Izvor: Jelena Nedeljković

21.10.2023

20:31

Mijatović doneo Zvezdi važnu pobedu i mir pred Lajpcig

Crvena zvezda se namučila, ali slavila protiv Javora 3:2 (1:0) u poslednjoj proveri pred Lajpcig.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Javor na "Marakani" u meču 12. kola Superlige Srbije. Poveo je srpski šampion autogolom Đorđa Skoka u 16. minutu. Izjednačlio je Javor autogolom Nasera Šige u 53. minutu. Nije dugo trajalo radovanje Ivanjičana, jer je Zvezda opet povela preko Pitera Olanjinke u 53. minutu. Ipak, nisu posustajali i do novog vođstva su stigli golom Radivoja Bosića u 65. minutu. Konačnih 3:2 postavio je Jovan Mijatović u 76. minutu.

Pred jedva pet hiljada ljudi na "Marakani" izabranici Baraka Bahara prikazali su igru koja je bila dovoljna za trijumf u domačin okvirima, ali moraće mnogo bolje kad odu na noge Lajpcigu u sredu i domere snage u 3. kolu Lige šampiona.

Igra srpskog šampiona bila je potpuno različita u prvom i u drugom poluvremenu. Prvi deo utakmice bilo je pitanje koliko će razlike Zvezda povesti. Gašali su i Olanjinka i Ndiaje i Ivanić. Tresle su se i prečka i stative, a golman gostiju Manojlović imao je mnogo posla. Ipak, samo u jednoj situaciji ta nadmoć je materijalizovana, kad je Ivanić fantastičnim potezom naterao Skoka da prosledi loptu u svoju mrežu. Činilo se da se Zvezda tu oslobodila svih stega i zaista je stvorila mnogo šansi, ali nijednu više nije iskoristila do odmora.

U drugom poluvremenu neshvatljivu grešku napravio je Điga i autogolom doneo izjednačenje Javoru. Šta se tačno desilo sa prvotimcima crveno-belih, znaju samo oni, ali nisu ličili na sebe iz prvog dela. Nisu više bili onako ubojiti. Uspeo je Olanjinka da realizuje jednu od svojih prilika i donese novo vođstvo. Ali ništa nije uplašilo goste, koji su uporno pokušavali da dođu do senzacije. Sjajan potez napravio je pomoćni trener Milović, kad aje u 54. minutu uveo u igru Bosića. Samo 11 minuta kasnije isti igrač mu je vratio za ukazano poverenje i doneo Javoru novo izjednačenje.

Opipljiva je bila panika u redovima Zvezde. Jasno je mogla da se očita zabrinutost na Baharovom licu. Pitanje je koliko je trener i fokusiran na posao, dok mu je zemlja u ratu, a porodica u Tel Avivu. Shvatio je i on da mora nešto da menja, pa je umesto Ndiajea, u kojeg polaže mnogo nade, ustupio mesto Zvezdinom detetu Jovanu Mijatoviću. A dečak je uradio baš sve da postane junak utakmice. Glavom je matirao Manojlovića i doneo crveno-belima preko potrebnu pobedu.

Nije ovo bilo idealno izdanje, uprkos rezultatu. Znaju dobro svi na "Marakani" da ovo protiv Lajpciga neće biti dovoljno. Znaju da se ne prašta mnogo propuštenih šansi i da na vrhunskom nivou svaki detalj igra ulogu. Tada Olanjinka, Ndiaje i drugari i neće verovatno biti u prilici da stvore deset šansi, a iskoriste dve. Svesni su da ćče biti srećnici ako uspeju da kreiraju dve dobre prilike na meču. A onda će morati da reaguju preciznije nego večeras. Jer ovaj nivo fudbala ekipe poput Lajpciga jedu za doručak.