A
(VIDEO) BARSA U ČETVRTFINALU KUPA: Nova magija Mesija, pogodili Suarez i Nejmar!
Barselona je u četvrtfinalu Kupa Kralja pošto je na "Nou Kampu" u revanš meču pobedio Atletik Bilbao sa 3:1
informer.rs 11. 01. 2017. 23:12
0
reuters

Nisu dozvolili Katalonci iznenađenje i ranu eliminaciju iz Kupa. U prvom meču Barsa je poražen sa 2:1 ali  je uzvratila pred svojim navijačima ubedljivim trijumfom 3:1.  U četvrtfinalu verovatno će  igrati protiv Real Madrida, koji će u Sevilji braniti 3:0 iz prve utakmice.

Katalonci su poveli posle 35 minuta igre pogotkom Luisa Suareza. Nejmar je sa levog boka pronašao Suareza, a ovaj volej udarcem pogodio drugi ugao za 1:0 i postigao jubilarni stoti pogodak u dresu  Barselone na samo 120 mečeva.

Početkom drugih 45 minuta Nejmar je sa bele tačke duplirao rezultat. Gosti su stigli da smanje na 2:1, dok je sve dileme rešio Lionel Mesi u 78. minutu magičnim pogotkom iz slobodnog udarca, a golman je mogao samo pogledom da isprati loptu u mrežu.