06.11.2020

20:00

(VIDEO) ZVEZDA PORAŽENA U MINHENU! TRINKIJERI slavio protiv ljutog rivala! Košmarna četvrta deonica crveno-belih!

Kada god Andrea Trinkijeri igra protiv Crvene zvezde uvek je zanimljivo! Bilo je i pre nego što je seo na klupu najvećeg rivala, a sada su utakmice pod još većim nabojem. Ovoga puta Trinkijeri izlazi kao pobednik pošto je Bajern slavio sa 74:59 u utakmici sedmog kola Evrolige

Odbrana, odbrana i samo odbrana! Videlo se na današnjoj utakmici da oba trenera i Saša Obradović i Andrea Trinkijeri mnogo pažnje posvećuju defanzivi. Ovakvi mečevi spadaju u one, kada je rezultat mogao da bude drugačiji da bude fer, jer je tokom svih 40 minuta košarke bilo ujednačeno. Igralo se u serijama, a iz sve kao pobednik izašao je Bajern!

Imala je Crvena zvezda jasnu ideju da sa niskog posta napadne Grenta, pokušao je prvobitno Jagodić-Kuridža, a potom i O’Brajatn. Dobro je to funkcionisalo, ali je Bajern bio šuterski dobro raspoložen pa su Boldvin i Grent vezali tri trojke i odveli Bavarce na plus šest. Ponovo je meč upao u onu nervoznu fazu sa obe strane, pa koša nije bilo puna dva minuta. Ipak, dva ofanzivna skok Rejnoldsa bila su dovoljna da Bajern na kraju prve deonice ima četiri poena prednosti – 18:14.

Uspela je Zvezda u drugoj četvrtini da se razigra, pre svega defanzivno. Na krilima sjajne energije u odbrani išlo je dobro i u napadu, do jednog dela, a onda ponovo „crna rupa“. Kao da košarkašima Zvezde neko na dva minuta oduzme sve što znaju, tako su delovali poslednji momenti druge četvrtine. Lazićeva tehnička, Lojdova izgubljena lopta...Imali su crveno-beli plus pet u jednom delu, ali su sve prosuli i na odmor otišli sa deficitom – 33:31.

Drugo poluvreme se nije mnogo razlikovalo od prvog! Obe ekipe su imale prazan hod i tada se smenjivala prednost. U trećoj deonici Bladvin je vukao ekipu Bajerna, dok je sa druge strane stvari u svoje ruke preuzeo Kori Volden. Uspeo je Zvezdin bek da razmrda malo ekipu, ali ponovo je usledio pad u igri crveno-belih, pa je pred početak poslednje četvrtine Bajern ponovo vodio.

Ništa nije išlo večeras za rukom Džordana Lojda, a bek-šuter je forsirao. Videla se želja, ali prosto nije funkcionisalo! Pokušavala je Zvezda da priđe, došla je i na minus dva u jednom mometnu, međutim stala je tada četa Saše Obradovića i tu je bio kraj. Vladimir Lučić je pogodio trojku  minut pred kraj za devet razlike, tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Minhenu – 74:59!

Bajern Minhen - Crvena zvezda 74:59 (18:14,15:17, 22:20, 19:8)

Dvorana: Audi dom    Sudije: Mantila, Perez, Travicki

Bajern Minhen: Beb 15, Boldvin 15, Brej, Rejnlods 8, Tomas 4, Lučić 12, Flakadori, Đedović 3, Cipser 4, Džonson 4, Sisko 3, Grent 6.

Crvena zvezda: Ročesti, O'Brajant 17, Hol 8, Volden 12, Lojd 9, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Jagodić-Kuridža 7, Kuzmić, Teri 6.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Još jedna trojka Lučića, Bajern je na kraju slavio sa 15 razlike - 74:59!

39. minut - Lučić cepa mrežicu, Bajern ima sada +9!

39. minut - Četiri vezana poena za Bajern ponovo je šest razlike - 65:59!

37. minut - Evo ih poeni Džordana Lojda, Zvezda je na minus dva - 61:59!

34. minut - Dobra odbrana Voldena i poeni sa linije penala - 61:55.

33. minut - Beb pogađa za tri poena Bajern ima osam poena prednosti - 61:53!

32. minut - Tri vezana promašaja Lojda, Zvezda bez poena u poslednjoj deonici - 55:51!

Treća četvrtina:

30. minut - Boldvin pogađa za tri poena, Bajern ima četiri poena prednosti pred poslednju četvrtinu - 55:51!

30. minut - Pogađa Volden uz faul, pogodio je i dodatno slobodno bacanje - 52:51!

29. minut - Emanuel Teri snažno zakucava - 50:48!

28. minut - Serija 8:0 Bajerna, Bavarci ponovo vode - 50:46!

26. minut - O'BRAJAAAANT! Uz zvuk sirene! Zvezda je na plus četiri - 42:46!

24. minut - Još jedna troja crveno-belih! Jagodić-Kuridža. Zvezda vodi - 38:39!

23. minut - VOOOOOLDEN! Zvezda na dva poena zaostatka 38:36!

22. minut - Četiri vezana poena Tomasa, morao je Obradović da zatraži tajm-aut - 37:31!

Druga četvrtina:

20. minut - Gotovo je prvo poluvreme. Bajern odlazi na odmor sa dva poena prednosti - 33:31.

20. minut - Izgubljena lopta za Lojda, Boldvin poentira u kontri, Bajern ponovo vodi - 33:31.

20. minut - Tehnička sada za Branka Lazića, Lučić koristi bacanja - 31:31!

18. minut - Jagodić-Kuridža pogađa oba slobodna bacanja Zvezda ima pet poena prednosti! 26:31

16. minut - Trinkijeri je zaradio tehničku zbog prigovora! Crveno-beli vode 24:27!

14. minut - O'BRAJANT! Kakvo zakucavanje snažnog krila - 24:23.

14. minut - Volden pogađa posle sjajnog prodora, ali Đedović vraća trojkom - 23:21!

13. minut - LOOOOOOOOJD! Evo je! Prva trojka Zvezdinog šutera večeras - 20:19!

12. minut - Nesportski faul za Bajern! Volden siguran sa linije penala - 20:16.

11. minut - Džonson pogađa, Bajern je sada na plus šest - 20:14!

Prva četvrtina:

10. minut - Gotova je prva četvrtina, Bajern vodi posle uvodnih deset minuta, zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena - 18:14!

8. minut - O'Brajant prekida seriju promašaja na obe strane nerešeno je 14:14

6. minut - Vraća Grent trojku, Bajern ponovo vodi - 12:10.

4. minut - HOOOOOL! Nova troja Zvezdinog plejmejkera, crveno-beli vode - 7:8!

4. minut - Hol pogađa za tri poena, Zvezda smanjuje zaostatak - 7:5!

2. minut - Boldvin i Grent pogađaju trojke, Bajern vodi - 6:2.

1. minut - Utakmica je počela! Jagodić-Kuridža postiže poen - 0:2!

20:22 - Ključ pobede za crveno-bele na večerašnjem meču mogao bi da bude ofanzivni skok. Bajern je druga najbolja skakačka ekipa u Evroligi sa 11.5 skokova u napadu. Teri bi mogao da bude ključan čovek za odbranu reketa protiv atletski dominantnih centara Bajerna Tomasa i Rejnoldsa.

20:10 - Košarkaši Crvene zvezde stigli su u halu i izašli na zagrevanje.

20:00 - Dobrodošli u lajv prenos meča sedmog kola Evrolige u kojoj će snage odmeriti domaći Bajern Minhen i Crvena zvezda. Sve detalje iz "Audi Doma" možete pratiti uz Informer.rs!

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.