03.12.2020

17:00 >> 21:02

(VIDEO) ITALIJANSKI PEČAT DEJANA STANKOVIĆA! Zvezda je u nokaut fazi Lige Evrope, a Borjan je klasa!

Fudbaleri Crvene zvezde su obezbedili plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope! Izabranici Dejana Stankovića su na "Marakani" odigrali bez golova protiv Hofenhajma i na taj način su sa druge pozicije iz grupe otišli u nokaut fazu drugog po kvalitetu takmičenja na Starom kontinentu

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" završena je rezultatom 0:0, a Zvezdi je taj bod garantovao drugo mesto u grupi.

Crveno-beli tokom 90 minuta igre nisu stvorili nijednu pravu šansu, ali su se organizovano branili, onako "žabarski", pa se slobodno može reći kako se vidi italijanski pečat Dejana Stankovića u igri šampiona Srbije.

Igrači Hofenhajma su u nekoliko navrata ipak pokazali da poseduju ekstra kvalitet i probijali su blok šampiona Srbije, ali je tada kestenje iz vatre vadio fenomenalni kapiten Milan Borjan sa nekoliko izvrsnih intervencija.

U drugoj utakmici grupe L je Slovan iz Libereca savladao Gent, ali zbog remija u Beogradu taj rezultat je postao nebitan što se tiče plasmana u šesnaestinu finala.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Crvena zvezda - Hofenhajm 0:0

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd),   SUDIJA: Bobi Meden (Škotska)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Degenek - Sanogo, Petrović - Ben (od 80. Eraković), Kanga (od 80. Nikolić), Spiridonović (od 46. Vukanović) - Falćineli (od 89. Boaći). Trener: Dejan Stanković.

HOFENHAJM: Bauman - Bogarde, Fogt, Nordtvajt - Skov (od 89. Sesenjon), Gajger (od 58. Grilič), Rudi (od 72. Nuhu), Džon - Gaćinović (od 72. Baumgartner), Klaus, Dabur (od 46. Kramarić). Trener: Sebastijan Henes.

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 0:0! Crvena zvezda je u šesnaestini finala Lige Evrope!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

89. minut - Ričmond Boaći menja Dijega FalćiRajan Sesenjon menja Roberta Skova.

87. minut - Ponovo Borjan! Klaus je šutirao iz veoma povoljne situacije, ali je reprezentativac Kanade opet pokazao Klasu!

87. minut - Žuti karton za Milunovića posle neopreznog starta.

85. minut - Šutirao je Baumgartner posle centaršuta Skova, ali pored gola.

83. minut - Pokušao je Falćineli posle dobre akcije Crvene zvezde, ali je izblokiran i Zvezda je dobila samo korner.

81. minut - Šutirao je Nikolić posle duplog pasa sa Gajićem, ali prilično loše.

80. minut - Veljko Nikolić i Strahinja Eraković menjaju Gelora Kangu i El Fardua Bena.

78. minut - Nova fantastična intervencija Borjana. Šutirao je Skov, ali je kapiten šampiona Srbije sačuvao svoju mrežu sjajnom paradom.

72. minut - Baumgartner i Nuhu menjaju Gaćinovića i Rudija.

68. minut - Kevin Fogt dobija žuti karton nakon što je prekinuo opasan napad faulom nad Falćinelijem.

68. minut - Prva prava šansa za Zvezdu! Gajić je centrirao, Ben šutirao glavom, ali preko gola.

67. minut - Dobra kontra Crvene zvezde, ali Vukanović nije uspeo da proigra Falćinelija.

62. minut - Veliki pritisak gostiju, Zvezda se organizovano brani.

59. minut - Opasan šut Gaćinovića iz velike udaljenosti, lopta završava malo iznad prečke.

58. minut - Florijan Grilič menja Denisa Gajgera.

54. minut - Nezgodno je pao Milunović posle jednog vazdušnog duela, ali će nastaviti meč.

52. minut - Skov je šutirao sa distance, ali je Borjan bio oprezan i boksovao je loptu. Iz kontranapada je Ben imao šansu, ali nije šutirao, več je pokušao da proigra Falćinelija, što se ispostavilo kao pogrešna odluka, jer lopta nije ni stigla do Italijana.

51. minut - Odličnu akciju Hofenhajma je završio Klaus, ali ga je srećom izblokirao jedan od defanzivaca Zvezde.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Aleksa Vukanović je zamenio Sršana Spiridonovića. Sa druge strane, je Andrej Kramarić zamenio Munasa Dabura.

Poluvreme! Bez golova u Beogradu!

45. minut - Obrukao se Gaćinović! Iznenada se reprezentativac Srbije našao u dobroj prilici, ali je loše zahvatio loptu. Imala je sreće Crvena zvezda.

45. minut - Šutirao je Kanga sa distance, ali nije bilo opasnosti po Baumana koji je lako uhvatio loptu.

39. minut - Borjan komanduje igrom Crvene zvezde i vidi se da je produžena ruka Dejana Stankovića na terenu.

37. minut - Maestralna odbrana Borjana! Dabur je opasno šutirao, ali je kapiten Crvene zvezde sjajno reagovao.

36. minut - Sanogo igra na ivici žutog kartona. Već je napravio dva oštra faula.

32. minut - Čvrsti dueli na sve strane! "Marakana" ovakvu borbu i okršaje ne pamti u poslednjih nekoliko godina.

28. minut - Velika borba na našem najvećem stadionu, ali bez pravih šansi za sada.

22. minut - Šutirao je Skov glavom posle kornera, ali pored gola.

17. minut - Pokušao je Dabur makazicama, ali veoma neprecizno.

15. minut - Šutirao je Gajić koji je natrčao na jednu odbijenu loptu, ali loše.

10. minut - Zvezda je uspela da prenese težište igre van opasne zone i trenutno se igra na sredini terena.

6. minut - Dobar napad Crvene zvezde, ali je Ben bio u ofsajdu.

4. minut - Nesigurno deluje odbrana Crvene zvezde, počevši od Milana Borjana i svi greše u dodavanjima. Gosti pritiskaju šampiona Srbije.

2. minut - Pokušao je Skov da ugrozi Borjanov gol, ali je izblokiran.

Utakmica je počela!

18:54 - Delije su iza južne tribine napravile vatromet u znak podrške pulenima Dejana Stankovića.

18.53 - Igrači oba tima i sudijska ekipa su izašli na travnati tepih "Marakane".

18.50 - Sitno odbrojavamo do starta meča.

18.40 - Do početka utakmice ostalo je još 15 minuta.

18.25 - Pola sata ostalo je do početka utakmice, euforija raste među navijačima Crvene zvezde koji nažalost neće moći da daju vetar u leđa svojim ljubimcima sa tribina.

18.00 - Nemci su impresionirani tunelom na stadionu "Rajko Mitić", a to su podelili i na Tviteru.

17.35 - Objavljene su startne postave, Crvena zvezda će zaigrati u sledećem sastavu, bez Zvezdine dece od prvog minuta:

Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Degenek - Sanogo, Petrović - Ben, Kanga, Spiridonović- Falćineli.

Na klupi za rezerve su ostali Popović, Ćopić, Eraković, Gobeljić, Simić, Nikolić, Gavrić, Radulović, Vukanović, Pavkov, Boaći i Krstović.

Gosti će na teren izaći sa ovim sastavom:

Bauman - Bogarde, Fogt, Nordtvajt - Skov, Gajger, Rudi, Džon - Gaćinović, Klaus, Dabur.

Šansu sa klupe za rezerve će čekati Pentke, Bebu, Grilič, Baumgartner, Nuhu, Sesenjon, Akpoguma, Kramarić i Bajer.

17.20 - Hofenhajm je na svom Tviter nalogu objavio fotografiju sa "Marakane" na kojoj se vidi da je istočna tribina u znaku Marka Ivkovića Jagode koji je ubijen pre šest godina od strane navijača Galatasaraja.

17.05 - Na jučerašnjoj konferenciji za medije oba trenera su istakla da se nadaju prvo mestu u grupi L.

Crveno-beli bi pobedom od tri gola razlike prestigli Hofenhajm na tabeli.

Kada treba da dobiješ 3:0, moraš mnogo da rizikuješ, da se otvoriš. Idemo na pobedu, iz organizovane igre. Fudbal je čudna igra, nikad ne znaš kako će se namestiti utakmica. Bitno je da budemo kompaktni. Dobra organizacija i kalkulisani rizik. Pristup 11 momaka koji izađu i onih sa klupe mora da bude stoprocentan. I, onda polako, minut po minut - rekao je Dejan Stanković-

Sa druge strane, i Sebastijan Henes želi da zauzme prvo mesto na tabeli.

Želimo da protiv Crvene zvezde ostvarimo cilj i budemo prvi u grupi. Svaka pobeda nam daje samopouzdanje i iz tog razloga smo motivisani u predstojećoj utakmici. Tek posle nje ćemo razmišljati o Augsburgu i Bundesligi - kazao je strateg Nemaca.

17.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Hofenhajm.