25.02.2021

18:30 >> 22:54

ZVEZDA NADIGRALA MILAN, ALI ISPALA! Fenomenalni crveno-beli nisu imali sreće na San Siru /VIDEO/

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Lige Evrope, pošto su još jednom remizirali sa Milanom. Meč na "San Siru" je završen 1:1, pa su "rosoneri" prošli u narednu fazu zbog gola u gostima

Golove na "Meaci" su postigli Frank Kesi za Milan i El Fardu Ben za Crvenu zvezdu.

Šampion Srbije je bio za nijansu bolji rival protiv velikog Milana, ali nije imao sreće da se u petak nađe na žrebu za osminu finala.

Utakmica je užasno krenula za crveno-bele, pošto je sudija Hesus Hil Manzano pokazao na belu tačku posle igranja rukom Marka Gobeljića, a sa kreča je Milana Borjana savladao Kesi u devetom minutu.

Međutim, pulene Dejana Stankovića to nije pokolebalo, već su odmah zaigrali najbolje što mogu. U narednih 15 minuta utakmice je El Fardu Ben mučio Điđa Donarumu, tako što mu je dva puta zatresao mrežu i jednom prečku. Ipak, prvi gol mu je poništen zbog igranja rukom Radovana Pankova, potom je pogodio okvir gola iz slobodnog udarca, a na kraju je konačno poravnao rezultat.

Do kraja prvog poluvremena su oba tima mogla da postignu po još jedan gol. Prvo je Diogo Dalot šutirao iz neposredne blizine, ali se istakao Milan Borjan, a onda je Gelor Kanga uputio pravu bombu ka golu domaćina, ali je lopta prohujala pored stative.

Na startu drugog dela je Zlatan Ibrahimović mučio crveno-bele, koji su se ubrzo navikli na njega i u potpunosti su ga osujetili.

U nastavku je Donaruma sjajno odbranio udarac Sekua Snaoga, posle čega je Marko Gobeljić promašio prazan gol, a odmah je zatim i zaradio drugi žuti karton, 20 minuta pre kraja meča.

Ipak, Zvezda je i dalje napadala, a poslednju veliku šansu na meču imao je Aleksandar Katai u 82. minutu, kada je šutirao pored gola iz sjajne pozicije.

Milan - Crvena zvezda 1:1 (1:1) (prvi meč 2:2)

/Kesi 9p - Ben 24/

STADION: "San Siro" (Milano)

SUDIJA: Hesus Hil Manzano (Španija)

MILAN: Đ. Donaruma - Kalabrija (od 66. Ernandez), Tomori, Romanjoli, Dalot - Krunić (od 46. Rebić), Kesi, Meite - Kastiljeho (od 66. Salemakers), Čalhanoglu, Leao (od 46. Ibrahimović). Trener: Stefano Pioli.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Pankov, Degenek, Gobeljić - Gajić, Sanogo, Kanga (od 69. Katai), Srnić (od 46. Petrović) - Ben (od 69. Falko), Ivanić (od 84. Nikolić) - Falćineli (od 72. Pavkov). Trener: Dejan Stanković.

Tok meča

Kraj! Sudija nije dozvolio Zvezdi da izvede korner!

90+1. minut - Veliku šansu je imao Rebić, ali ga je sjajno izblokirao Pankov.

90. minut - Igraće se još tri minuta.

88. minut - Zvezda pritiska "rosonere", ali bez prave šanse u ovim trenucima.

84. minut - Mirko Ivanić ustupa mesto Veljku Nikoliću.

82. minut - Aleksandar Katai promašuje stopostotnu šansu. Lepo mu je Pavkov glavom spustio loptu, a on je gađao bliži ugao, ali je lopta završila pored gola.

78. minut - Mogao je Pavkov opet da bude heroj, ali nije lepo zahvatio loptu glavom posle centaršuta Petrovića.

74. minut - Salemakers je zatresao mrežu Borjana, ali je prethodno Ibrahimović koji mu je asistirao bio u ofsajdu.

72. minut - Pavkov menja Falćinelija.

70. minut - Marko Gobeljić dobija drugi žuti karton i završava utakmicu!

69. minut - Katai i Falko menjaju Bena i Kangu.

69. minut - Donaruma sa gol linije brani šut Sanoga, a potom Gobeljić maši maltene prazan gol!

67. minut - Opasan šut Ibrahimovića iz slobodnog udarca, ali je Borjan odbranio.

66. minut - Teo Ernandez i Aleksis Salemaker menjaju Kalabriju i Kastiljeha! Ovo je sada apsolutno najjači sastav Milana.

64. minut - Novi šut Kange izvan kaznenog prostora, ali ponovo van okvira gola.

63. minut - Ibrahimović dobija žuti karton zbog toga što je izblokirao Borjana prilikom degažiranja lopte.

61. minut - Fantastičan prodor Ivanića, ali je lopta zakačila Tomorija posle šuta i završila u korneru.

Ivanić i Kastiljeho

57. minut - Dobra polukontra Crvene zvezde, ali je Gajić uputio nešto između šuta i centaršuta, pa nije bilo opasnosti po domaćina.

Milan Gajić i Hakan Čalhanoglu u duelu

53. minut - Ibrahimović je glavom uputio loptu ka Rebiću, ali srećom po Zvezdu, rvat se na petercu nije snašao.

53. minut - Ibrahimović je šutirao, ali je Borjan uhvatio živu loptu.

51. minut - Šutirao je Petrović iz slične pozicije kao što je bila ona kada je dao gol Gentu, ali sada nije bio ni približno precizan.

48. minut - Novi pokušaj Kange sa distance, ali ovog puta malo manje opasan po Milaneze.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, u igri su Zlatan Ibrahimović i Ante Rebić umesto Rafaela Leaa i Radeta Krunića. Sa druge strane, Njegoš Petrović je zamenio Slavoljuba Srnića.

Poluvreme! Rezultat je 1:1, ali je utisak da je Crvena zvezda bolji rival.

45+1. minut - Čalhanoglu šutira preko gola iz slobodnog udarca.

45. minut - Žuti karton dobija slavoljub Srnić.

43. minut - Uputio je Kanga pravu bombu sa velike udaljenosti, ali je lopta prohujala pored stative. Umalo da se ponovi Krasnodar...

Detalj sa "San Sira"

39. minut - Šutirao je Čalhanoglu sa 20 metara, ali je Borjan bio siguran.

37. minut - Borjan spasava Zvezdu! Fantastična intervencija! Diogo Dalot je šutirao neometano sa nekoliko metara, ali je kapiten crveno-belih sjajno reagovao.

34. minut - Šutirao je Kanga sa distance, ali veoma neprecizno.

30. minut - Veoma borbenu utakmicu gledamo na "San Siru".

24. minut - GOOOOOOOOOOL! 1:1 - El Fardu Ben! Ivanić je opet lepo proigrao Bena, ovaj je podigao glavu, gađao dalji ugao, a Donaruma je bio nemoćan.

22. minut - Trese se prečka Donaruminog gola! Ben je izveo slobodan udarac, ali je pogodio samo okvir gola.

19. minut - VAR poništava gol Zvezde! El Fardu Ben je zatresao mrežu Milana posle kornera, ali je prethodno lopta pogodila u ruku Pankova, pa je gol poništen.

16. minut - Fenomenalno je Ivanić proigrao Bena, ali je reprezentativac Komorski Ostrva šutirao preko gola iz dobre pozicije.

14. minut - Šutirao je Falćineli posle dobre akcije Crvene zvezde, ali je izblokiran, pa srpski tim ima samo korner.

9. minut - GOL! Milan vodi 1:0! Frenk Kesi siguran sa bele tačke!

8. minut - Penal za Milan! Marko Gobeljić je posle svega dobio i žuti karton.

7. minut - Gleda španski sudija VAR zbog igranja rukom Gobeljića.

5. minut - Pankov nije baš najsrećnije reagovao, mogao je opet da zatrese mrežu Milana Borjana. Srećom, samo korner za Milan.

Radovan Pankov na "San Siru"

3. minut - Zvezda drži loptu u svom posedu na startu meča.

Utakmica je počela!

20.58 - Utakmicu će uživo pratiti i Luis Figo koji se obradovao starom prijatelju Dejanu Stankoviću.

20.51 - Gotovo je zagrevanje i sitno brojimo do početka spektakla.

20.40 - Pogledajte kako izgledaju okolina i tribine stadiona "San Siro" manje od pola sata pre početka utakmice.

20.30 - Do početka meča ostalo je još tačno pola sata.

20.20 - Milan je na svom Tviter profilu objavio nekoliko fotografija sa lica mesta.

20.10 - Sreću fudbalskoj sekciji crveno-belih je poćeleo KK Crvena zvezda.

19.50 - Žreb za osminu finala Lige Evrope biće održan već sutra s početkom od 13 časova.

19.35 - Pojavili su se sastavi!

Crvena zvezda će od starta zaigrati u formaciji 3-4-2-1, a od prvog minuta će se na terenu naći i roviti Mirko Ivanić, dok će po prvi put u karijeri štopera igrati Marko Gobeljić.

Dejan Stanković se opredelio za sledeći tim:

Borjan - Pankov, Degenek, Gobeljić - Gajić, Sanogo, Kanga, Srnić - Ben, Ivanić - Falćineli.

Šansu sa kluše za rezerve čekaće Popović, Ćopić, Petrović, Nikolić, Gavrić, Katai, Falko, Vukanović, Pavkov i Krstović.

Sa druge strane, Milan će zaigrati u formaciji 4-3-3. Iz najjače Milanove postave od starta na terenu neće biti Zlatana Ibrahimovića, Tea Ernandeza i Aleksisa Salemakersa.

Đ. Donaruma - Kalabrija, Tomori, Romanjoli, Dalot - Krunić, Kesi, Meite - Kastiljeho, Čalhanoglu, Leao.

Na klupi za rezerve našli su se Tatarušanu, A. Donaruma, Kjer, Gabija, Kalulu, Ernandez, Tonali, Salemakers, Brahim Dijaz, Rebić i Ibrahimović.

19.30 - Crveno-beli su krenuli na "San Siro"!

19.20 - Crvena zvezda u svom timu ima četiri fudbalera sa imenom Milan, a od njih će trojica večeras igrati protiv Milana. U protokolu će se naći Borjan, Gajić i Pavkov, dok je Rodić suspendovan zbog crvenog kartona u Beogradu.

19.10 - Stefano Pioli je juče u karantin poveo 22 fudbalera.

18.55 - Pogledajte kako su Crvena zvezda i Milan najavili večerašnji okršaj na Tviteru.

18.40 - Svoja očekivanja je na jučerašnjoj konferenciji za medije izneo Dejan Stanković.

Neće biti lako, ali nismo kalkulisali ni pred prvu utakmicu. Nebitna je formacija, važno je kako izgledaš na terenu. Ja znam kako smo izgledali, a to je nivo ispod kojeg ne sme da se ide ako hoćemo nečem da se nadamo protiv Milana. Znamo njihovu snagu, gol nam je dovoljan za prolaz, ali moramo da budemo mnogo dobri u odbrani. Videli smo njihovu snagu, nema opuštanja, za dve sekunde se nađu ispred gola. Treba biti realan i sagledati stvari kako stoje, ne govorim ovo kao pesimista. Realan sam - rekao je Stanković.

Sa druge strane, Stefano Pioli je bio mnogo kraći.

- Imam igrače da održim visok nivo, čak i sa utakmicama na svaka tri dana. Poznajemo protivnika, poznaje i on nas. Biće to teška utakmica, ali je u našem dvorištu. Želimo da idemo dalje u Evropi - istakao je Pioli.

18.30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Milan - Crvena zvezda.