01.10.2020

20:42

(VIDEO) SVE JE GOTOVO! Zvezda je u Ligi Evrope! Ararat pao na Kipru za novi evropski san crveno-belih!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope nakon pobede nad Araratom od 2:1 na stadionu "GSP" na Kipru

Dominirala je Crvena zvezda tokom većeg dela meča, tačnije sve do one prilike za Falčinelija kada je Ararat nakon brzog kontranapada uspeo da dođe do nade i 2:1! Međutim, nisu imali snage da nadokande 2:0, pa je Crvena zvezda po četvrti put zaredom ostvarila plasman u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

Prvo je Katai u finišu prvog dela doveo crveno-bele u prednost od 1:0 što je bio i konačan rezultat nakon prvoh 45 minuta. Sjano je promešao odbranu Ararata i matirao Ćupića! U nastavku meča Falčineli je glavom povosio na 2:0 za potpunu euforiju na klupi crveno-belih!

Do kraja duela Ararat je napadao i imao nekoliko dobrih šansi, međutim, Zvezda se odbranila i uspela da ostvari plasman u Ligu Evrope! Sutra od 13 časova je žreb za grupe ovog evropskog takmipčenja!

DAN "D" ZA ZVEZDU! Dekijevi RATNICI napadaju grupnu fazu Lige Evrope! Ovo je sastav za meč sezone!

ARARAT - CRVENA ZVEZDA 1:2

(Lima 71 - Katai 45, Falčineli 60)

Stadion: GSP (Nikozija)   Sudija: Tasos Sidropulos

Ararat: Čupić – Alemao (Otubanđo 65), Meneses, Vakulenko, Humanes – Sanogo, Šahinijan, Gufran – Narsing, Lima – Martinez.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Rodić – Kanga (Petrović 65), Nikolić, Ben (Gobeljić 81), Ivanić, Katai (Gavrić 77)- Falčineli.

KRAJ!

90+4. minut - Slobodan udarac za crveno-bele sa nekih 20 metara od gola Ararata! Gavrić neprecizan!

90+3. minut - Borjan hvata loptu!

90. minut - Još četiri minuta nadoknade vremena!

87. minut - Rodić spašava Zvezdu! U poslednjem trenutku je zaustavio Limu!

83. minut - Zvezda se povukla! Desetak minuta strepnje za crceno-bele i nade za Ararat!

77. minut - Otubanđo promašuje veliku šansu za 2:2!

74. minut - Nova prilika za Ararata, ali je Martinez izblokiran u poslednjem trenutku!

71. minut - Falčineli je imao veliku šansu za 3:0, ali Ćupić brani! Nedugo zatim usledio brz kontranapad Ararata i Lima smanjuje na 2:1!

67. minut - Novi pokušaj Ivanića, brani Ćupić!

66. minut - Zvezda u potpunosti drži sve konce igre u svojim rukama!

60. minut - 2:0 za Crvenu zvezdu! Falčineli glavom matira Ćupića!

53. minut - Pokušao je Humanes glavom na drugoj strani, ali nema promene rezultata.

52. minut - Odličan udarac Kataija! Plasirao je loptu, ali Ćupić brani!

48. minut - Crvena zvezda i u nastavku meča pritiska Ararat. Žele još jedan gol!

POLUVREME!

45. minut - Kakav gol Kataija! Nanizao je nekoliko defanzivaca Ararata i na kraju smestio loptu u donji desni ugao za 1:0!

43. minut - Ponovo Kanga kao i protiv Omonije "bije" iz daljine, ali i ovoga puta neprecizno!

39. minut - Katai iz mrtvog ugla šutira pored gola!

38. minut - Sam finiš prvog dela. Nema golova na Kipru.

32. minut - Novi promašaj! Ben asistira, a Katai sa svega nekoliko metara promašuje.

26. minut - Ivanić promašuje zicer! Sam je bio ispred Ćupića nakon dodavanja Kange... Ostaje 0:0.

24. minut - Rasplamala se borba na terenu. Sve brža igra na obe strane.

18. minut - Velika šansa za Ararat! Pobegao je alemao i izbio sam pred gol, ali je umesto šuta uputio neprecizan pas na drugu stativu!

16. minut - Zvezda definitivno konkretnija na startu meča!

13. minut - Udarac Rodića sa nekih 17 metara, ali daleko preko gola odlazi lopta... Nedugo zatim i ivanić "tuče" iz daljine. Nema promene rezultata.

10. minut - Ubacivanje Rodića i udarac glavom Falćinelija! Ćupić brani!

7. minut - Lep napad Zvezde, ali Katai loše reaguje u završnici. Potpom je usledio još jedan brz napad Ararata, međutim, udarac Lime zavrđava pored gola.

5. minut - Borjan istrčava i čisti loptu u aut! Brz kontranapad Aratata je zaustavljen.

3. minut - Pokušava Zvezda da preko Ivanića i Bena kroz sredinu dođe do gola Jeermena!

Meč je počeo!

18.20 - Trener Jermenije David Kampanja kaže da Zvezda ima mane.

- Imaju dugu klupu, ali niko nije savršen. I Zvezda ima slabosti koje možemo da iskoristimo. Nismo klasičan jermenski tim i to bi mogao da bude faktor iznenađenja -kazao je trener Ararata.

18.19 - Stanković je veliki optimista uoči duela sa Ararat Jermenijom.
- Nismo razmišljali gde ćemo igrati. Spremali smo utakmicu najnormalnije, u smislu da se igra kod njih u Jermeniji. Sticajem okolnosti, situacija se menjala iz sata u sat, a poslednja odluka je da se putuje na Kipar. To ništa ne menja kada smo mi u pitanju. Znamo šta nam je činiti i šta treba da uradimo – da odigramo pravu utakmicu, jer je ovo lepa prilika da Crvena zvezda uđe u grupnu fazu Lige Evrope - istakao je Stanković.

18.15 - Velika vrućina je bila problem Zvezdi protiv Omonije. Ali, sada je mnogo bolje. Igraće se na 25 stepeni Celzijusa, uz 54 odsto vlažnosti vazduha.

17.59 - Zvezda je podsetila i da se na današnji dan prošle godine pobedio Olimpijakos sa 3:1.

17.44 - Pred polazak na utakmicu igrače Zvezde je dočekala pesma. U pitanju su navijači bratskog Olimpijakosa koji su pružili podršku Zvezdi pred meč sezone.

17.30 - Dobrodošli na lajv prenos meča između Ararata i Crvene zvezde u direktnom okršaju za plasman u Ligu Evrope.