28.11.2019

21:48 >> 21:46

(VIDEO) ZVEZDA KAO NEKADA PRE! Braun pogotkom U POSLEDNJOJ SEKUNDI doneo pobedu crveno-belima!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Valensiju u 11. kolu Evrolige sa 76:73 (17:19, 20:22, 23:10, 16:22) i tako došli do trećeg vezanog trijumfa. Junak pobede bio je Lorenco Braun koji je pogodio koš za pobedu u poslednjoj sekundi meča

Kakav meč, kakva drama i kakva pobeda Zvezde! Ponovo su crveno-beli zaličili na onu ekipu koja je pod vođstvom Dejana Radonjića rutinski rešavala ovakve utakmice u svoju korist. Ponovo je viđena ona sjajna odbrana koja je krasila šampiona Jadrana. Nema sumnje da je Dragan Šakota uspeo da razmrda ekipu i vrati joj poljuljano samopouzdanje.

(VIDEO) BRAAAAUN ZA POBEDU! Evo kako je Zvezda srušila Valensiju u poslednjoj sekundi!

Valensija je u Beograd došla sa tri vezane pobede u Evroligi, ali joj četvrtu Zvezda nije dozvolila. Probudili su se domaći iz sna koji je trajao do dolaska nekadašnjeg trenera AEK-a. Uspeli su da zaigraju onako kako navijači žele, borbeno i pobeda je stigla.

Lepo su crveno-beli otvorili meč sa 11:4, ali je onda usledila skoro jednočasovna pauza zbog semafora koji se pokvario. Nakon što je on popravljen usledila je nešto bolja igra Valensije pa se na odmor otišlo sa četiri poena prednosti za Špance. U tom periodu istakao se Vanja Marinković.

Treća četvrtina je odraz onoga što je pomenuto na početku, te čuvene Zvezdine granitne odbrane koja ne dozvoljava protivniku "da diše". Samo 10 poena dozvolili su domaći Valensiji, a na krilima Dženkinsa i Lazića (koji je odigrao najbolji meč u sezoni) uspeli su crveno-beli da dođu i do 11 razlike.

Ipak, nije moglo bez drame. Bojan Dubljević uspeo je da probudi svoju ekipu i vrati je u prednost. Publika, ali i odlična defanziva vratili su crveno-bele u igru. Lorenco Braun pogađao je iz prodora, sa penala, a onda postao apsolutni heroj.

Amerikanac je pogodio trojku za pobedu sa zvukom sirene i potvrdio sjajnu partiju za oduševljenje u hali "Pionir". Ponovo je Zvezda bila kao ona pre, ne tako davno pre, ali ona koju navijači vole da vide.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je kapiten Lazić sa 14 poena, dok je junak Lorenco Braun ubacio 12. Kod gostiju istakao se Dubljević sa 22, a nekadašnji igrač Partizana Vanja Marinković ubacio je 11.

CRVENA ZVEZDA - VALENSIJA 76:73 (17:19, 20:22, 23:10,

Hala: Aleksandar Nikolić, Sudije: Spiros Gkontas, Petri Mantila, Jakub Zamojski

Tok meča:

KRAJ!

39. minut - BRAAAAAAUN! Lorenco pogađa troju sa zvukom sirene za pobedu Zvezde!

39. minut - Odlična odbrana i onda poeni sa slobodnih bacanja za Odža, 73:71 za Zvezdu. Vives na drugoj strani sjajnim pogotkod donosi novo izjednačenje.

39. minut - Siguran braun sa penala za izjednačenje.

38. minut - Dornekamp polovičan sa linije slobodnih bacanja - 69:71.

37. minut - Lorenco Braun ponovo vraća Zvezdu na jednan poen minusa. Čeka nas neizvesna završnica.

36. minut - Trojka Lorenca Brauna! Zvezda prilazi na jedan poen zaostatka.

35. minut - Dubljević pogađa oba slobodna bacanja i sada je "plus četiri" za Valensiju.

34. minut - Nova trojka Dubljevića! Gosti vode 63:65.

33. minut - Ovo je trebalo Zvezdi! Trojka Berona! Ipak, vraća Dubljević.

32. minut - Autokoš Fajea koji je potkačio loptu koja je već išla u koš, onda i nesportski faul Berona. Zvezda preti da uprska sve dobro što je do sada uradila.

31. minut - Poslednja četvrtina počinje poenima Dorekampa.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Marinković siguran sa penala za "minus devet".

27. minut - Sjani Braun, pa onda i Gist donose Zvezdi najveću prednost crveno-belima. Sada je 55:47. Nakon toga odlična odbrana i Dženkins pogađa uz faul!

26. minut - Poeni Abaldea, ali onda trojka Lazića koji onda izvlači faul u napadu. Sjajna utakmica kapitena crveno-belih!

24. minut - Sjajni Lorenco Braun! Prvo poeni sa penala, a onda "dva plus jedan" za prednost domaćina od pet poena razlike.

23. minut - Mauris siguran, ali vraća Lazić za svoj 11 poen. Najbolji meč kapitena Zvezde ove sezone. Sada je 43:43.

22. minut - Poenima Džejmsa Gista Zvezda dolazi do novog izjednačenja.

21. minut - Drugi deo igre počinje poenima Boriše Simanića.

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Beron pogađa dva penala za kraj prvog poluvremena.

20. minut - Mohamed Faje smanjuje zaostatak, ali preko slobodnih bacanja vraća Alberto.

19. minut - Trojka Abaldea, ali istom merom uzvraća Ognjen Dobrić. Džordan pogađa za dva, a onda Dubljević za tri i sada gosti beže na 33:39.

17. minut - Nakon serije promašaja na obe strane poeni Maurisa sa penala, a na drugoj strani Bili Beron pogađa svoje prve poene.

14. minut - Dženkins svojim poenima donosi prednost Zvezdi, ali Mauris odmah uzvraća.

13. minut - Serija od šest poena Majkla Odža sa njegovi šest poena za 23:25.

12. minut - Mauris i Majk prave mini seriju od 4:0 i dolaze do 23:19. Na drugoj strani smanjuje Odžo sigurnim poenima.

11. minut - Druga četvrtina počinje poenima Majkla Odža sa penala za novo izjednačenje.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Poeni Čarlsa Dženkinsa, ali Džordan pravi seriju od 4:0 svojim poenima i sada gosti vode prvi put na meču.

9. minut - Raspoložen je i Marinković, još jedna trojka gostiju za 15:14.

8. minut - Trojka Dubljevića, ali raspoloženi Lazić pogađa za svoj deveti poen.

5. minut - Nakon pauze poeni za Bojana Dubljevića sa penala za 11:6.

19.59 - Utakmica je nastavljena samo sa jednim semaforom na kom je vidljivo samo vreme.

19.55 - Još uvek traje prekid, Zvezda ima priliku da popravi semafor, ako to ne učini meč će biti registrovan 20:0 za Valensiju.

5. minut - Novi prekid zbog semafora koji trenutno nije u funkciji:

5. minut - Lazić raspoložen, trojka kapitena Zvezde!

3. minut - Lorenco Braun pogađa iz teške pozicije za 8:2, ipak odmah je Marinković smanjio zaostatak.

2. minut - Gosti do prvih poena stižu preko Vanje Marinkovića, ali odmah odgovara Lazić.

1. minut - Zvezda otvara meč poenima Branka Lazića, a onda i sjajna odbrana na drugoj strani i poeni Boriše Simanića.

1. minut - Samo što je počela, utamica je prekinuta zbog problema sa satom.

19.00 - Utakmica je upravo počela!

18.45 - Evo kako izgleda atmosfera 15 minuta pred start meča. Čini se da tribine neće biti popunjene do poslednjeg mesta:

18.30 - Prvi je na zagrevanje za gostujuću ekipu izašao nekadašnji igrač Partizana Vanja Marinković koji je dočekan zvižducima.

18.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 11. kola Evrolige između Crvene zvezde i Valensije. Crveno-beli pred svojim navijačima traže treću vezanu pobedu. Uz informer.rs pratite dešavanja iz hale "Pionir".