05.12.2019

22:30

ZVEZDA PROTUTNJALA MILANOM! Armani video moćne crveno-bele i sjajnog Lorenca!

Košarkaši Crvene zvezde slavili su na gostovanju Armaniju u Milanu rezultatom 77:67 došavši do treće pobede u nizu u Evroligi!

Sjajan meč i velika pobeda crveno-belih potvrdila je da je dolazak iskusnog Dragana Šakote promenio krvnu sliku aktulenog regionalnog i srpskog šampiona.

Junak pobede bio je izvrsni Lorenco Braun, koji je ubacio 21 poen uz jednu trojku uz samo jedan promašaj prilikom šuta za dva poena.

Američki košarkaš je od starta meča bio pokretač igre srpskog tima, a posle ujednačenog prvog poluvremena treća četvrtina je utabala put ka izvesnoj pobedi gostiju.

U meču u kome su gostujući igrači imali veliku podršku navijača, prva četvrtina je prošla prilično izjednačeno, dok je Armani preuzeo primatih u drugoj deonici, gde je Nemanja Nedović (koji se kasnije povredio i nije igrao drugo poluvreme) sa dve trojke bio pravi motor domaćeg tima.

Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću domaćih, dok je treća četvrtina, koju je Zvezda dobila sa osam razlike, u velikoj meri odredila dalji tok meča.

Poslednju četvrtinu domaći su pokušali na sve načine da se primaknu Zvezdi i uvedu meč u neizvesnu završnicu, ali uz pomoć pametne igre i raspoloženog Lorenca Brauna Šakotin tim došao do treće evroligaške pobede u nizu.

U meču koji je posmatrao i legendarni Dejan Stanković, osim Brauna u redovima gostujućeg tima istakli su se i Bili Beron sa 17 i Derik Braun sa 12 poena, dok je kod domaćih najveći doprinos dao Serhio Rodrigez sa 14 poena kao jedini igrač koji je bio dvocifreni u redovima "manekena".

Zvezda je ovom pobedom došla do 12. mesto, a narednog četvrtka će ugostiti špansku Baskoniju.

ARMANI - CRVENA ZVEZDA 67:77 (18:20,22:19,10:18,17:20)

Dvorana: Mediolanum forum. Sudija: Robert Lotermoser.

ARMANI: Dela Vale, Mak, Biliga, Moreskini, Rol, Rodrigez, Tarkevski, Nedović, Barns, Vajt, Bruks, Skola.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, D. Braun, Čović, L. Braun, Davidovac, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Odžo.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Kraj

- Meč je završen pobedom Zvezde 77:67.

- Rodrigez siguran sa penala. Zvezda vodi 69:65.

- Kakav potez! Braun šalje ale-jup ka Gistu, koji donosi Zvezdi plus šest - 69:63.

- Utakmica se potpuno rasplamsala. Rol pogađa trojku iz ćoška. Zvezda vodi 67:63.

- Kakav prodor Brauna. Zvezda vodi 67:60.

- Rodrigez uzvraća trojku. Armani vraća mius pet - 65:60.

- Kakva trojka Berona. Zvezda vodi 65:57.

- Sjajan flouter Dela Valea. Armani smanjuje na minus pet - 62:57.

- Sjajna trojka Derika Brauna. Zvezda vodi 62:53.

- Lepo zakucavanje Odža. Zvezda vodi 59:51.

III četvrtina

- Trojka za Armani. Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa plus sedam - 57:50-

- Faje pogađa trojku. Zvezda vodi 57:47.

- Zakucavanje Bruksa. Armani smanjuje na 52:47.

- Sjajna serija Zvezda. Košem Davidovaca gostujući tim vodi 52:45.

- Lep potez Brauna. Zvezda dolazi do izjednačenja 45:45.

- Trojka Rodrigeza. Armani vodi 45:43.

- Davidovac donosi prve poene Zvezdi u drugom poluvremenu, ali Skola uzvraća. Armani vraća prednost od plus jedan - 42:41.

Poluvreme

- Lorenco Braun prodorom donosi Zvezdi poene u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Armani odlazi na poluvreme sa minimalnim vođstvom 40:39.

- Beron pogađa sva tri slobodna bacanja, ali Tarkevski je poentirao u narednom napadu. Armani vodi 40:37.

- Vajt pogađa oba slobodna bacanja. Armani vodi 38:34.

- Trojka Berona. Zvezda ulazi u poslednji minut prvog poluvremena sa minus dva - 36:34 za Armani.

- Lepo se snalazi Derik Braun pod košem Armanija. Armani vodi 36:31.

- Druga trojka Nedovića. Armani vodi 32:29.

Nemanja Nedović

- Trojka Derika Brauna. Zvezda dolazi do izjednačenja - 29:29.

- Majkl Odžo iz drugog pokušaja donosi Zvezdi izjednačenje 26:26.

- Prva trojka Nemanje Nedovića na meču. Armani vodi 26:22.

- Armani stiže do serije od 5:0 i vodi 23:22.

- Bruks lagano poentira pod košem. Armani smanjuje na 22:20.

- Lep šut Derika Brauna. Zvezda vodi 22:18.

Raspoložen Lorenco Braun

I četvrtina

- Trojka Ognjena Dobrića. Zvezda vodi 20:18.

- Sjajan prodor Moreskinija pored nemoćnog Dženkinsa. Armani će imati dodatno bacanje, pa u poslednjem minutu prve četvrtine vodi 18:17.

- Trojka Brauna. Zvezda vodi 17:13.

- Poeni za Armani sa penala. Prednost Zvezde je samo plus jedan - 14:13.

- Dejan Davidovac odlično kupi ničiju loptu pod košem domaćih i donosi Zvezdi plus tri - 14:11.

- Trojka Mohameda Fajea. Zvezda vodi 12:10.

- Šelvin Mek pogađa za vođstvo Armanija od 10:9.

- Braun lepo pogađa sa distance. Zvezda vodi 9:6.

- Lep pas Lorenca Brauna i poeni Ognjena Kuzmića. Zvezda vodi 5:4.

- Trojka Bilija Berona. Zvezda vodi 3:2.

- Luis Skola postiže prve poene na meču. Armani vodi 2:0.

20.41 - Poštovani čitaoci, dobro veče i dobro došli na blog posvećen meču između Armanija i Crvene zvezde u Milanu, gde crveno-beli imaju priliku da stignu do treće uzastopne pobede u Evroligi.

Bonus video:

EKSKLUZIVNO NA INFORMER TV! Predsednica Skupštine Ana Brnabić: Svaki dan se bavimo novim zahtevima opozicije i drndamo vunu!

Predsednica Skupštine Ana Brnabić bila je gošća "Kolegijuma" Informer TV. Ona je pričala za našu televiziju o izborima, opoziciji, ali i o aktuelnim spoljnopolitičkim pitanjima kao što su glasanje o prijemu tzv. Kosova u Savet Evrope, kao i o pokušaju uvođenja sramne rezolucije o Srebrenici koja ima za cilj da etiketira srpski narod kao genocidan.

16.04.2024

14:42

Roleks mu poklonila mama, a ne Vračarci! Evo šta je Nikola Kačarević, suprug starlete Tamare Đurić ispričao o zaplenjenom novcu!
uštedeo ogromne pare

Nikola Kačarević, suprug starlete Tamare Đurić koji je optužen da je bio pripadnik vračarskog klana koji su organizovali odbegli Nikola Vušović i Radoje Zvicer izjavio je danas pred Specijalnim sudom u Beogradu da je 35.000 evra, koliko je prilikom pretresa pronađeno u njegovom iznajmljenom stanu u kom je pre hapšenja živeo sa porodicom, njihova porodična ušteđevina.