18.12.2019

19:41

RASPAD U NASTAVKU! Zvezda pala u Moskvi, moćni Džejms nosio CSKA do pobede, Šakota isključen!

U 14. kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde izgubili su od ekipe CSKA u Moskvi - 100 :74 (26:21, 26:23, 24: 18, 24:12)

Zvezda je pokazala zube u prvom poluvremenu, ali nije mogla više bez Lorenca Brauna! Najbolji igrač crveno-belih se nije oporavio i mnogo je nedostajao gostima.

Crveno-beli su se trudili, pogađao je Davidovac (17 poena), bilo je i lepih akcija, ali... Nije bilo rešenja za Majka Džejmsa. Amerikanac je gotovo sam igrao. Ubacio je šest trojki u prvom poluvremenu, zatrpao je koš šampiona Srbije (29 poena ukupno).

U nastavku Zvezda je uspela da se vrati . Dobro su otvorili drugo poluvreme gosti, ali to je bilo sve... CSKA je na vreme došao do svoje igre i uspeo je da slavi. Beron (14 poena) je pogađao, Čović je asistirao, ali to nije bilo dovoljno za moćni CSKA.

Trener Zvezde Dragan Šakota je imao šta da kaže sudijama, pa je isključen u četvrtoj denonici, a CSKA je otišao i na 20 poena prednosti.

Već u petak crveno-bele očekuje duel protiv ekipe Olimpijakosa u  Beogradu.

CSKA – Crvena zvezda 100:74 (26:21, 26:23, 24: 18, 24:12)

Dvorana: Megasport arena. Sudije: Peres, Šemeš, Klivas

CSKA: Bolomboj 17, Džejms 29, Uhov, Antonov 9, Strelnijeks 5, Fohtman, Voroncevič 7, Heket, Kulagin , Kufos 6, Hilard 10, Kurbanov 11, Hajns 4, Bejker 2.

Zvezda: Kuzmić 7, Čović 7, Davidovac 17, Lazić 5 , Faje 3, Beron 14, Dobrić 2, Gist 8, Dženkins 2, Simanić 7, Jovanović, Odžo 2.

ČETVRTA ČETVRTINA U TOKU:

40. minut - Kraj utakmice, CSKA je slavio sa 100:74!

38. minut - Davidovac postiže prve poene u nastavku - 96:71.

36. minut - Dobrić prekida seriju CSKA, ali Hilard postiže trojku.

35. minut - Trojka Hilarda za 89:65.

34. minut - CSKA je otišao na 20 poena prednosti - 85:65. Šakota je zaradio dve tehničke greške i isključen je.

33. minut - Vorončević pogađa za 82:64.

31. minut - Bolomboj nastvalja da igra sjajno - 78:62.

Treća četvrtina:

30. minut - Heket je promašio, ali je sviran faul, a Bolomboj je postavio 76:62.

29. minut - Džejms nastvalja da igra sjajno - 69:60. Antonov je pogodio uz faul - 72:60.

27. minut - Bolomboj igra u velikom stilu - 64:58.

26. minut - Trojka Kurbanova za 59:56.

24. minut - Lazić do Simanića, Zvezda je na samo minus dva - 54:52. Simanić je postigao i trojku za seriju 11:2 i prednost. Uzvratio je Džejms.

23. minut - Beron je odlično ušao u nastavak meča, nova trojka za 54:50.

23. minut - Kurbanov sa penala za prve poene CSKA u nastavku - 54:47.

22. minut - Trojka Bilija Berona - 52:47!

21. minut - Lazić je promašio polaganje, ali i Kurbanov je napravio korake.

Druga četvrtina:

20. minut - Davidovac uz faul - 49:41. Džejms (22 poena) je ubacio šestu trojku - 52:41. Odgovorio je Faje za 52:44.

20. minut - Nova trojka Džejmsa (peta) za 49:38!

19. minut - Džejms ne staje, nova trojka - 46:38.

18. minut - Gist je pogodio sa distance - 43:38.

18. minut - Hajns siguran u reketu - 43:34.

17. minut - Trojka Davidovca, Itudis traži minut odmora - 41:34.

16. minut - Seriju CSKA prekinuo je Davidovac (polovičan sa penala) 41:31.

16. minut - CSKA se rastrčao, dobra kontra i lagano zakucavanje Bolobmoja uz faul - 39:30.

14. minut - Gist je pogodio posle skoka, Bolomboj je uzvratio - 34:28.

13. minut - Voroncevič za tri - 32:26.

12. minut - Zvezda je uporna na skoku, Davidovac pogađa za tri - 29:26.

12. minut - Bolomboj zakucava uz fail za 29:23.

11. minut - Dao je Odžo sa linije za slobodna bacanja - 26:23.

Prva četvrtina:

10. minut - Strelnijeks pogađa trojku uz faul - 24:21. Isti igrač je postavio konačnih 26:21.

9. minut - Beron odličan, a onda i Lazić za tri - 21:21!

8. minut - Treća trojka Džejmsa, pogodio je i Čović, ali onda i Kurbanov - 21:16.

7. minut - Druga trojka Majka Džejmsa - 15:11. Beron je uzvratio istom merom 15:14.

6. minut - Hajns pogađa iz reketa za 12:11. Zvezda ne može da pogodi sa distance.

6. minut - Posle nekoliko promašenih napada sa obe strane, Itudis je zatražio minut odmora.

4. minut - Kuzmić i Čović nastvaljaju da igraju dobro, ali i Džejms nema nameru da stane. Na drugoj strani Čović je pogodio uz faul za 10:11.

3. minut - Još jednom je proradila veza Čović - Kuzmić za 5:6 i prvu prednost Zvezde. Uzvratio je Džejms trojkom.

2. minut - Čović je pronašao Kuzmića na laganom polaganju - 5:4.

1. minut - Kurbanov trojkom otvara utakmicu, 3:0 za CSKA! Uzvratio je Lazić prodorom. A onda je sa linije za slobodna bacanja Džejms postavio 5:2.

1. minut - Utakmica je počela!

- Lorenco Braun se još uvek nije oporavio od povrede skočnog zloba. Na ovom meču ne igra na Derik Braun.

- Zvezda je pred ovaj meč KAŽNJENA.

- Crveno-beli će menjati tim, Marko Jagodić Kuridža će uskoro postati igrač crveno-belih.

- Košakarši Crvene zvezde u prošlom kolu izgubili su od Baskonije na svom terenu i sada u Moksvi traži šansu za povratak na pobednički kolosek.

Bonus video:

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.