18.12.2020

18:00 >> 19:45

DRAMA U PIONIRU! Lojd poludeo na kraju, Davidovac kao ŠPRICER! Zvezda savladala Valensiju! /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u 15. kolu regularnog dela Evrolige ekipu Valensije na svom terenu sa 76:73

Velika borba viđena je ove večeri na parketu "Pionira"! Zvezda je tokom većeg dela meča kontrolisala utakmicu i sredinom treće deonice imala plus 12! Ipak, nakon serije grešaka domačeg tima, Valensija se vratila i pred kraj duela došla do prednosti.

Ključne poene u samom finišu i tokom poslednje deonice ubacili su Dejan Davidovac i Džordan Lojd, uz odličnu partiju Džonija OBrajnta. Zvezda je uspela da nakon dva vezana poraza na svom terenu konačno slavi i stekne samopouzdanje pred nastavak teške evropske sezone. Lojd je bio najefikasniji u Zvezdi, a njegove trojke slomile su otpor španskog tima!

Crvena zvezda - Valensija  76:73 (20:22,25:14,12:21,19:16)

Hala Aleksandar Nikolić    Sudije: Lamonika, Kovalski, Balak:

Crvena zvezda: O'Brajant, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, SImonović, Jagodić-Kuridža, Simanić, Kuzmić.

Valensija: Prepelič, Pradilja, Puerto, Laberi, Van Rosom, Tobi, Kalinić, Dubljević, Vives, San Emeterio, Vilijams, Hermanson.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Poslednji minut: Zvezda ima napad i plus tri! Tajm-aut Obradović! Važan skok Davidovca! Kraj, POBEDA Zvezde!

39.minut - Davidovac iz nemoguće pozicije vodi Zvezdu na plus pet! 76:71!

38.minut - DRAMA! 72:71! Kalinić polovičan sa penala!

37.minut - Sada i za dva pogađa Lojd! Zvezda na plus dva - 72:70!

36.minut - Trojka Lojdaaaa! 70:67!

35.minut - Sredina poslednje deonice! Igra se koš za koš. Nerešeno! Početničke greške igrača Zvezde prilikom izvođenja lopte.

34.minut - Gosti sa penala dlaze do prednosti - 67:65!

34. minut - Velika greška prilikom izvođenja lopte! Vilijams kažnjava i ponovo je nerešeno!

33.minut - Kuridža za triiii - 65:62!

32.minut - Rezultatska klackalcica - 62:62!

31.minut - Trojka Ritaaa - 60:57, ali gosti uzvraćaju istom merom!

Treća četvrtina:

Poslednji minut: Tobi ponovo "muči" Zvezdu! Novim poenima je doveo svoj tim na minus jedan - 55:54! Trojkom Laberija, gosti su poravnali na 57:57!

29.minut - Finiš treće deonice! Zvezda vodi - 55:51! Valensija polako topi prednost domaćina.

28.minut - Trojka za Valensiju - 54:49!

26.minut - Sjajni Obrajant danas! Ubacio je 13 poena do sada. Zvezda na plus osam 54:46!

25.minut - Sredina treće deonice! Valensija na minus šest - 52:46

24. minut - Borba u Pioniru se rasplamsava! Zvezda vodi 50:44!

22.minut - Mini serija Valensije 4:0 - 48:40!

21.minut - Lokd trjkom otvara treću deonicu! Zvezda vodi sa 48:36!

Druga četvrtina:

20. minut - Sjajno su zavrteli "pik" Davidovac i O'Brajant, Amerikanac je ostao sam na trojci i pogodio, 45:36! Zvezda ima lepu prednost na poluvremenu!

20. minut - Nova trojka  za Klemena Prepeliča koji održava Valensiju u životu u drugoj četvrtini, reaguje Saša Obradovićem tajm-autom pred poslednji napad - 42:36!

20. minut - Izuzetan prodor Branka Lazića koji pogađa uz faul, održavaju crveno-beli prednost od devet poena - 42:33!

19. minut - Igra se u serijama, sada dobri minuti za Klemena Prepeliča koji vezuje pet poena - 39:33!

18. minut - Ekspresan odgovor crveno-belih laki poeni za Kuzmića i O'Brajanta ponovo je devet razlike, novi tajm-aut za Valensiju - 37:28!

17. minut - Dobra reakcija Španaca nakon tajm-auta, poeni Kalinića i Vilijamsa, vratili su se gosti rezultatski - 33:28!

16. minut - Stala je Valensija u zonu, što je iskoristio Džordan Lojd i lako probio i položio loptu u koš - 33:24! Tajm-aut traži klupa Valensije!

15. minut - Ponovo se odbranila Crvena zvezda, krenula je kontra pogodio je Lojd trojku, ali je sudija Kovalski ipak svirao faul Rita pod košem i poništio poena Lojda, ostaje 31:24!

14. minut - Poentira Kuzmić ispod koša, raste prednost crveno-belih - 31:24!

13. minut - Trojka Džordana Lojda, Zvezda ima +5 i napad da uveća vođstvo!

11. minut - Sjajan start druge četvrtine crveno-belih i četiri laka poena u kontri, Zvezda vodi - 24:22!

Prva četvrtina

10. minut - Pogodio je Prepelič dva slobodna bacanja, ali Davidovac pogađa uz zvuk sirene - 20:22! Gotova je prva deonica!

9. minut - Vezuje Davidovac sada četiri poena i smanjuje zaostatak Zvezde - 18:20!

8. minut - Druga trojka za Luija Laberija, nakon njega pogađa i Prepelič, prva osetnija prednost za goste - 18:14!

6. minut - Sjajno zakucavanje Jagodića-Kuridže! Dobra odbrana O'Brajanta i Zvezda ponovo vodi -14:12!

5. minut - Vraća Lojd trojku, a potom i Volden pogađa uz faul, ali će dodatno bacanje izvesti nakon televizijskog tajm-auta - 9:9!

4. minut - Lui Laberi cepa mrežicu, to je njegov peti poen na ovom meču, Valensija vodi prvi put - 4:7!

3. minut - Dobar napadački početak Crvene zvezde, poentirao je sada Simonović - 4:2!

2. minut - Otvara Uskoković utakmicu lepim prodorom i polaganjem, vodi Zvezda - 2:0!

1. minut - Aleksa Uskoković je u prvoj petorci na meču protiv Valensije, sa njim su još Lojd, Lazić, Simonović i Kuzmić! Utakmica je počela, prvi napad na meču za Špance!

18:35 - Crvena zvezda na megdan Valensiji izlazi sas gotovo identičnim sastavom kao protiv Albe, nema Terija i Hola, Kolom je tek potpisao ugovor, a jedina izmena je što Dobrića nema u timu večeras, a njegove mesto zauzeo je Aleksa Radanov!

18:00 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 15. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Valensija. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!