CRVENA ZVEZDA - FMP    87:54 (26:13, 20:19, 18:14, 23:8)

Sudije: Ilija Belošević, Miloš Hadžić, Vladimir Vesković

Crvena zvezda: Smart, Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Gilespi, Jago

FMP: Votson, Foster, Rebec, Subotić, Roberts, Stepanović, Šaranović, Simović, Matović, Stojanović, Beson, Kuzmić

Četvrta četvrtina:

KRAJ !

39. minut - Još jedna trojka Džavontea Smarta koji pronalazi svoj napadački ritam u finišu utakmice i stiže do 11 poena - 87:52!

38. minut - U listu strelaca upisuje se i Dalibor Ilić, Zvezda ima +34 - 84:50!

36. minut - Tražio je Smart pogodak kroz čitavu utakmicu i napokon je Amerikanac uspeo da pogodi - 76:50!

35. minut - Trojka za Stefana Lazarevića, Zvezda ponovo ima više od 20 poena prednosti - 73:50!

34. minut - Četiri vezana poena za "pantere", sva četiri bila su delo Bojana Subotića - 69:50!

33. minut - Još jedna trojka Branka Lazića, sve je gotovo u "Areni", FMP više od pet minuta bez poena - 69:46!

32. minut - Seriju promašaja prekida Dejan Davidovac poenima sa linije penala 66:46, potom dobra odbrana Zvezde, ali loš pokušaj Džavontea Smarta za tri poena.

31. minut - Nekoliko praznih minuta na obe strane, ni Zvezda ni FMP ne uspevaju da pronađu put do koša rivala, promene rezultata nema - 64:46!

Treća četvrtina:

29. minut - Nastavlja se simultanka Jaga Dos Santosa u trećoj četvrtini, sada pogađa iz floutera preko Šaranovića - 64:46!

28. minut - Siguran je pod košem Luka Mitrović, potom i dobra odbrana Zvezde koja u ovim momentima rešava pitanje pobednika - 62:44!

26. minut - Prelep potez Jaga Dos Santosa koji pogađa još jednu trojku i sada je najefikasniji u taboru crveno-belih - 59:44! Brazilac uz to ima i devet asistencija...

25. minut - Rastpoložen je Nikola Šaranović koji pogađa sa poludistance i vraća FMP na "samo" -10 - 54:44! Uzvraća na drugoj strani zakucavanjem Luka Mitrović...

24. minut - Trojka za Subotića na jednoj strani, na drugoj je precizan Jago Dos Santos, nešto brža igra u drugom poluvremenu - 54:42!

23. minut - Ne uspeva Džoel Bolomboj da prikuca loptu nakon lepog dodavanja Dos Santosa, koriste to "panteri" i preko Šaranovića dolaze do lakih poena u kontri - 48:36. Na drugoj strani dva bacanja imaće Branko Lazić nakon faula Subotića, polovičan učinak kapitena Zvezde.

22. minut - Dobar potez Jaga Dos Santosa i deveti poen za Brazilca - 48:34!

21. minut - Loš napad Zvezde na startu drugog poluvremena, istekle su 24 sekunde pošto Branko Lazić nije uspeo da šutne u dozvoljenom vremenu. Koristi to Šaranović i smanjuje zaostatak FMP-a - 46:34!

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme! Trojka Davidovca donosi Zvezdi +14 nakon dve četvrtine!

20. minut - Na krilima Jaga Dos Santosa Zvezda ponovo stiče dvocifrenu prednost na isteku prvog poluvremena! Brazilac pogađa za tri poena - 43:32!

19. minut - Polovičan sa linije slobodnih bacanja na jednoj strani bio je Ognjen Kuzmić, na drugoj oba penala koristi Jago Dos Santos - 40:32!

18. minut - Bitna trojka koju pogađa Branko Lazić, treća za kapitena Zvezde koji ponovo donosi crveno-belima osetnu prednost - 38:31.

17. minut - Ponovo "panteri" pametno koriste bonus Zvezde, Subotić beleži još dva poena sa linije penala, Zvezda ima samo četiri poena prednosti - 35:31.

16. minut - Nalet FMP-a prekida Luka Mitrović sa četiri vezana poena, ali fali crveno-belima bolja odbrana budući da nove poene upisuje Roberts - 35:27!

15. minut - Loš početak Fredija Gilespija večeras, prvo je centar Zvezde promašio čitav koš, potom pogodio tek jedno od dva bacanja, a kao šlag na tortu došla je izgubljena lopta... Ponovo tajm-autom reaguje Janis Sferopulos - 31:25.

14. minut - Potez kola u režiji Bojana Subotića! Krilni centar FMP-a posterizovao je Adama Hangu i pogodio dodatno slobodno bacanje - 30:22!

13. minut - Prekida nalet "pantera" Džavonte Smart pogotkom sa poludistance, morao je da reaguje prethodno tajm-autom Janis Sferopulos - 30:19.

12. minut - Prva trojka za FMP u "Areni", precizan sa distance bio je Demetri Roberts, glavni krivac što "panteri" nemaju veći zaostatak, a potom poeni za Fostera - 28:19!

11. minut - Novi poeni za Tobija, postao je Slovenac specijalista za ABA ligu, a potom i dobra odbrana Stefana Lazarevića, raste prednost Zvezde - 28:13.

Prva četvrtina:

10. minut - Lagano zakucavanje za Tobija, ali vraća to Roberts - 26:13 za kraj prvog perioda.

9. minut - U strelce se upisuje i Adam Hanga sa linije penala, a na drugoj strani tri slobodna bacanja imaće Foster nakon faula Džavontea Smarta. Ipak, Amerikanac pogađa tek jedan penal - 24:10!

8. minut - Novi poeni za Lazića, a potom i dobra odbrana Jaga Dos Santosa koji pogađa u kontri - 22:8.

7. minut - Raspoložen je Branko Lazić na startu meča, kapiten Zvezde već ima osam poena, na drugoj strani seriju Zvezde uspeva da prekine Vojislav Stojanović - 18:6.

6. minut - Treća trojka za domaći sastav, sada je iz ugla bio precizan Branko Lazić! Tajm-autom reaguje trener FMP-a Stevan Mijović - 15:4.

5. minut - Pravi Crvena zvezda osetnu prednost već sredinom prve četvrtine, Gedraitis ubacuje još jednu trojku, a potom u kontri lagani poeni za Branka Lazića sa linije penala - 12:4!

4. minut - Trojka za Rokasa Gedraitisa nakon dobrog prodora Jaga, prethodno je izjednačenje "panterima" doneo Ognjen Kuzmić - 7:4.

3. minut - Lagano zakucavanje za Džoela Bolomboja posle "alej-upa" koji mu baca Luka Mitrović - 4:2! Usledila je dobra odbrana Zvezde, ali ne uspeva to da naplati Jago Dos Santos u kontri.

2. minut - Prve poene na meču upisuje Luka Mitrović pod košem, ali vraća na drugoj strani istom merom Matic Rebec - 2:2.

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napada na meču za FMP budući da je Ognjen Kuzmić bio bolji u skoku od Džoela Bolomboja.

18:00 - Meč u "Areni" počinje minutom ćutanja u čast Dejana Milojevića.

17:48 - Ponovo u sastavu Zvezde nema Miloša Teodosića, a već dugo su van rostera Nikola Topić i Nemanja Nedović.

17:05 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 17. kola ABA lige između Crvene zvezde i FMP-a. Sve detalje sa ovog meča uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!