Sikma, a onda i Gifaj. Alba ide na 29:15.

11. minut - Druga deonica počinje poenima sa penala Gifaja nakon faula Dobrića.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Dobar prodor Dobića koji smanjuje zaostatak. Onda i Odžo siguran u reketu za kraj prve četvrtine.

9. minut - Zvezda maši, Nemci pogađaju. Sada je trojku pogodio Erikson za maksimalnih 21:11.

8. minut - Nova trojka domaćih, Hermanson siguran. Na drugoj strani Dobrić za dva.

6. minut - Nakon nekoliko promašaja na obe strane, ponovo Lazić krade loptu, a Kuzmić donosi lake poene za 10:9. Ipak, na drugoj strani Giedraitis pogađa trojku.

5. minut - Trojka Zvezde! Lepa finta Lorenca Brauna koji se namestio i pogodio poene koji su vratili crveno-bele u život.

4. minut - Dobar potez Branka Lazića koji krade loptu i lagano poenitra za 8:4.

3. minut - Prvi poeni za crveno-bele, a u listu strelaca se upisao Kuzmić.

2. minut - Loš početak Zvezde i trojka Martina Hermansona za 6:0 za domaće.

2. minut - Nakon promašaja Ognjena Kuzmića Luk Sikma siguran za dva poena.

1. minut - Utakmica počinje poenom Johanesa Timana koji je polovičan sa linije slobodnih bacanja.

20.00 - Utakmica je upravo počela!

19.50 - Zvezda će u Berlinu igrati bez povređenog Stratosa Perperoglua. Džejms Gist je nakon konflikta sa trenerom Gavrilovićem ostao u Beogradu, a posle mesec dana pauze tu je Derik Braun. Nemci će biti uskraćeni za pomoć najboljeg igrača Pejtona Sive.

19.36 - Daleko od toga da i Nemcima cvetataju ruže, ali Alba dočekuje Zvezdu posle pobede nad Panatinaikosem i to u Grčkoj posle uzbudljive završnice i produžetka (106:105). Međutim, oba tima su na istom skoru u Evroligi sa samo po dve pobede iz osam odigranih mečeva.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču devetog kola Evrolige između Albe i Crvene zvezde. Nakon dva poraza u neizvesnim završnicama od Asvela i Partizana, crveno-beli stižu na gostovanje u Berlin. Uz informer.rs pratite uživo dešanja iz "Merdecec-Benz" arene.