01.04.2022

20:07 >> 21:42

BOLAN PORAZ! Bajern dominatno savladao Crvenu zvezdu, ništa od TOP 8!

Košarkaši Bajerna savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 82:57 u meču 33. kola Evrolige

Bio je ovo katastrofalan meč za crveno-bele, bavarski tim je pokazao totalnu dominaciju i zasluženo došao do trijumfa.

Zvezda je odlično ušla meč. Prva četvrtina je dosta obećavala. Sjajno su igrali Nejt Volters i Nikola Kalinić. Prva četvrtina se završila rezultatom 18:15 u korist Crvene zvezde.

U drugoj četvrtini bavarski tim je preuzeo incijativu. Usledila je odlična serija koju je predvodio Rubit.

Pred sam kraj prvog poluvremena ubacili su po trojku Vladimir Lučić i Ognjen Jaramaz, a Bajern je na pauzu otišao sa +9 (42:33).

Treća četvrtina je bila katastrofalna za crveno-bele. Samo 10 poena ubacili su Crveno-beli, dok su igrači Bajerna dobro iskoristili svaku  njihovu grešku. Treća četvrtina završila se rezultatom  63:43 u korist domaćeg tima.

Sličan scenario gledali smo i u poslednjoj četvrtini. Bajern je nastavio sa svojom igrom, dok crveno-beli nisu imali pravo rešenje za njihovu igru. Utakmica se završila rezultatom 82:57 u korist domaće ekipe.

Najviše poena za bavarski tim postigao je Rubit (22), dok je najefikasniji u Zvezdi bio Nikola Kalinić sa 12 poena.

U bavarskom timu Ognjen Jaramaz je ubacio 12 poena, dok je Lučić bio jednocifren (5).

Ovim porazom crveno-beli nisu više u konkurenciji za Top 8 Evrolige.

Bajern Minhen-Crvena zvezda (82:57) (15:18, 27:15, 21:10, 19:14)

Hala: "Audi Dom"

Sudije: Boris Rihzik, Štefi Šemeš, Jurgis Laurinavičius

Bajern:  Tomas(12), Hanter(6), Jaramaz(12), Lučić(5), Obst(0), Đedović(0), Zipster(0), Rubit(22),  Šiško(8), Hajlard(9), Radošević(0),Džorž (4)

Crvena zvezda: Lazarević(4), Volters(7), Davidovac(11), Mitrović(0), Kalinić(12), Dobrić(8),  Simonović(0), Ivanović(7), Marković(0), Vajt(0), Kuzmić(8), Cirbers, Topić(0)

Kraj utakmice - Bajern je savladao Crvenu zvezdu rezultatom 82:57

38 . minut - Pogađa Rubit za dva poena (76:51)

37. minut - Pogađa Luka Mitrović oba slobodna bacanja 74:51

36. minut - Trojka Rubita (74:49)

35. minut - Precizan Kalinić sa slobodnih bacanja (70:47)

34. minut - Pogodio je Lučić slobodno bacanje nakon nesportskog faula (70:45)

33. minut - Šiško pogađa za tri poena (69:45)

32. minut  - U ovom minutu nije bilo poena

31. minut- Poentira Mitrović 63:45, s druge strane pogađa za tri poena Džejson Džordž (66:45)

Kraj treće četvrtine - Bajern vodi 63:43

29. minut - Džordž polovičan sa slobodnih bacanja (59:43)

28. minut - Pogodio je za tri poena Ognjen Jaramaz, tajm-aut je zatražio Dejan Radonjić. Pogađa Jaramaz zatim  za dva. U Zvezdinom napadu Dobrić je postigao trojku (58:43)

27. minut - Postiže trojku Tomas (53:40)

26. minut - Precizan Dobrić sa slobodnih bacanja, s druge strane precizan Jaramaz (50:40)

25. minut - Trojka Ognjena Dobrića, ovo su njegovi prvi poeni na meču (46:36). U napadu Bajerna Jaramaz poentira uz faul Kuzmića (48:36)

24. minut - Dve izgubljene lopte Zvezde, a zatim faul Kalinića. Precizan Hanter sa slobodnih bacanja

23. minut - Prvi poeni u drugom poluvremenu, Hanter je poentira ( 44:33)

22. minut - Sjajno probija Volters, ali nema koša (42:33)

21. minut - Nema pogotka u prvom minutu drugog poluvremena

POLUVREME -  Bajern vodi rezultatom 42:33

20. minut - Precizan Rubit za tri poena. S druge strane Kalinić precizan za dva poena (39:33)

19. minut - Odlično hvala Kuzmić loptu, zatim faul nad Kalinićem, polovičan je bio naš reprezentativac, ali hvata loptu Kuzmić i smesta je u koš (36:31)

18. minut - Vladimir Lućić pogađa trojku uz faul (36:27), a zatim nije pogodio slobodno bacanje

17. minut - Odlična akcija Crvene zvezde, ali Hejlijard loptu Kutmiću (33:27).

16. minut - Trojka Rašona Tomasa (31:25), tajm-aut traži RadonjićFaul Ognjena Jaramaza nad Kalinićem. Kalinić pogađa oba slobodna  bacanja (31:27). Tomas se razigrao, ponovo dva poena (33:27)

15. minut - Rašon Tomas pogađa za dva (27:25). Prvi poen Vladimir Lučića na utakmici (28:25)

14. minut - Ivanović imao uspešno polaganje (25:25)

13. minut - Nije uspeo Marković da pogodi za tri poena. U napadu Bajerna pogađa Rubit uz faul (23:20), zatim je Dejan Radonjić zatražio tajm-aut. Nije pogodio Rubit slobodno bacanje. S druge strane trojka Nikole Ivanovića (23:23)

12. minut - Odličan prodor Ivanovića, ali bez realizacije. S druge strane Hajlard pogađa uz faul (20:20), a zatim pogađa sa slobodnog bacanja (21:20)

11. minut - Dva poena Rubita, s druge strane sjajna realizacije Lazarevića (17:20). U sledećem napadu Jaramaz neprecizan za tri poena

Kraj prve četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 18:15

10. minut - Četvrti poen Hantera  na meču. Pokušao je Marković sa velike  udaljenosti ali ništa (15:17). Faul nad Mitrovićem pet sekundi pred kraj četvrtine.  Luka Mitrović polovičan sa slobodnih bacanja (15:18)

9. minut - Pokušao je Ivanović za tri, ali vreme je isteklo pre njegovog šuta,

8. minut - Rišon Tomas krade loptu Marković, a zatim precizan za dva poena (13:14), s druge strane trojka Nikole Kalinića

7. minut - Volters precizan za tri poena (9:14). Dobrić pravi faul nad Hanterom. Hanter pogađa oba slobodna bacanja

6. minut - Prvi televizijski tajm-aut

5. minut - Rubit pogađa za dva poena (7:9). U sledećem napadu Zvezde pogađa Volters (7:11), a zazim precizan Siško za dva (9:11)

4. minut - Kuzmić prefcizan za dva, s druge strane Rubit pogađa za tri (5:9)

3. minut - Pogađa Volters za vođstvo (2:4). Nakon promašaja Radoševića za tri, Kalinić pogađa trojku (2:7)

2. minut - Odličan Kuzmić ispod koša, dva poena iskusnog centra (2:2)

1. minut - Rubit postiže prve poene na utakmici (2:0). S druge strane Kalinič neprecizan za tri poena

20.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici 33. kola Evrolige između Crvene zvezde i Bajerna.