A
(VIDEO) STOJKOVIĆ SPASAO PARTIZANU BOD! Radost crno-belih trajala samo tri minuta!
Fudbaleri Partizana su u prvom kolu B grupe Lige Evrope odigrali nerešeno 1:1 na gostovanju Jang Bojsu
informer.rs 14. 09. 2017. 20:50
4
Reuters

Pred 13.000 ljudi na stadionu "Švajcarska" Partizan je poveo u 11. minutu golom Marka Jankovića, a izjednačio je Kristijan Fasnaht u 14. minutu. Crno-beli su osvojili bod najviše zahvaljujući golmanu Vladimiru Stojkoviću koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

U 11. minutu crno-beli su poveli golom Jankovića, koji se, posle dodavanja Zorana Tošića, lepim driblingom oslobodio protivničkog igrača i sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

Tri minuta kasnije domaći su izjednačili preko Fasnahta, koji je natrčao na loptu posle gužve pred golom i poslao je u mrežu.

Posle toga Jang Bojs je pojačao napade, ali je golman Stojković sačuvao Partizan. Prvo je u 25. minutu odbranio udarac Asalea zatim je tri minuta kasnije iz blizine zaustavio šut Đibrila Soua. Lopta je krenula viosko ka golu, a Bojan Ostojić je glavom uspeo da je izbaci u korner.

Sudija Ištvan Kovač je dozvolio oštriju igru domaćih zbog čega su se u više navrata bunili igrači Partizana.

Ponovo je Stojković u 41. minutu spasio čist gol, ali posle nesigurne intervencije saigrača Marka Jevtovića, koji je nakon slobodnog udarca Miralema Sulejmanija, pokušao da izbije loptu, ali je poslao ka golu, a Stojković je izbacio u korner.

Jang Bojs je prvi zapretio u nastavku utakmice, ali je ponovo Stojković odbranio šut Nsamea i izbacio loptu u korner. Partizan je posle toga preuzeo inicijativu, pored gola šutirao je Everton, ali je prave šanse ipak napravio domaći tim, koga je ponovo sprečio golman srpskog šampiona, odbranivši udarce Fasnahta i Soua.

Partizan je u 87. minutu zapretio preko Solomona, ali je bez problema intervenisao golman David Von Balmos. U poslednoj prilici na utakmici Janković je izveo korner sa leve strane a Ostojić je loše zahvatio loptu, posle čega je završen meč.

U drugoj utakmici Grupe B Dinamo je u Kijevu pobedio Skenderbeg sa 3:1.

U drugom kolu, 28. septembra, Partizan će od 21.05 u Beogradu igrati protiv Dinama iz Kijeva, a Skenderbeg će u isto vreme u Elbasanu igrati protiv Jang Bojsa.

JANG BOJS - PARTIZAN 1:1 (1:1)

Strelci: Fasnaht u 14. - Janković u 11. minutu

Stadion: Vankdorf. Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

JANG BOJS: Von Balmos, Mbabu, Von Bergen, Nuhu, Lotomba, Fasnaht, Sanogo, Đibril Sou, Sulejmani, Nsame, Asale (od 69. Ngamaleu).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Everton, Jevtović, Janković, Tavamba, Tošić, Ožegović (od 64. Solomon).

- 87'. Solomon je imao priliku, ali je Von Balamos odbranio udarac napadača Partizana.

- 81'. Tavamba se obrukao. Odlično je povukao Janković i uposlio Tošića na drugoj strani terena, a ovaj dodao do Tavambe, koji je očajno šutirao sa desetak metara.

- 76'. Još jedan slobodan udarac je imala ekipa Partizana, na nekih 35 metara od protivničkog gola, ali opet posle centaršuta Tošića domaći defanzivci raščišćavaju loptu.

Reuters

- 70'. Dve odbrane Stojkovića u roku od pet sekundi. Najpre je odbranio udarac Fasnahta sa sedam metara, a onda je na loptu naleteo Sou, šutirao pod prečku, ali je golman Partizana izbacio u korner.

- 69'. Prva izmena i kod domaćina, Asalea je zamenio Ngamaleu.

- 64'. Prva izmena u Partizanu, umesto Ožegovića na terenu je Solomon.

- 63'. Izveo je slobodan udarac Tošić, Von Valmos je boksovao, a lopta je došla do Evertona koji je šutirao sa preko 25 metara, ali pored gola.

- 58'. Mbabu je faulirao Nemanju G. MIletića, i tom prilikom u lice udario defanzivca Partizana, ali sudija Ištvan Kovač nije smataro da igrač Jang Bojsa treba da dobije javnu opomenu

Reuters

- 55'. Još jedan žuti karton za crno-bele zbog simuliranja! Ovoga puta je "požuteo" Zoran Tošić.

- 50'. Ožegović je dobio žuti karton zbog simuliranja. Napadač Partizana je prošao pored Nunua, pao sam od sebe u pokušaju da iscenira faul i potpuno zasluženo sankcionisan.

- 48. Opasan napad Jang Bojsa, Asane je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor Partizana, ali je njegov udarac izblokirao Ostojić.

- 41'. Stojković je spasao gol Partizana! Bio je slobodan udarac za Jang Bojs, Jevtović je nespretno zakačio loptu, ali je Stojković u poslednjem trenutku vrhom kopačke skrenuo u korner.

Reuters

- 33': Centrirao je Tošić, na drugoj stativi bio Nemanja R. Miletić, koji je vratio loptu u srce šesnaesterca, ali je intervenisala odbrana Jang Bojsa.

- 28'. Ponovo su se izvukli crno-beli, za dlaku. Stojković je izleteo, lopta je prošla pored njega, a Ostojić je sa gol linije izbacio loptu ispred Soua.

- 24'. Stojković je skinuo zicer! Sulejmani je izveo korner, lopta se na kraju odbila do Nsamea, koji je sa nekoliko metara šutirao ali pravo u golmana Partizana.

- 21'. Nova šansa za crno-bele, posle prekida. Centrirao je Janković iz slobodnog udarca, a Miletić je bio najviši u skoku i glavom gađao preko gola.

- 14'. GOL! Jang Bojs je izjednačio! Strelac je Fasnaht. Posle velike gužve u kaznenom prostoru, najbolje se snašao Fasnaht.

- 11': GOL! Partizan vodi 1:0, strelac je Marko Janković. Dugo je trajala akcija crno-belih, da bi onda Tošić dodao do Jankovića, a ovaj sa 10-12 metara odlično šutirao i zatresao mrežu domaćeg tima.

- 5'. Napad domaćeg tima, centaršut u peterac, ali je Nemanja R. Miletić u poslednjem trenutku skinuo loptu ispred Asalea.

- 3'. Prvi korner na utakmici za Partizan. Izveo ga je Tošić, ali je odbrana Jang Bojsa sigurno intervenisala i otklonila opasnost.

- Počela je utakmica, sa centra su krenuli crno-beli.

- Crno-bele u Bernu protiv Jang Bojsa bodri i Valeri Božinov, bivši centarfor Partizana, koji i nakon odlaska iz Humske redovno prati bivše saigrače.  Pre utakmice je posetio i klupski hotel, a na tribinama sa devojkom i sinom.