26.11.2020

18:20 >> 20:44

(VIDEO) EFES PREGAZIO ZVEZDU U BEOGRADU! Najlošije izdanje crveno-belih od starta sezone!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 11. kola Evrolige protiv Anadolu Efesa 64:75!

Morao je da dođe slab dan za Crvenu zvezdu posle paklenog ritma i došao je, baš večeras protiv Efesa u Hali Aleksandar Nikolić. Turci su deklasirali energetski ugašenu Crvenu zvezdu i naneli joj sedmi poraz u Evroligi ove sezone 64:75 (14:16, 22:24, 14:27, 14:8)!

Dobro je počela Zvezda, povela sa 8:0, ali je ubrzo upala u Efesov ritam. Hteo je turski predstavnik da igra na manje poseda, da uspori igru tranziciju kako bi mogli u skraćenoj rotaciji da se suprodstave crveno-belima. Uspeli su u toj nameri, većina njihovih napada završavala se u poslednjim sekundama, a tu je bilo i nekih srećnih pogodaka, Larkina, Singltona, Gedžima...

Poveo je Efesu u drugoj deonici otišao u jednom momentu i na 11 poena prednost, ali su se preko večeras sjajnog Ognjena Dobrića vratili crveno-beli.

Na startu treće deonice, sve je polazilo za rukom Efesu, sa druge strane najbolji poenter Evrolige Džordan Lojd danas je odigrao najlošiju utakmicu u dresu Zvezde. Bilo je jasno da će srpski predstavnik teško do pobede na ovom susretu.

Crvena zvezda - Anadolu Efes 64:75 (14:16, 22:24, 14:27, 14:8)

Arena: Hala Aleksandar Nikolić       Sudije: Perez, Gkontas, Balak

Crvena zvezda: Ročesti, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić,  Rit, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Teri.

Anadolu Efes: Larkin, Sarbin, Singlton, Sajbir, Balbaj, Gedžim, Gazi, Šanli, Moerman, Tundžer, Anderson, Simon.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Zakucava sada Emanuel Teri na asistenciju Alekse Uskokovića - 64:75! Utakmica je gotova!

37. minut - Debi Alekse Uskokovića u Evroligi, Lojd pogađa uz faul i siguran je sa linije penala - 62:75!

36. minut - Serija 5:0 za Zvezdu - 59:75!

34. minut - Pogađa Lazić posle prodora - 54:72!

32. minut - Nastavljaju da pogađaju košarkaši Efesa iz svih pozicija, Simon pogađa dve trojke - 52:72!

31. minut - Lojd je fauliran, ali i on polovičan sa linije penala - 52:67!

31. minut - Pogađa Simonović jedno od dva slobodna bacanja - 51:67!

Treća četvrtina:

30. minut - Pogodak Džordana Lojda uz faul! Fali prvi strelac Evrolige Zvezdi večeras - 50:67! Gotova je treća deonica!

29. minut - Efes odlazi na +17! Sve sada polazi za rukom Zvezdinom rivalu - 48:67!

27. minut - Vraća Dobrić trojku, osmi poen - 48:60!

26. minut - I još jedna trojka za Efes, Anderson cepa mrežicu - 45:56!

25. minut - Zakucavanje Emanuela Terija, ali Singlton pogađa trojku - 45:53!

24. minut - Neverovatan koš Larkina... Nema ni sreće sada za crveno-bele - 43:49!

24. minut - Brže se igra na startu treće četvrtine, pogađaju Lojd i Volden za Zvezdu - 41:47!

23. minut - Trojka Moermana, Zvezda loše otvara drugo poluvreme!

22. minut - Nova sudijska greška, drugi put je igrač Zvezde blokiran pošto je lopta bila u silaznoj putanji... Kuzmić je fauliran, ali je bio polovičan sa linije penala - 37:42!

21. minut - Pogađa Krunoslav Simon na startu drugog poluvremena - 36:42!

Druga četvrtina:

20. minut - Gotovo je prvlo poluvreme, Efes vodi 36:40!

20. minut - Prvi poeni Džordana Lojda sa linije penala, faulirao ga je Balbaj, a Amerikanac pogodio je oba slobodna bacanja - 34:37!

19. minut - Dobra odbrana Crvene zvezde, ali Gedžim preko ruke pogađa. Sa druge strane Duop Rit za tri poena - 32:37!

18. minut - Fauliran je Ognjen Dobrić pri šutu za tri poena, te će imati tri slobodna bacanja i siugran je bio šuter Zvezde - 29:35!

17. minut - Dobra rekacija Crvene zvezde nakon tajm-auta, šest vezanih poena - 26:35!

16. minut - Raspucali su se košarkaši Efesa, cepa mrežicu sada Larkin, novi tajm-aut Saše Obradovića - 21:32!

15. mintut - U odličnom ritmu je Tudnžer i pogađa novu trojku - 21:29!

14. minut - Nova trojka za Efes, sada Tundžer cepa mrežicu, raste prednost turske ekipe - 19:26!

13. minut - Odličaj je Dobrić bio u odbrani i lako zakucao u kontri - 19:23!

12. minut - Serija 7:0 Efesa, Obradović traži tajm-aut - 17:23!

11. minut - Otvara Ročesti trojkom drugu četvrtinu, Zvezda ponovo vodi - 17:16!

Prva četvrtina:

10. minut - Gotova je prva deonica! Dobro je Zvezda otvorila meč, ali su Turci uspeli da se konsoliduju i na kraju prve četvrtine povedu - 14:16!

9. minut - Sjajan potez Tejlora Ročestija - 14:16!

8. minut - Trojka Moermana, Efes odlazi na +4 - 12:16!

7. minut - Nastavlja Volden da nađe put do kođa Efesa, ipak, vraća Singlton - 12:13!

6. minut - Novi koš Korija Voldena, sa druge strane pogađa Balbaj - 10:9!

5. minut - Sada pogodak uz faul Šejna Larkina - 8:6. Potom faul u napadu Emanuela Terija.

4. minut - Prvi poeni za Efes, pogađa Singlton za tri poena - 8:3.

3. minut - Kuznić posle ofanzivnog skoka pogađa uz faul! Zvezda vodi 8:0!

2. minut - Sjajno dodavanje Voldena za Rita, dobro otvaraju crveno-beli meč - 5:0!

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad za Zvezdu i odmah pogodak Korija Voldena za tri poena - 3:0!

18:30 - Košarkaši Crvene zvezda izašli su na zagrevanje pred večerašnji duel! Večeras će biti lišeni pomoći Džonija O'Brajanta i Lengstona Hola.

18:20 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 11. kola Evrolige izmeđi Crvene zvezde i Anadolu Efesa! Sve detalje sa večerašnjeg meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

Tači se pitao za sve! Svedok u Hagu Ramiz Ćerići potvrdio lanac komande u tzv. OVK!

Svedok Ramiz Ćerići, koji je bio zapovednik bataljona u 121. brigadi tzv. OVK u operatinoj zoni Paštrik, potvrdio je danas na suđenju bivšim liderima tzv. Oslobodilačke vojske Kosova Hašimu Tačiju, Jakupu Krasnićiju, Redžepu Seljimiju i Kadriju Veseljiju pred Specijalizovanim sudom u Hagu da je "OVK imala imala jedinstven lanac komande na čelu sa Glavnim štabom".

23.04.2024

18:29

Prsti su na crvenom dugmetu! Jesmo li umalo izbegli nuklearni rat? (VIDEO)

Šta se zaista desilo 14. aprila? Odgovor Izraela na napad Irana je pomalo čudan. Navodno Iran je pokušao nuklearni napad na Izrael. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Nikola Vrzić, glavni urednik portala RT. Uživo u program javio se pilot Stevan Ignjatović koji je detaljnije govorio o avionima koji su sposobni da nose nuklearne bombe.