11.09.2022

16:00 >> 17:51

ZVEZDA SE IŠČUPALA U DERBIJU! Šampion se mučio, a onda Pešić "ŠTIKLOM" PRESUDIO Novom Pazaru!(VIDEO)

Starsportphoto©

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Novi Pazar 2:1 na gostovanju u odličnom derbiju 11. kola Superlige Srbije.

Crveno-bele je novog kiksa spasio Pešić golom u 88. minutu

Utakmica je počela šokantno po srpskog šampiona. Posle mini serije kornera domaći su poveli. Centrirao je iz ugla Gavrić u šesnaestercu crveno-belih bila je velika gužva lopta došla do Stefana

Kovača koji je snađnim udarcem matirao Milana Borjana i iznenađujujuće, već na startu meča doveo Novi Pazar u vođstvo! Treba reći i to da je lopta na putu do gola zakačila Milunovića.

Šokirani crveno-beli odmah su krenuli žestoko u napad, pokušavali su Katai, Kanga iz dlobodnjaka, Bukari, ali bez uspeha.

Novopazarci su pretili iz kontri, nimalo naivmo.

A onda je usledio 34. minut. Odlično je centrirao Ben, a Rodić iz peterca glavom zatresao mrežu za izjednačenje.

Novi Pazar-Crvena zvezda 1:2 (1:1)

Stadion: Caizcoin Arena (Novi Pazar)

Sudija: MIloš Milanović.

Žuti karton: Lončar, Pešukić, Jović, trener Gaćinović (Novi Pazar), Ben, Kanga (Crvena zvezda)

Strelac: Lončar u 6. za Novi Pazar - Rodić u 34. i Pešić u 88. minutu za Crvenu zvezdu

NOVI PAZAR: Kljajić – Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović (od 81. Damjanović) – Lončar – Gavrić (od 57. Kiković), Islamović, Stanojlović – Majdevac (od 67. Bogdanovski).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić – Sanogo (od 66. Kangva), Kanga – Bukari (od 76. Kulibali), Katai, Mitrović (od 46. Pešić) – El Fardu Ben (od 66. Ibrahim).

U nastavku Zvezda je dominirala, ali Pazarci su bili opasni iz kontri. Već na startu ovog dela igre domaći su umalo poveli. Ergeleš je pogodio stativu. U sledećem napadu zamalo autogol. Rodić je centrirao, a Jovića je lopta slućajno pogodila. Malo je falilo...

Tim Miloša Milojevića pokušavao je svim silama da dođe do vođstva. Šanse su imali Kanga, katai, Pešić, ali od gola ništa.

Do kraja utakmice crveno-beli su napadali svim silama, pronao je Milojević da upari Kulibalija sa Pešićem, a onda u finišu ipak gol!

Pešić je "štiklom" spasio Zvezdu Kangva je centrirao, a na ovoj utakmici rezervista crveno-belih u gužvi nadmudrio Joksimovića i petom u padu savladao Kljajića za pobedu i tri boda u Novom Pazaru.

88. minut - GOOOOOOOOOL! Pešić spasava Zvezdu! 2:1 za crveno-bele. Kangva je centrirao, a Pešić u gužvi nadmudrio Joksimovića i petom u padu savladao Kljajića.

82. minut - Islamović snažno, ali pored  gola.

76. minut - Pokušaće u poslednjih 15 minuta Milojević sa Kulibalijem koji je ušao umesto Bukarija.

73. minut - Kangva je ubacio loptu u petarac, Pešić u velikoj šansi. na kraju samo korner.

70. minut - Slična situacija kao pre devet minuta, sada Katai dodaje do Kange - lopta ide preko gola.

66. minut - Majdevac je zapretio Borjanu, ali lopta ide pored gola.

64. minut - Rubežić pravi faul nad Kataijem. Zvezdin Magiko šutira preko gola.

61. minut - Lepo je tekao ovaj napad Crvene zvezde, na kraju Sanogo do Kange, koji silovito tuče preko gola!

59. minut - Ben centrira, u petercu je Pešić koji je početkom drugog dela zamenioMitrovića, ali ispred njega je Joksimović koji izbija loptu u korner.

48. minut - Umalo autogol. Rodić je centrirao, a Jovića je lopta slućajno pogodila. Malo je falilo...

47. minut - Stativu za Novi Pazar pogađa Ergeleš! Protrčao je po levoj strani i šutirao skolo iz mrtvog ugla.

46. minut - Počeo je nastavak meča

PRVO POLUVREME:

43. minut - Ben je prošao o levoj strani, centrirao, ali je lopta završila u rukama golmana domaćih.

Derbi kola se gleda i sa okolnih zgrada! Terase su pune!

41. minut - Katai odložio loptu za Bukarija, a ovaj šutira visoko preko gola.

35. minut - Rasplamsao se derbi, zvezda se okuražila posle izjednačenja! Katai je spustio glavom loptu, a Bukari, koji se nalazio u kaznenom prostoru, šutirao i pogodio stativu.

34. minut - GOOOOOOOOOOOL - Zvezda je krunisala inicijativu preko Rodića. Ben je odlični centrirao, a Rodić glavom zatresao mrežu! Izjednačenje!

32. minut - Katai pokušava sa 17 metara, ponovo levom nogom, šut po zemlji - pored gola!

30. minut - Posle pola sata igre u Novom Pazaru, domaći i daljre imaju prednost. Crveno-beli pokušavaju da dođu do ojednačenja, ali Pazarci odolevaju, a stižu i da priprete.

23. minut - Faul Joksimovića nad Bukarijem, duel dve jedanaestice, Kanga izvodi slobodnjak. Gužva u šesnaestercu, lopta dolazi do Gobeljića koji šutira van okvira gola.

18. minut - Zvezda juri izjednačenje! Faul na dvadesetak metara od gola domaćih. Slobodan udarac izveo je Ben. Šutirao je visoko preko gola.

14. minut - Centaršut Rodića, Gobeljić nije mogao do lopte od Jovića

11- minut - Novi pokušaj Pazaraca, Stanojlović iskosa sa nekih 18 metara, Borjan siguran!

10. minut - Katai je pokušao levom nogom, iskosa, pravo u golmana Kljajića!

SRadost Stefana Lončara posle gola

6. minut! - GOOOOOOOOL Stefan Lončar - Novi Pazar vodi 1:0! Gavrić je izveo još jedan korner, Lončar je odlično zahvatio loptu i matirao Borjana! Lopta je na putu ka golu pogodila Rodića!

4. minut - Prvi korner za Novi Pazar, Gavrić je centrirao, a Milunović izbio loptu u korner. Ponovo gavr

1. minut - Utakmica je počela

16:55 - Fudbaleri oba tima su na terenu, utakmica uskoro počinje

16:53 - Strateg crveno-belih Miloš Milojević je pred meč rekao:

- Videćemo još kada je reč o taktici, ali razmišljam o nekim varijantama šta je najbolje. Moramo da zadržimo naš intenzitet i ono što hoćemo da radimo. Konkretno, imamo tri najbolja štopera u ligi, i "žrtva" je da Eraković igra na desnom beku. Zato moramo da igramo sa tri štopera ili da ih rotiramo, pritom imamo još dva dobra centralna beka u Pankovu i Lekoviću.  Treba nam ekipa koja je spremna da pobedi Novi Pazar i donese tri boda u Beograd - istakao je Milojević.

16:51 - Trener Novog Pazara Vladimir Gaćinović ovako je najavio današnji meč:

Najpre da zahvalim ovdašnjoj sportskoj javnosti, građanima i navijačima na srdačnom dočeku po povratku iz Kragujevca. I sad se naježim kad se setim te noći. Žao mi je što ćemo protiv Crvene zvezde igrati bez publike jer je euforija velika. I posle sedam pobeda u nizu, s obe noge smo čvrsto na zemlji. Optimista sam - rekao je Gaćinović.