21.11.2019

21:00 >> 20:56

ZVEZDI PRIPALA LITVANSKA DRAMA! Crveno-beli slavili protiv Žalgirisa za prvi skalp u Evroligi i prekid crne serije!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Žalgiris u Kaunasu sa 61:59 (16:21, 17:10, 14:15, 14:13) u 10. kolu Evrolige i tako prekinuli seriju poraza posle velike drame u Litvaniji

Konačno je proradila odbrana Crvene zvezde i odmah je stigla nagrada - pobeda u Kaunasu protiv Žalgirisa. Uspeli su crveno-beli da budu bolji u nadmetanju na malo poena i stignu do prve pobede na gostovanjima u Evroligi ove sezone.

PET GODINA OD STRAVIČNOG UBISTVA "JAGODE"! ZAŠTO? Crveno-beli čuvaju sećanje na ubijenog Marka Ivkovića!

Konačno je igra crveno-belih imala i glavu i rep. Videlo se šta je želja trenera Andrije Gavrilovića - da kanališe igru domaćih dobrom odbranom pa je tako šef stručnog štaba Zvezde nadmudrio Šarunasa Jasikevičijusa i naneo mu četvrti vezani poraz u Evroligi.

Zvezda je tražila pravu igru, a tokom prve četvrtine Žalgiris je čuvao mininalnu prednost da bi tokom druge deonice crveno-beli došli do serije od 15:6 koja ih je dovela do prednosti. Ispostavilo se da je Zvezda uspela da je sačuva do kraja meča. Nije bilo nimalo lako, ali čim odbrana funkcioniše, deluje da je sve mnogo lako za šampiona ABA lige.

Često su Litvanci bili prinuđeni da šutiraju na isteku napada što je dovelo do promašaja. Zvezda je kontrolisala igru u skoku što joj je pomoglo da sačuva svoj koš. Ponovo su Bili Beron i Lorenco Braun bili ti oko kojih se sve vrtelo.

Verovatno i presudan koš upravo je bilo delo Brauna koji je došao do ofanzivnog skoka i na 15 sekundi do kraja doneo prednost crveno-belima od dva poena. Grigonis je na drugoj strani promašio jedno bacanje i tako potpisao poraz svog tima. Možda je ovo nagoveštaj nešto bolje igre crveno-belih, ali to će pokazati vreme.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Beron sa 14 poena, dok je Braun upisao 12. Kod poražene ekipe istakli su se Ulanovas i Grigonis sa po 11 poena.

Zvezda naredni meč igra u ponedeljak protiv Mornana u ABA ligi, a onda u Beograd stiže ekipa Valensije.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

ŽALGIRIS - CRVENA ZVEZDA 59:61 (21:16, 10:17, 15:14, 13:14)

Arena: Žalgirio arena, Sudije: Daniel Herezuelo, Ana Panter, Robert Viklicki

ŽALGIRIS: Volkap 7, Lekavičijus 9, Hejs 1, Jankunas 2, Lukosijunas, Milaknis 3, Geben, Jokubaitis, Ledej 5, Lendejl 10, Grigonis 11, Ulanovas 11.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 3, Čović 3, Braun 12, Davidovac 4, Lazić 2, Faje 5, Beron 14, Dobrić 6, Dženkins 6, Simanić 2, Jovanović, Odžo 4.

Tok meča:

KRAJ!

40. minut - Beron pogađa samo jedno bacanje, ali Grigonis maši šut za pobedu! Zvezda je slavila u Kaunasu!

40. minut - Grigonis pogaša samo jedno bacanje, Zvezda ima napad i vodi 60:59.

40. minut - Vodi Zvezda! Braun pogađa na 15 sekundi do kraja!

40. minut - Faje pogađa oba penala za izjednačenje, čeka nas drama.

39. minut - Zvezda ne koristi dva napada, a onda Ulanovas pogađa za 58:56.

38. minut - Odžo dolazi fdo ofanzivnog skoka i poena koji donose novo izjednačenje.

36. minut - Lekavičijus donosi izjednačenje. Zvezda ima problema u igri, a to koriste domaći. Milaknis pogađa za tri i sada Žalgiris vodi 56:53.

35. minut - Lendejl stiže do ofanzivnog skoka i pogađa za "minus dva".

34. minut - Nastavlja se igra na malo poena. Dženkinsu to nije problem i opet povećava prednost svog tima - 53:48.

33. minut - Ulanovas preko Odža za "minus tri".

32. minut - Dženkinks iz prepoznatljive pozicije. Daleka dvojka Amerikanca za 51:46.

31. minut - Dobar početak poslednje deonice za goste. Dobrić iz teške pozicije dolazi do poena.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Nastavlja se serije penala, sada je Mohamed Faje oba puta pogodio.

28. minut - Ulanovas pogađa flouter za nastavak rezultatske klackalice.

27. minut - Braun siguran sa linije slobodnih bacanja i sada Zvezda vodi 43:42.

25. minut - Lekavičijus siguran sa penala za seriju 7:0 Žalgirisa koji opet vodi, ali Branko Lazić na drugoj strani vraća prednost Zvezdi.

23. minut - Trojka Lendejla koji smanjuje zaostatak svoje ekipe.

22. minut - Simanić siguran! Zvezda ima najveću prednost do sada i vodi sa šest poena razlike.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Berona za 31:35.

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Nakon poena Dejana Davivovca koji je iskoristio odličnu asistenciju Brauna, Lendejl zakucava. Zvezda ide na odmor sa prednošću.

19. minut - Trojka! Braun pogađa za nastavak dobrog perioda igre Zvezde koja vodi 31:27. Na drugoj strani flouter Volkapa zkoji smanjuje prednost.

17. minut - Jankunas na drugoj strani bez većih problema pogađa za dva poena i vraća prednost svom timu.

16. minut - Kuzmić uz faul! Zvezda vodi prvi put od početka meča.

15. minut - Mini serija Zvezde, Dobrić je pogodio za 25:23.

14. minut - Sada Lorenco Braun pogađa uz faul i pokreće ekipu crveno-belih.

13. minut - Malo poena u drugoj četvrtini. Lendejl dobar u reketu za 24:18.

11. minut - Druga deonica počinje penalima Čarlsa Dženkinsa koji je oba puta bio siguran.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Stiže odgovor Lekavičijusa koji je siguran za tri poena za kraj prve četvrtine.

9. minut - Trojka Filipa Čovića i Zvezda sada prilazi na tri dva poena zaostatka - 18:16.

8. minut - Vezuju sada domaći četiri poena i idu na "plus sedam" nakon što su prvo Lekavičijus, a onda i Lendejl bili sigurni.

7. minut - Poeni Grigonisa, ali Odžo na druoj strani vraća, sada je 14:11.

6. minut - Trojka Berona za "minus tri" crveno-belih.

5. minut - Novi koš Volkapa i domaći prave mini seriju sa šest vezanih poena za 10:4.

3. minut - Ulanovas pogađa uz faul i vraća prednost Žalgirisu.

2. minut - Još jednom siguran Beron za prvo vođstvo crveno-belih.

1. minut - Meč počinje trojkom Volkapa koji je ostao potpuno sam. Na drugoj strani Bili Beron upisuje prve poene za Zvezdu.

19.00 - Utakmica je upravo počela!

18.40 - Zvezda će na ovom meču biti lišena usluga Derika Brauna i Stratosa Perperoglua zbog povrede, dok je Džejms Gist još uvek van tima odlukom trenera.

18.24 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 10. kola Evrolige između Žalgirisa i Crvene zvezde. Dve ekipe u lošoj formi igraju meč koji ih može pogurati sa dna tabele i vratiti na pobednički put. Uz informer.rs pratite dešavanja iz Kaunasa.

Vučević: Ponoš iznosi neistine na račun Ministarstva odbrane

Slučajnosti u politici postoje, ali su retke. Svakako ređe nego li u drugim oblastima života. Zdravko Ponoš je možda slučajno i postao narodni poslanik, ali njegova poslednja aktivacija i napadi na vojsku sasvim sigurno nisu slučajni, istakao je ministar odbrane Miloš Vučević.

19.03.2024

10:19

Putin pokidao na izborima, a Makron na "aparatima"! Nema više lažnih pregovora i takozvanih primirja sa Rusijom! (VIDEO)

Francuska je primila znanju rezultate predsedničkih izbora u Rusiji, saopštilo je Ministarstvo inostranih poslova Francuske. Prema oceni francuskog diplomatskog resora, izbori su protekli s nizom neregularnosti, a Pariz je izrazio žaljenje zbog odsustva posmatračke komisije OEBS-a. Ministarstvo inostranih poslova Francuske je navelo da "nikada ne priznaje" rezultate izbora u Rusiji. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su književnici dr Radovan Kalabić i Igor Ivanović.

19.03.2024

10:00

U narednih pet godina Putin će promeniti svet? Srbija treba da oseća olakšanje zbog ove pobede! (VIDEO)

Pobeda Vladimira Putina na predsedničkim izborima u Rusiji je ubedljiva. Kako pokazuju podaci centralne izborne komisije, on je dobio 58 miliona glasova, što je najveća cifra glasanja od 1991. godine. Stari novi predsednik Rusije nije krio zadovoljstvo zbog izbornog rezultata, ali je glavno pitanje: šta će Putinova pobeda doneti svetu! Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Marko Miškeljin iz Centra za društvenu stabilnost, advokat Branko Pavlović i potpredsednica SRS-a Vjerica Radeta.