16.09.2020

19:48

(VIDEO) ZVEZDA PALA NAKON PENALA! Falčineli i Degenek TRAGIČARI!

Fudbaleri Omonije plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona trijumfom u Nikoziji nad Crvenom zvezdom nakon boljeg izvođenja penala (4:2), 1:1 je bilo u regularnom delu

Povela je Omonija na ovom meču golom Luftnera nakon velikog kiksa Borjana, međutim, Zvezda je krajem prvog dela uspela da poravna na 1:1 pogotkom Mirka Ivanića! Imao je aktuelni srpski šampion svoje šanse u nastavku duela, međutim, Ben nije da u nekoliko navrata matira Fabijana.

Meč je otišao u produžetke gde je domaći tim bio svežiji i iamo više od igre, ali, nije bilo golova u dodatnih 30 minuta duela.

Omonija je bila sigurna sa 11 metara i postigla sva četiri gola, dok su kod Crvene zvezde Falčineli i Degenek bili neprecizni. Tim Dejana Stankovića sada čeka žreb za plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope.

STANKOVIĆ SPREMIO IZNENAĐENJE! Evo ko NAPADA Kiprane, a NEĆETE VEROVATI ko bi još mogao da bude u timu!

Omonija - Crvena zvezda 1:1 (4:2 nakon penala)

(Luftner 30 - Ivanić 45)

Stadion: GSP   Sudija: Kris Kavanag

Omonija: Fabiano - Lang, Hubočan, Luftner, Ležijaks - Papulijas (Locou 98), Žordi Gomez, Voiktor Gomeš, Tijago , Bautek - Kakulis (Sene 65).

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Sanogo – Ben, Ivanić (Jovančić 81), Kanga, Katai (Gavrić 101)– Vukanović (Falčineli 89).

Gavrić prvi šutira! Zvezda vodi sa 1:0!

Gomes siguran, 1:1!

Sada Ben! 2:1 za Zvezdu!

Gomes pogađa, 2:2!

Falčineli neprecizan... Asante pogađa za 3:2!

Degenek promašuje! Ležjak pogađa i donosi Omoniji trijumf od 4:2 nakon penala!

KRAJ! SLEDE PENALI!

119. minut - Slobodan udarac za Zvezdu! Ben je cantrirao, ali nema promene rezultata.

116.minut - Žuti karton za Milunovića i slobodan uadarac za Omonija iskosa sa lesve strane. Borjan siguran!

111. minut - Šansa za Zvezdu nakon odličnog udarca Gavrića! Lopta odlazi preko prečke. Malo je nedostajalo da lopta završi u mreži...

109. minut - Divljački klizeći start Senea nad Benom! Zaradio je žuti karton!

107. minut - Falčineli je zamalo zakasnio nakon jedne dubinske lopte Kange, ali bez promene rezultata.

106. minut - Odličan prodor Gavrića po levoj strani, međutim, nije dobro uputio loptu u kazneni prostor Omonije.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA!

103. minut - Opasan pokušaj Gomesa iz slobodnog udarca sa više od 25 metara. Borjan se nije dao iznenaditi!

101. minut - Gavrić na terenu, menja Kataija!

100. minut - Solo prodor Faličinelija, međutim, nije na vreme uputio šut ka golu Omonije.

97. minut - Sada i Gomeš pokušava iz velike daljine, lopta odlazi daleko preko gola!

96. minut - Solidan napad Omonije koji je Sene zavrašava makazicama, ali nema promene rezultata.

92. minut - Oprezna igra sa obe strane!

PRVI PRODUŽETAK!

Slede produžeci!

90+2. minut - Pokušava Zvezda centaršutevima, ali bezuspešno u finišu duela!

90. minut - Još tri minuta nadoknade vremena.

89. minut - Ulazi Falčineli! Vukanović napušta igru.

84. minut - Sam finiš meča u nikoziji. Sve smo bliži produžecima.

81. minut - Ivanić napušta igru, menja ga Dušan Jovančić.

80. minut - Pokušava Ben sa distance, nema promene rezultata.

77. minut - Lep kontranapad domaćina koji lošim udarcem zavrašava Ležijaks.

75. minut - Nova prlika za Bena! Snažan udarac, ali u poslednjem trenutku Lang blokira ovaj šut!

72. minut - Nova šansa za Omoniju, ali na svu sreću crveno-belih domaćin se spetljao u samom finišu akcije.

67. minut - Velika šasna za Omoniju nakon voleja Bauteka! Borjan maestralno interveniše!

65. minut - Prva izmena u taboru domaćeg tima. Sene menja Kakulisa!

63. minut - Rasplamasala se borba na "GSP" stadionu! Slobodan uadarac za Zvezdu na 23 metra od gola Omonije. Udarac Kange direktno u Fabijana.

62. minut - Zaledila su se srca navijača Crvene zvezde nakon udarca Gomesa! Lopta je završila zamalo pored desne stative gola Milana Borjana.

61. minut - Sada je i Ivanić bio u dobroj prilici! Povratna Gobeljića na koju naleće Ivanića, međutim, samo u spoljni deo mreže.

59. minut - Ben se propisno obrukao! Tukao je sa penaltika nakon dodavanja Katija, ali lopta odlazi daleko preko gola! Bio je potpuno neometan.

56. minut - Ben je oboren sa leđa, međutim, Kavanah ne dosuđuje prekršaj! Omonija je imala veliku šansu, ali lopta nakon centaršuta odlazi zamalo pored gola.

52. minut - Identična situacija samo minut kasnije pred golom Omonije. Slobodan udarac za Zvezdu! Solidan udarac Katija, ali Fabijano se nije dao iznenaditi.

51. minut - Katai obara Papulisa na nekih 20-ak metara od gola Borjana nakon koga je zaradio žuti karton. Lepa šansa za Omoniju nakon koga nije bilo većeg uzbuđenja.

48. minut - Sjajan udarac Kataija, ali brani Fabijano! Nedugo zatim slobodan udarac za crveno-bele nakon koga nije bilo promene rezultata.

46. minut - Bez izmena startu drugog poluvremena.

Kraj prvog dela!

45. minut - Goooool! Ivanić glavom za 1:1! Sjajan centaršut Bena!

43. minut - Sam finiš prvog dela, loš pokušaj Bena iz daljine.

38. minut - Bomba Kange, ali lopta odlazi zamalo pored gola!

35. minut - Zvezda kreće u napad! Gol im je neophodan!

30. minut - Omonija vodi sa 1:0! Borjan je primio gol direktno iz kornera!

28. minut - Greška Sanoga koji je napravio prekršaj na samoj ivici kaznenog prostora. Na kraju, domaći tim nije iskrostio ovusolidnu šansu.

25. minut - Pokušao je Ben glavom, ali nije bio precizan! Lopta odlazi preko gola. Kasnije je Vukanović iskrostio kiks defanzivaca Omonije i krenuo sam ka golo domaćina. Usledila je povratna lopta ka Kataiju, međutim, nema promene rezultata.

20. minut - Pritisak Zvezde! Kanga lepo pronalazi Gobeljića na boku, ali desni bek crveno-belih katastrofalno centrira. Ostaje 0:0.

18. minut - Dugo je trajao napad Zvezde koji je makzicama završio Ben, ali lopta odlazi preko gola Omonije.

15. minut - Sjajna kombinacija po levoj strani igrača Omonije nakon koga je Ležijaks katastrofalno centrirao na sreću Crvene zvezde!

13. minut - Odličan udarac Ivanića! Krajnim naporima Fabijano je uspeo da osujeti ovaj pokušaj veziste crveno-belih.

12. minut - Lep soloprodor Kataija po levoj strani nakon koga je Kavanah dosudio prekršaj! Međutim, bez opasnosti po gol domaćina!

8. minut - Šut Kange iz daljine, ali samo korner za crveno-bele nakon koga je "pukla" kontra na drugoj strani, međutim, bez konkretne završnice igrača Omonije. Ostaje 0:0.

7. minut - Izuzev udarca Tijaga i pokušaja Kataija na drugoj strani, za sada bez konkretnih prilika u Nikoziji.

3. minut - Prva sporna situacija pred golom Omonije! Pogrešili su defanzivci domaćeg tima, a Ben je nakon oduzete lopte oboren sa leđa, međutim, prema proceni sudije Kavanaga nije bilo prekršaja!

2. minut - Početno ispitivanje snaga na sredini terena! Prvi pokušaj na meču imyao je Tijago, ali lopta odlazi preko gola gostiju!

Utakmica je počela! Trenutno je 36 stepeni u glavnom gradu Kipra.

Evo i sastava obeju ekipa:

16.12 - Dobrodošli na lajv prenos meča između Omonije i Crvene zvezde na "GSP" stadionu na Kipru. Ekipa Dejana Stankovića pokušaće da po teškom i toplom vremenu u Nikoziji od prvog minuta nametne incijativu i tako ostvari plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, čime bi došli na korak od elite!