17.12.2021

19:50 >> 22:49

VELIKA POBEDA ZVEZDE! Crveno-beli srušili Bajern posle rovovske bitke /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom parketu Bajern rezultatom 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11), u poslednjem meču 16. kola Evrolige

Zvezda je u prvoj četvrtini najveću prednost imala pri rezultatu 14:11, da bi nemački tim serijom 8:0 uspeo da dođe do pet poena razllike.

U samom finišu prve deonice Ivanović je trojkom doveo crveno-bele u prednost (20:19), da bi u poslednjoj sekundi koš za Bajern postigao Hanter.

Nastavak je doneo bolju igru Bajerna i vođstvo 22:29, ali je domaći tim trojkom Lazića uspeo da preokrene rezultat i povede 33:31.

Branko Lazić je bio sjajan

Zvezda je na poluvreme otišla sa prednošću 46:45, uz samo dva promašena šuta za tri poena (7/9).

Domaća ekipa je u trećoj deonici uspela da dođe do tada najvećih plus pet (56:51), ali je Bajern preokrenuo serijom 9:0.

Zvezda je zatim odgovorila serijom 7:0, da bi zatim povela i 65:62. Rezultat je nakon toga izjednačio Lučić svojom četvrtom trojkom u tom delu, a Hanter je zakucavanjem doveo bavarski tim u vođstvo (65:67).

Crveno-beli nisu imali rešenje za raspoloženog Vladimira Lučića

Crveno-beli su u poslednjoj četvrtini došli do pobede, nakon odlične igre u odbrani. Zvezda je tek 23 sekunde pre kraja primila osmi koš, i do kraja nije bila dovedena u pitanje pobeda.

Najzaslužniji za trijumf crveno-belih bio je Nikola Kalinić koji je postigao 20 poena, uz sedam skokova i četiri asistencije.

Osim njega, dvocifreni su bili još kapiten Branko Lazić sa 12 i Nikola Ivanović koji je ubacio 11 poena. Takođe, sjajn je bio i Luka Mitrović sa devet poena, osam asistencija i po tri uhvaćene i ukradene lopte.

Na drugoj strani je najbolji bio Vladimir Lučić sa 21 poenom, a pratio ga je Nik Vajler-Beb sa 16. Ognjen Jaramaz je postigao 11 poena, koliko i Otelo Hanter koji je uhvatio i deset lopti.

Posle ove utakmice, obe ekipe su ostvarile po sedam pobeda i devet poraza.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Crvena zvezda - Bajern 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Migel Anhel Perez, Mehdi Difalja, Amit Balak.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 3, Davidovac 4, Mitrović 9 (8as), Lazić 12, Kalinić 20 (7sk), Dobrić 9, Holins 3, Ivanović 11, Marković 3, Kuzmić 4, Cirbes 3. Trener: Dejan Radonjić.

BAJERN: Vajler-Beb 16, Tomas 9, Volden 4, Rivers 4, Hanter 11 (10sk), Jaramaz 11, Lučić 21, Džordž, Obst, Đedović, Rubit 2, Šiling. Trener: Andrea Trinkijeri.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je pobedila rezultatom 81:78.

40. minut - Mitrović je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a onda je trojku dao Ognjen Jaramaz. Rezultat je 81:78, a Zvezda ima napad i do kraja je ostalo tri sekunde. Radonjić je tražio tajm-aut.

40. minut - Vajler-beb daje trojku za 80:75, a Radonjić traži tajm-aut. Do kraja je ostalo još 23 sekunde.

Počinje poslednji minut, Zvezda vodi 80:72!

38. minut - Novi pogodak Kalinića, kojim se Zvezda vraća na osam poena prednosti - 80:72.

37. minut - Vajler-Beb sa linije penala prekida seriju Zvezde, pa crveno-beli vode 78:72.

35. minut - Novi koš Mitrovića, Zvezda vodi 78:70.

35. minut - Mitrović je ukrao loptu, a u kontri je Lazić pogodio trojku za 76:70! Trinkijeri traži tajm-aut.

34. minut - Užasno težak šut je pogodio Mitrović, Crvena zvezda vodi 73:70.

33. minut - Hrabar šut i pogodak Ivanovića. Zvezda vodi 71:70.

32. minut - Kalinić je dao četiri poena između kojih je jedno bacanje pogodio Jaramaz. Bajern je u vođstvu od 70:69.

31. minut - Prvi koš u poslednjoj četvrtini daje Hanter koji tako gura Bajern na 'plus četiri' - 69:65.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Bajern je vezao pet poena u poslednja dva napada i u poslednjih deset minuta ulazi sa vođstvom od 67:65.

30. minut - Dva penala pogađa Ivanović za 65:62.

29. minut - Druga vezana trojka crveno-belih, a pogodio ju je Ivanović za 62:60. U nastavku je Lazić pogodio i slobodno bacanje zbog tehničke greške, ali Lučić zatim daje dugu dvojku. Zvezda vodi 63:62.

28. minut - Lučić sa linije penala produžava seriju Bajerna na 9:0, ali onda Lazić pogađa trojku. Gosti vode 60:59.

27. minut - Novi koš Jaramaza za dva, a potom i Lučić daje trojku. Bajern vodi 58:56, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

26. minut - Jaramaz pogađa težak šut za 56:53.

25. minut - Tomas na jednoj, ali Kalinić na drugoj strani ubacuju po dva poena, a zatim Holins zakucava iz kontre za 56:51. Trinkijeri traži minut pauze.

23. minut - Kalinić i Kuzmić sa četiri pogođena slobodna bacanja vraćaju Zvezdi prednost - 52:49.

22. minut - Kej Si Rivers laganim pogotkom preorkeće na 49:48.

21. minut - Prvi koš u drugom poluvremenu daje Rubit, ali na drugoj strani Davidovac iz okreta pogađa. Zvezda vodi 48:47.

Druga četvrtina

Poluvreme! Zvezda vodi 46:45. Ekipa Bajerna "razbija" crveno-bele u skoku, pošto je primera radi uhvatila 11 ofanzivnih, naspram Zvezdinih osam defanzivnih posle promašaja Bavaraca.

19. minut - Lučić je ubacio četiri poena između kojih je Volters dao trojku. Zvezda vodi 44:43.

18. minut - Kalinić vezuje 2+1, Zvezda vodi 41:39.

17. minut - Lazić je pogodio dva bacanja, ali je onda Hanter posle novog ofanzivnog skoka vratio prednost Bajernu - 39:38.

16. minut - Pljušte trojke na sve strane. Prvo je Marković pogodio za Zvezdu, a potom Lučić za Bajern i to uz faul popularnog Pefija. Potom je bio precizan i sa linije penala, pa Bavarci vode 37:36.

15. minut - Trojka Lazića, pa dvojka Vajlera-Beba na drugoj strani. Rezultat je izjednačen 33:33.

14. minut - Tomas je pogodio dvojku, ali je onda Dobrić dao treću trojku iz isto toliko pokušaja, pa je Andrea Trinkijeri pozvao tajm-aut. Bajern vodi 31:30.

13. minut - Trojkom Dobrića i dvojkom Davidovca se Zvezda vraća u igru, rezultat je 29:27.

12. minut - Vajler-Beb i Volden vezuju šest poena, pa prednost Bajerna raste na 29:22.

11. minut - Tomas i Kuzmić postižu po koš na obe strane, Bajern vodi 23:22.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Bajern pogotkom Otela Hantera dolazi do vođstva od 21:20 na kraju prve deonice.

10. minut - Nikola Ivanović je vezao četiri poena i doneo je preokret Zvezdi! Crveno-beli vode 20:19.

9. minut - Trojka Jaramaza je odlepila Bajern na 'plus pet', ali je na drugoj strani Kalinić pogodio za 19:16.

8. minut - Loš period igre crveno-belih koriste gosti i preokreću na 16:14, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

7. minut - Vajler-Beb je doneo izjednačenje Bavarcima, ali je onda usledilo monstruozno zakucavanje Kalinića za 13:11.

6. minut - Cirbes vezuje tri poena i Zvezda vodi 11:9.

5. minut - Posle dva početnaq promašaja, u strelce se konačno upisao i Luka Mitrović. Zvezda smanjuje na 9:8.

4. minut - Preorkeće Bajern 9:6. Lučić je dao trojku, a zatim je Volden pogodio jedno od dva slobodna bacanja.

3. minut - Rivers je doneo izjednačenje Bajernu, a onda je Kalinić bio polovičan sa linije penala. Zvezda vodi 6:5.

2. minut - Tomas pogađa trojku za Bajern, ali na drugoj strani vraća Dobrić za 5:3.

1. minut - Prvi koš na meču postigao je Nikola Kalinić, Zvezda vodi 2:0.

Utakmica je počela!

20.35 - Do početka meča je ostalo još 15 minuta, a u dvorani je ostalo još vrlo malo mesta za navijače.

19.50 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Bajern.

Edukacija o bezbednom plivanju i veslanju za najmlađe na tihoj Tisi! Dečija SUP avantura za Međunarodni dan dece

Povodom Međunarodnog dana dece, u nedelju, 2. juna u 10 časova, tiha Tisa u Čurugu, postaće epicentar edukacije i zabave za najmlađe kroz uzbudljivu SUP avanturu. Ovaj jedinstveni događaj ima za cilj edukaciju najmlađih o pravilima ponašanja u i oko vode, kao vid prevencije od neželjenih povreda na otvorenim vodama, uz stručne savete o bezbednom plivanju i pravilnom veslanju na SUP dasci.