Izvor: Jelena Nedeljković

13.12.2023

20:40

Sve je gotovo: Zvezda porazom od Sitija spustila zavesu na Ligu šampiona

Porazom od Mančester sitija 3:2(1:0) na krcatoj "Marakani", Crvena zvezda je spustila zavesu za ovosezonsku Ligu šampiona.

Gotovo je, završena je i ta utakmica sa evropskim šampionom u sred Beograda, koja je od starta za cilj imala više zabavni nego takmičarski karakter. Golove za "građane" dali su Majka Hamilton u 19. i Oskar Bob u 62. I Kalvin Filips sa penala u 85. minutu, ali čini se da to većinu u redovima Zvezde nije naročito potreslo. Gol nade za crveno-bele dao je jedan od najboljih igrača kog su ikad imali In Bom Hvang u 76. minutu, dok je konačnih 3:2 postavio Aleksandar Katai u 90. minutu. Na ovaj način, srpski šampion je završio sa borbom u Evropi već u decembru i u nastavku sezone imaće obaveze samo u domaćim okvirima. Iz šest mečeva osvojen je jedan bod, protiv Jang bojsa na "Marakani", što je bilo dovoljno samo za poslednje mesto u grupi. Prvi je Mančester siti, drugi Lajpcig, dok će u Ligu Evrope kao trećeplasirani iz grupe G ići Jang bojs.

Večerašnji meč ispunio je očekivanja - tribine "neosvojive tvrđave" bile su pune, sever je bio krcat, verovatno i preko kapaciteta i tu su bili smeštene najvatrenije pristalice, dok su idući ka južnoj tribini preovladavali turisti i ljudi koji su došli da vide Siti. Prosečnog navijača koji je večeras gledao utakmicu savršeno oslikava sledeća situacija: Pola sata pre početka utakmice, čovek je prišao policajcu, pokazao kartu i pitaio gde se nalazi njegov ulaz. Nego, kad već nije sportski, barem je marketinški cilj zadovoljen. Napravljena je i fantastična koreografija, koja je prenela motive iz čuvenog tunela, kojim igrači idu od svlačionica ka terenu i uz to je stajao transparent: "Publika je tvoja najluđa na svetu, niko Zvezdo nema to što imaš ti."

Kad je reč o igračima, bilo je onih kojima je jako bilo stalo da pobede i da se dokažu. Najbolju šansu opet je imao mladi Kosta Nedeljković, koji je priliku dobio od starta, kao što je Informer i najavio. Gađao je iskosa sa desne strane, a lopta je otišla preko gola. U drugom poluvremenu priliku su dobili i Vladimir Lučić i Jovan Mijatović i znalo de da će oni da daju sve od sebe, jer nema veće pozornice od borbe protiv šampiona Evrope. Imao je mladi napadač nekoliko puta priliku, mada je Siti lepo odolevao. Isitna, i Siti je imao klince i ekipi, mada su njegovi fantastično koristili šanse. Recimo, Hamiltonu je ovo bio debi u elitnom takmičenju, dok je i Bob igrač od svega 20 godina. Obojica su šansu krunisala pogocima.

Svaka Zvezdina prilika, svako prelaženje preko pola budilo je publiku. Osim judi na severnoj tribini, koji su konstantno pevali, povremeno su se čuli uzdasi i sa ostalih tribina. A kada je u 76. minutu Hvang dao gol, raspoloženje je bilo kao da je Zvezda prošla dalje. Baklje na tribini, skandiranje, aplauzi, a onda pesma: "Svi u napad, ajmo, ajde". Kao da je odjednom svima bilo jako stalo da padne Siti na "Marakani", da se prepričava da je ova Zvezda saplela Gvardiolinu mašineriju i da mu nije dozvolila da se bez posledica izvuče sa najvećeg srpskog stadiona.

Sve nade da će do preokreta da dođe ugasio je Kalvin Filips u 85. minutu sa bele tačke. Prethodno, Bernardo Silva, koji samo što je ušao u igru, pokušao je da prođe između Đige i Uroša Kabića, a Điga je upotrebio ruke da ga zaustavi, što je bio čist jedanaesterac. Minut kasnije proveravalo se nakon jedne situacije je li penal za Zvezdu, ali nije bio. Za još jednu erupciju zadovoljstva pobrinuo se Katai u 90. minutu. Miljenik navijača matirao je Ortegu za konačnih 3:2.

Na kraju, ostaje da se podvuče crta i svedu utisci: Crvena zvezda nije ispunila cilj da dočeka proleće u Evropi, ali se ni na jednoj utakmici nije obrukala i nije primila više od tri gola. U odnosu na neke prethodne godine ovo je pomak. Skupo plaćen, ali korak napred. Ostaje da se vidi šta posle ove epizode...

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.

27.04.2024

22:35

(VIDEO) Ovaj snimak je razgnevio celu Rusiju! Kako je Ukrajina uspela ovo?! Dron zbrisao milionski supermoderni sistem!
NEVEROVATNO

Prema tvrdnjama ukrajinske vojske, u napadu njihovih snaga uništen je skupoceni sistem ruske vojne opreme. Ukrajinska vojno-obaveštajna agencija GUR objavila je u subotu video snimak za koji tvrde da prikazuje udar pripadnika Obaveštajne službe odbrane Ukrajine (DIU) i 15. odvojene artiljerijsko-izviđačke brigade Black Forest kako gađaju ruski radarski sistem 48Y6 K-1 Podljot, a na snimku je uhvaćen i dramatičan trenutak eksplozije.