A
LŠ: Minimalac Juventusa protiv Monaka, remi na Kalderonu! (FOTO)
Fudbaleri torinskog Juventusa korak su bliže polufinalu Lige šampiona! Golom Artura Vidala iz jedanaesterca, Stara dama je na Juventus areni uspela da savlada Monako posle lavovske borbe rezultatom 1:0 i približi se plasmanu u narednu rundu... U drugom meču večeri, u madridskom derbijju, Ateletiko i Real igrali su bez golova na "Visente Kalderonu"
informer.rs 14. 04. 2015. 19:34
0
tanjug

Meč u na stadionu Juventusa počeo je, neočekivano, potpunom dominacijom gostiju. U prvih petaestak minuta "kneževi" su nekoliko puta ozbiljno zapretili, a najbolju šansu promašio je Karasko.

Od sredine prvog poluvremena, Juve uspostavlja ravnotežu na sredini terena, dolazi do svoje prepoznatljive igre, stvara šanse, ali nisu izabranici Alegrija uspeli da probiju "bedem" Monaka i ugroze gol Subašića.

Na kraji prvog poluvremena, najbolju šansu za domaće propušta Arturo Vidal.

Karlos Tevez odlično proigrava Čileanca, ovaj maestralno prima loptu u srcu šesnaesterca gostiju, ali onda izuzetno loše šutira, a lopta odlazi daleko preko prečke.

tanjug

Na startu drugog poluvremena nastavlja se bolja igra Juvea, pre svega posed lopte je na strani Italijana, ali do izglednije šanse Bjankoneri nisu uspeli da dođu!

A onda je, u 57. minutu, Pirlo poslao teledirigovanu loptu Morati, njega sapliće Karvaljo, a arbitar bez mnogo razmišljanja pokazuje na belu tačku.

Faul je nesporno bio, Karvaljo je po nogama udario Španca, ali ostaje dilema da li je prekršaj bio u, ili izvan šesnaesterca.

Izuzetno siguran izvođač najstrože kazne bio je Aturo Vidal, šutirao je pod prečku, a Subašić nije imao nikakvu šansu da odbrani!

Do kraja utakmice, lavovska borba vodila se na sredini terena, oslabila je oštrica Monakovih kontra-napada, pa su izabranici Masimilijana Alegrija uspeli da sačuvaju prednost.

Ko će u polufinale, ko će među četiri najbolje ekipe u Evropi, pitanje je na koje će odgovor dati revanš u Monaku.

Atletiko - Real

Ni sedmi put ove sezone, fudbaleri Real nisu uspeli da "skinu skalp" četi Dijega Simeonea, pa će revanš na "Bernabeu" odlučiti ko će u narednu fazu Lige šampiona.

Reprizu prošlogodišnjeg finala sudila je srpska šestorka koju je predvodio Milorad Mažić i - izuzme li se nesigurnost u prvih pet minuta - odlično su odradili posao.

Na ’Kalderonu’ je viđena je velika borba, Real je u prvom poluvremenu bio znatno opasniji, ali se Jan Oblak, golman domaćih, potrudio da se na odmor ode bez golova.

tanjug

Najbliži pogotku bili su Hames Rodriges i Garet Bejl u prvom poluvremenu, ali su mreže na kraju mirovale.

Ono što je jednostavno "bolo oči" na ovo meču je neverovatno loša partija najboljeg igrača na svetu Kristijana Ronalda.

Na kraju, obe ekipe mogu da bude zadovoljne, Atletiko jer nije primio gol, a Real jer je ostao neporažen.