Košarkaši Asvela pobedili su Crvenu zvezdu 100:91 u 20. kolu Evrolige.

ASVEL - CRVENA ZVEZDA 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24)

Sudije: Damir Javor, Karmelo Paterniko, Saulijus Racis.

ASVEL: Skot, Li, Kaudi, Lovernj, Luvavu, Dalo, Džekson, Egbunu, Fal, Lajti, Ndijaje, Jakov.

CRVENA ZVEZDA: Teodosić, Hanga, Davidovac, Lazić, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Jago.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Li pokušava za tri, ništa, ali Dalo najbolji u skoku. Bolomboj stiže do lopte i poentira 100:88. Dalo šalje loptu u aut. Gedraitis za tri. Konačan rezultat meča 100:91.

39. minut - Li za tri poena i to je to 98:86, Zvezda pred porazom. Li baca alej up za Lovernja 100:86

38. minut - Lovernj pogađa uz faul Nedovića 95:83. Nedović promašuje za tri, ostao je sam, Asvel ima napad.

37. minut - Faul u napadu Lovernja. Do kraja je išao Nedović sačekao ga je Ndijaje, pa onda Li 90:80. Nedović dva plus 1 90:83. Džekson poentira i Nedovioć gubi loptu.

36. minut - Trojka Kaudija za plus 9 83:74, a onda faul u napadu Gilespija 83:74. Nedović pogađa 85:77. Li pogađa trojku, ne popušta ni Nedović 88:80.

35. minut - Oštar faul Luvavua na Gilespiju, razbio je njegov blok. Sjajan solo prodor Nemanje Nedovića 80:74.

34. minut - Gedraitis promašuje, napad za Asvel. Li prolazi i poentira 80:72. Francuzi u seriji Sferopulos traži tajm aut.

33. minut - Ndijaje stigao iz drugog plana i zakucao 75:70. Poentira Adam Hanga 75:72. Faul na Liju i tehnička Sferopulosu 78:72.

32. minut - Kaudi pogađa uz faul 73:70. Gedraitis promašuje za tri.

31. minut - Hanga za triiiiiii 70:70, aut za Zvezdu. Hanga promašuje za tri

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Lovernj lagano pogaša 70:67. Teodosić solira, promašuje za tri. Kraj treće deonice.

29. minut - Ne pogađa Nedović prvo, ali je precizniji sa drugim bacanjem 68:67.

28. minut - Jago neprecizan u napadu, Lovernj, ali odlično reaguje Gedraitis, Nedović pogađa 65:66. Kaudi, međutim gađa i pogađa trojku 68:66.

27. minut - Fal promašuje treće uzastopno bacanje, ali sledeće pogađa 63:62. Gedraitis precizan sa penala, Zvezda vodi 63:64. Lovernj zakucava 65:64. Greši Tobi, ali Jago krade loptu.

26. minut - Nedović promašuje za tri, ali Bolomboj pogađa 62:59. Li promašuje, Davidovac odličan u skoku. Jago za triiiii 62:62.

25. minut - Jago ne pogađa posle prodora. Bolomboj pravi faul ispred Lija, koji pogađa oba bacanja 62:57.

24. minut - Nedović spušta do Bolomboja koji zakucava 58:55. Faul na Falu. Težak prvi promašaj sa penala, ne pogađa ni drugo. Gedraitis 58:57.

23. minut - Nedović promašuje za tri, Lajti pogađa za tri 58:53.

22. minut - Bolomboj odlično reaguje u odbrani, Fal nije primio loptu, a u nastavku akcije Davidovac poentira uz faul 50:50. kakav poen Skota preko ruke Bolomboja 52:50. Nedović za triiiii - Zvezda vodi, 52:53. Li za tri 55:53.

21. minut - Prvi napad za Asvel u nastavku meča. Fal pogađa oba penala 50:45. Dobra finta Nedovića, ali nema koša. Odlična reakcija Gedraitisa, krade loptu i zakucava 50:47.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Luvavu promašuje za tri, Lazić stiže do lopte. Bolomboj kratak. Ndijaje zakucava 48:45. Teodosić za tri, Lazić za tri ništa na poluvremenu vodi Asvel 48:45.

19. minut - Jago je pokušao za tri i promašio sve. Faul pod košem na Falu. Polovičan sa penala, ali ponovo je lopta za francuski tim 46:45. Greška Jakova, ali greši i Bolomboj.

18. minut - Greška Davidovca, pa Skot o tablu 45:42. Jago za triiiiiiii 45:45. Bolomboj blokira Jakova.

17. minut - Luvavu ubacuje jedno od dva bacanja, pa Jago o tablu 41:42. Skot odgovara istom merom 43:42.

16. minut - Lazić promašuje za tri, ali Dalo pravi faul u napadu. Faul Lija na Teodosiću. Promašuje Teo za tri, ali hvata Lazić, Teo ponovo pokušava za tri, ne ulazi lopta.

15. minut - Alej up Lija za Ndijaje, pa trojka Teodosića 37:40. Džekson pogađa uz faul Teodosića 40:40.

14. minut - Tobi pravi faul. Li poentira 33:35. Iz koraka, strašan poen Hange 33:37.

13. minut - Tobi pogađa trojkuuuuuu 31:33. Lovernj pravi grešku u koracima. Hanga je precizan 31:35. Skot promašuje za tri, ali greši i Hanga.

12. minut - Poeni za Luvavua 29:28. Perfektan pas Teodosića za Tobija i novo vođstvo Sferopulosovog tima. Lovrenj pogađa 31:30.

11. minut - Serija Asvela 11:0 Džekson je pogodio za vođstvo francuskog tima 27:25. faul u napadu, ali greše i domaći, lopta za Zvezdu. Teodosić za triiiiiiii 27:28.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Nedović promašuje za tri, Jakov pogađa iz prodora. Hanga pokušava za tri, ne ulazi lopta, Asvel - Crvena zvezda 25:25 posle prve četvrtine.

9. minut - Jakov pogađa 18:25. Blokiran je šut Gedraitasa, Kaudi pogađa, pa zakucava Lovernj. Serija 6:0 domaćih 22:25.

8. minut - Lovernj pogađa oba penala 16:22. Jago ponovo koš uz faul 16:25. Nova greška košarkaša Asvela, Nedović seče dodavanje u odbnrani, Jago ne pogađa za tri. Gilespi šalje loptu u aut.

7. minut - Nedović kratko, ali Lazić stiže do lopte i pogađa za triiiiii 14:22.

6. minut - Davidovac, pa Nedović 12:17, Li promašuje, pa u kontri Lazić poentira 12:19. Li, povratna za Lovernja, koš 14:19.

5. minut - Odličan solo prodor Nedovića i sedmi poen, pa onda Luvavu uzvraća 10:12. Pogađa Jago uz faul 10:15. Li promašuje, ali ispravlja Skot 12:15

4. minut - Skot promašuje za tri, ali Nedović pogađa trojkuuuuuuu na drugoj strani 4:10. Novi promašaj Skota, ali greši i Jago. Li precizan za tri 7:10

3. minut - Fal promašuje, Jago iz koraka izbacuje loptu i pogađa 2:6, odlična odbrana Lazića. Luvavu pogađa oba penala 4:6. Bolomboj pokušava, ali dobija faul. Polovičan je sa penala 4:7.

2. minut - Lazić i Fal u borbi za loptu, Sferopulos je tražio čelendž, aut je za Zvezdu. Jago spušta za Bolomboja, ali greši, na drugoj strani Fal koristi svoju visinu 2:2. Nedović fauliran, dva bacanja. Pogađa oba 2:4, a onda lazić dobija udarac u glavu i lopta je za goste. Sapleo se Nedović, napad za domaće.

1. minut - Prvi napad za crveno-bele. Lep okret i pogodak za Bolomboja 0:2. Odlična odbrana Davidovca, lopta za goste, Jago promašuje trojku.

19.54 - Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos je u prethodnom periodu imao problema sa povredama igrača. Povrede su doživeli Luka Mitrović, Miloš Teodosić, Jago dos Santos, Džoel Bolomboj i Nikola Topić.

19.51 - U sastavu "crveno-belih" biće svi igrači osim Topića, koji će pauzirati najmanje četiri nedelje.

19.52 - Asvel će dočekati šampiona Srbije sa novim trenerom, pošto je prošle nedelje Đanmarko Poceko dobio otkaz zbog loših rezultata. Ekipu iz predgrađa Liona će večeras sa klupe da predvodi Pjer Pupe.

19.45 - U prvom meču Zvezde i Asvela, koji je odigran petog oktobra prošle godine u Beogradu u prvom kolu Evrolige, "crveno-beli" su ubedljivo pobedili rezultatom 94:73.

19.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Asvel - Crvena zvezda na portalu Informer.rs

Bude se sile iz senke i slobodan svet! Zašto Iran ćuti o smrti predsednika Raisija?

Još dva dana ima do bruke i sramote u Savetu Evrope. Još veća parodija je što će Nemci sve to da otvore. I dalje se čekaju informacije o padu helikoptera u kom je bio predsednik Irana. Na ove teme u "Info večeri" govorili su novinarka Olivera Miletović, narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić i dr Dragan Petrović, Institut za međunarodnu politiku i privredu.

21.05.2024

22:22

Dve tragedije za nedelju dana! Da li neko namerno ubija svetske lidere? (VIDEO)

Još uvek nema zvaničnih informacija o tome šta se dogodilo sa iranskim predsednikom. Premijer Slovačke na svu sreću je živ, ali ono što se dogodilo je ili namerna opstrukcija ili neverovatan propust njegovog ličnog obezbeđenja. Na sve aktuelne teme u svetu u emisiji "Info dan" govorili su dr Stanislav Sretenović, istoričar i Bojan Dimitrijević, ekonomista.

21.05.2024

16:56

Putin poslao poruku u Iran! Stiže uoči Raisijeve sahrane
NAKON SMRTI IRANSKOG LIDERA

Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se sa predsednikom Državne dume Vjačeslavom Volodinom, s kojim je razgovarao o pitanjima formiranja vlade i od koga je zatražio da prilikom odlaska na sahranu Ebrahima Raisija prenese iranskom rukovodstvu da Moskva očekuje da će se saradnja između dve zemlje razvijati na isti način kao i do sada i nakon smrti iranskog lidera.