05.11.2020

19:00 >> 23:04

(VIDEO) KANGA I KATAI SRUŠILI GENT! Na "Marakani" se oseća miris evropskog proleća

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent u trećem kolu Lige Evrope rezultatom 2:1

Pobedu Crvenoj zvezdi doneli su Gelor Kanga i Aleksandar Katai golovima u 12. i 59. minutu, a jedini pogodak za Gent je postigao Vadis Ođiđa Ofoe u 31. minutu.

Crveno-beli su sjajno započeli meč, a Kanga je sjajnim drop-kik udarcem doneo prednost u uvodnoj fazi. Posle toga je šampion Srbije nastavio sa sjajnom igrom, ali je hladan tuš usledio u 31. minutu, kada je Ođiđa Ofoe posle dva odbitka smestio loptu iza Borjanovih leđa. U završnici prvog poluvremena je Zvezda mogla do novog vođstva, ali je Aleksandar Katai pogodio samo prečku.

Ipak, Zvezdina 'desetka' je u 59. minutu imala više sreće, pa je od stative lopta ušla u mrežu iz slobodnog udarca. Pet minuta kasnije je moglo da bude i 3:1, ali je Marko Gobeljić pogodio stativu sa svega nekoliko metara. Međutim, do kraja se Zvezda organizovano branila i uspela je da osvoji bitne bodove.

Ovom pobedom je Zvezda napravila ogroman korak ka šesnaestini finala Lige Evorope.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Crvena zvezda - Gent 2:1 (1:1)

/Kanga 12, Katai 59 - Ođiđa Ofoe 31/

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd),   SUDIJA: Mihael Fabri (Italija)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Gobeljić - Sanogo - Ben (od 90+1. Spiridonović), Ivanić (od 64. Petrović), Kanga (od 83. Pankov), Katai (od 90+1. Nikolić) - Falćineli. Trener: Dejan Stanković.

GENT: Kosemans - Kastro Montes, Mareh, Hanče Olsen, Mohamadi - Ovusu (od 75. Kums), Dorš - Bukari, Ođiđa Ofoe (od 81. Klajndinst), Botaka (od 63. Nijangbo) - Jaremčuk. Trener: Piter Balet.

KRAJ! Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:1 i domogla se krucijalnih bodova u borbi za evropsko proleće.

90+6. minut - Gobeljić dobija žuti karton.

90+4. minut - Kad je teško Borjan! Maestralna intervencija kapitena Crvene zvezde.

90+1. minut - Spiridonović i Nikolić su zamenili Kataija i Bena.

90. minut - Igraće se još pet minuta.

89. minut - Zvezda igra bunker. Fudbaleri šampiona Srbije u "u krilu" Borjanu.

86. minut - Hanče Olsen je šutirao glavom posle kornera, ali preko gola.

84. minut - Katai je dobio žuti karton jer je prekinuo opasnu kontru gostiju.

83. minut - Radovan Pankov menja Gelora Kangu, što znači da će Zvezda promeniti formaciju i zaigrati sa tri štopera, kao protiv Hofenhajma.

82. minut - Borjan je nastavio meč.

81. minut - Dok su doktori na terenu, Klajndinst je zamenio Ođiđu Ofoea.

80. minut - Dorš je opasno šutirao sa distance, ali je Borjan sjajno reagovao. Ipak, tom prilikom je nezgodno pao i sada mu se ukazuje pomoć.

78. minut - Pokušao je Ođiđa Ofoe, ali je Borjan bio na pravom mestu.

75. minut - Šutirao je Mohamadi, ali pored gola. Kums menja Ovusua u redovima Genta.

73. minut - Katai je pokušao mangupski da lobuje Kosemansa, ali je lopta završila iznad prečke.

69. minut - Jaremčuk je imao veliku šansu, ali ga je Milunović izblokirao.

68. minut - Niz grešaka Zvezdine odbrane srećom ne kažnjavaju gosti.

66. minut - Neverovatan kiks Borjana! Srećom, Belgijanci nisu kaznili njegovo loše dodavanje.

64. minut - Stativa! Šutirao je Gajić, golman Kosemans je odbio loptu na nogu Gobeljiću, a ovaj je sa nekoliko metara pogodio samo okvir gola.

64. minut - Njegoš Petrović je zamenio Mirka Ivanića.

63. minut - Nijangbo menja Botaku.

59. minut - GOOOOOL 2:1! Katai je iz slobodnog udarca zatresao mrežu gostiju! Pogodio je najbolji igrač Zvezde od stative!

58. minut - Dobar prodor Ivanića, ali je na kraju loše šutirao.

55. minut - Pokušao je Botaka da iznenadi Borjana, ali je golman crveno-belih bio siguran.

53. minut - Šutirao je Gajić iz solidne pozicije, ali neprecizno.

49. minut - Ipak će Zvezdin univerzalac moći da nastavi meč.

47. minut - Žuti katon dobio je Bukari zbog udaranja u lice Gobeljića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo promena.

Poluvreme - Rezultat je 1:1, a utisak je da Crvena zvezda uopšte nije imala sreće. Vodila je, potom primila nesrećan gol, a onda je Aleksandar Katai zatresao prečku.

45+2. minut - Žuti karton dobija Milunović!

45. minut - Sanogo je dobio žuti karton.

44. minut - Prečka! Odmah u sledećem napadu je aleksandar Katai šutirao iz odlične pozicije, ali je nažalost samo zatresao okvir gola.

44. minut - Kardinalna greška Milunovića! Ipak, veliku sreću imali su crveno-beli pošto je Botaka šutirao pored gola iz izvrsne pozicije.

37. minut - Borjan na visini zadatka! Jaremčuk je pobegao Milunoviću, šutirao, ali je kapiten crveno-belih odlično reagovao.

31. minut - GOL 1:1! Gent dolazi do izjednačenja. Šutirao je Ođiđa Ofoe sa ivice kaznenog prostora, a lopta je na putu do gola zakačila prvo Sanoga, pa Degeneka, da bi na kraju završila iza leđa Borjana.

25. minut - Šutirao je Ben posle kratke akcije iz slobodnog udarca, ali bio je siguran golman Kosemans. Pre toga je za faul žuti karton dobio Mohamadi.

24. minut - Fantastičan napad Crvene zvezde ipak nije krunisan golom. Ivanić je poslao sjajnu loptu ka Gobeljiću, ovaj je ubacio na vrh šesnaesterca gde je Falćineli propustio loptu, a baš je Ivanić naleteo na nju, ali ju je poslao pored gola.

22. minut - Sjajno je Kanga proigrao Gajića, desni bek je šutirao u bliži ugao, ali je golman Genta odbio loptu u korner.

15. minut - Šutirao je Falćineli, ali pored gola.

12. minut - GOOOOL! Kanga! Crvena zvezda vodi 1:0! Gabonac je uhvatio drop-kik na ivici šesnaesterca, a golman Kosemans je bio nemoćan.

11. minut - Pokušao je Ben iz slobodnog udarca, ali preko gola.

9. minut - Šutirao je Ođiđa Ofoe, ali pravo u Borjana.

8. minut - Ogromnu šansu propustila je ekipe Genta! Bukari je prevario Milunovića, ali je u poslednjim momentima Sanogo uspeo da interveniše.

5. minut - Pokušao je Kanga direktno iz kornera, ali nije bilo opasnosti po Gent.

4. minut - Dobar prodor Kataija, ali posle njegovog šuta Zvezda je dobila samo korner.

3. minut - Dobar napad Zvezde, ali loše ubačena lopta Gobeljića.

2. minut - Proigrao je Gajić Falćinelija, ali je Italijan izblokiran.

Utakmica je počela!

20.57 - Fudbaleri Crvene zvezde i Genta su izašli na teren i uskoro će početi meč.

20.50 - Podsetimo, Crvenu zvezdu će sa klupe predvoditi Nebojša Milošević, baš kao i prošle nedelje protiv Slovana iz Libereca, a sve to zbog suspenzije Dejana Stankovića.

20.45 - Do početka meča ostalo je još 15 minuta, a u nastavku se možete podsetiti Zvezdine startne postave.

20.10 - Na sajtu Crvene zvezde možete pročitati detaljnu analizu Genta.

19.52 - Do početka meča ostalo je nešto više od sat vremena.

19.37 - Pojavili su se sastavi, Crvena zvezda će zaigrati u sledećm:

Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Gobeljić - Sanogo - Ben, Ivanić, Kanga, Katai - Falćineli.

Na klupi za rezerve ostali su Popović, Pankov, Eraković, Petrović, Nikolić, Simić, Gavrić, Spiridonović, Vukanović, Pavkov, Boaći i Krstović. To znači da se u protokolu ipak nije našao Milan Rodić, što je svakako veliki hendikep za crveno-bele.

Sa druge strane, Gent će meč započeti u sledećem sastavu:

Kosemans - Kastro Montes, Mareh, Hanče Olsen, Mohamadi - Ovusu, Dorš - Bukari, Ođiđa Ofoe, Botaka - Jaremčuk.

Šansu sa klupe za rezerve čekaće Johmans, Vanden Bore, Bezus, Nijangbo, Samojse, Kums, Nurio Fortuna, Plastun, Klajndinst i Arslanagić.

19.14 - Gent je na Tviteru objavio video snimak sa zagrevanja na kom se vidi da golmani belgijskog tima nisu baš na najvišem nivou. Ipak, za ofanzivce važi potpuna suprotnost.

19.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice trećeg kola Lige Evrope između Crvene zvezde i Genta.

Strateg Crvene zvezde Dejan Stanković je nahvaliio Belgijance i tvrdi da će njegovi izabranici imati veoma težak posao.

Skroz drugačija utakmica nego protiv Libereca. Po mom mišljenju, Liberec je fizički dosta jači, a Gent mnogo kvalitetniji. Tako da ono što sam preneo danas na jednom sastanku sa igračima je isti pristup. Krećemo od nule, držimo nulu. Da budemo jaki na lopti, na svakom duelu, uski i plitki. Gent zna da igra fudbal, posebno napred, pričalo se ko će da igra i ko neće - to menja njima, ali ne i nama - rekao je Stanković pred meč.

Ekipu Genta će sa klupe voditi Piter Balet, pomoćnik Vima de Dekera koji je zaražen koronavirusom.

Proveo sam izvesno vreme pored Vima i pratio njegov rad, a izgleda da imam i svog dobrog anđela čuvara. Nadam se da će mi on pomoći sutra na utakmici. Moj najvažniji zadatak biće da ekipu mentalno pripremim za ono što ga očekuje na terenu. Igrači moraju da osećaju da sve negativnosti, i sportske i medicinske, više nisu bitne, već samo njihova motivacija na terenu - rekao je Balet.