29.11.2020

20:55 >> 20:57

(VIDEO) ZVEZDA RAZBILA RAD! Sporan gol Pavkova, Boaći strelac posle godinu dana, crveno-beli lansirali novo "čudo od deteta"!

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo i sigurno slavili su protiv Rada sa 3:0 (2:0) u okviru 16. kola Linglong Superlige Srbije

Izašao je Rad visoko u prvih desetak minuta, Crvena zvezda je delovala iznenađeno, pa je četi Dejana Stankovića trebalo neko vreme da se adaptira na novu formaciju i sitauciju na terenu. Ipak, nije dugo trebalo Zvezdi da se razigra i potvrdi sjajnu formu iz Belgije. Željko Gavrić bio je večeras izuzetno motivisan za igru, ali je Kahriman sjajno branio gol "građevinara".

U 17. minutu greška fudbalera Rada Milan Pavkov je iskoristio i pretvorio u gol. Delovalo je da je sve regularno, ali je ponovljeni snimak pokazao da je stameni napadač koristio ruku, što glavni sudija nije video.

Napadala je Zvezda, Kahriman je bio na "vetrometini", a kazna za loš Rad stigla je u 41. minutu. Pavkov je sjajno pronašao Spiridonovića, koji je uposlio Boaćija na petercu. Do poluvremena opao je ritam utakmice.

Dobro je Rad otvorio drugo poluvreme, ali je Srđan Spiridonović krunisao dobru partiju u 60. minutu kadaje na asistenciju Boaćija pogodio mrežu Damira Kahrimana za ubedljivih 3:0! U nastavku meča debitovao je u crveno-belom dresu i Lazetić koji ima svega 16 godina!

Crvena zvezda - Rad   3:0 (2:0)

Strelci: Pavkov 17, Boaći 41, Spiridonović 59

Stadion: Rajko Mitić        Sudija: Stojanović Andrija

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Degenek, Pankov, Eraković - Sanogo, Nikolić, Gavrić, Spiridonović - Pavkov, Boaći.
Trener: Dejan Stanković

Rad: Kahriman – Stojanović, Đorić, Stojisavljević, Ciger – Busnić, Trninić – Živković, Riznić, Damjanović – Jovanović
Trener:Slađan Nikolić

Tok utakmice:

89. minut - Stativa Marka Lazetića, umalo da 16-godišnji debitant u crveno-belom postigne i pogodak na prvom meču za matični klub!

87. minut - Utisak je da svi akteri meča jedva čekaju da sudija Stojanović svira kraj.

81. minut - Pokušao je iz daljine Ilić, ali nije bilo opasnosti po gol Milana Borjana!

76. minut - Dvostruka izmena u Crvenoj zvezdi, izašli su Pavkov i Boaći, a ušao je Krstović, kao i debitant Lazetić!

71. minut - Lepo su kombinovali Pavkov i Boaći, ali je Kahriman ponovo dobro odreagovao.

65. minut - Opao je ritam utakmice od trećeg gola crveno-belih.

60. minut - Trostruka izmena za Crvenu zvezdu! Ušli su Radulović, Petrović i Milunović, dok su utakmicu završili Sanogo, Gajić i Pankov!

59. minut - GOOOOOOOL! Spiridonović kruniše dobru partiju golom - 3:0!

55. minut - Sapleo se Veljko Nikolić, Rad je krenuo u kotru, ali je Borjan dobro reagovao. Bolje deluju gosti u drugom poluvremenu!

52. minut - Sjajan pokušak Trifunovića, nije mogao Borjan ništa kod ovog šuta, ali je prečka spasila Crvenu zvezdu!

48. minut - Dobar pokušaj Ričmonda Boaćija, ali nova dobra odbrana Kahrimana, samo korner za crveno-bele!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme!

41. minut - GOOOOOOOOOL! Pavkov je odlično zagradio loptu uposlio Spiridonovića koji je na petercu pronašao Boaćija. Zvezda vodi 2:0!

37. minut - Nova ofanziva crveno-belih, bio je Spiridonović u dobroj poziciji, ali je "Spidi" bio sebičan i loše je šutirao.

32. minut - Zvezda steže obruč oko gola Rada, ali bez konkretnog učinka, pokušali su Eraković i Gajić, ali je lopta otišla daleko preko gola.

27. minut - Pokušao je Veljko NIkolić sa distance, ali lopta je otišla pored gola!

24. minut - Još jednom Gavrić pravi pometnju odbrani Rada, ali Kahriman ponovo na visini zadatka! Oboren je Spiridonović u kaznenom prostoru, ali je sudija Stojanović samo odmahnuo rukom.

23. minut - Dobro ubacivanje Milana Gajića i sjajan udarac Gavrića, ali dobra reakcija Damira Kahrimana, ostaje 1:0.

17. minut - GOOOOOOOOL! Milan Pavkov koristi grešku fudbalera Rada, Crvena zvezda vodi - 1:0!

12. minut - Ponovo je Gavrić prošao po levom boku, ipak dobra intervencija odbrane Rada - 0:0!

8. minut - Dobar prodor Gavrića po levoj strani, ali je uputio lošu povratnu loptu za Boaćija, ostaje 0:0!

6. minut - Pokušao je Radovan Pankov sa tridesetak metara, ali nije bilo opasnosti po gol Damira Kahrimana.

3. minut - Fauliran je Gavrić u opasnoj zoni, Spiridonović je izveo, ali je Pankov bio u ofsajdu.

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad za Rad!

19:00 - Utakmica počinje minutom ćutanja povodom smrti Dijega Armanda Maradone!

18:57 - Damjan Le Talek dobio je uramljen dres sa brojem 104 od sportskog direktora Mitra Mrkele pred početak utakmice!

18:44 - Glavni arbitar na meču je Andrija Stojanović, dok će mu pomoćnici biti Karadžić Miloš i Peranović Dragan. Četvrti sudija je Srđan Jovanović.

18:15 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 16. kola Linglong Superlige Srbije između Crvene zvezde i Rada! Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!