A
(VIDEO) ZVEZDA POVRATAK U EVROPU POČELA BODOM! BATE kaznio promašaje crveno-belih na "Marakani"!
Fudbaleri Crvene zvezde su u prvom meču u grupnoj fazi Lige Evrope posle deset godina pauze odigrali 1:1 protiv BATE Borisova
informer.rs 14. 09. 2017. 22:59
8

Crveno-beli su poveli pogotkom Radonjića u 54. minutu utakmice, imali, ne jednu, nego sijaset šansi bar da dupliraju prednost, ali su se Belorusi odbranili i izjednačili u 72. minutu preko rezerviste Signjeviča, koji je u igru ušao samo desetak minuta ranije.

Zvezda je ušla u meč prenervozno, a konstantne pretnje gostiju od prvog minuta nisu pomogle crveno-belima. Opasni su Belorusi bili kada bi krenuli u kontru, bez problema su stizali do Borjanovog gola koji je imao sreće u 11. minutu.  Radonjić je izgubio loptu na 30 metara od gostujućeg gola. Sevnula je kontra Belorusa pet na tri, ispao su Savić i Le Talek.  Mirko Ivanić je ostao sam na 10 metara od Zvezdinog gola, Borjan je bio gotov ali je prečka spasila crveno-bele.

Kako je meč odmicao oslobađali su se domaćini pritiska i bili sve opasniji. Boaći je bio stalna pretnja po gol gostiju, ali su se crveno-beli mnogo mučili protiv izuzetno organizovane odbrane gostiju. Fudbaler Gane  je najbolju šansu propustio u finišu poluvremena kada je obrukao. Ostao je sam na nekoliko metara od gola, ali je nakon ubačene lopte Stojkovića promašio ceo fudbal.

Starsportphoto©

Radonjić je "bombama" udarao po Belorusima, ali nijedna nije eksplodirala. Najbliži golu je bio u 39. minutu, ali je i ovog puta lopta otišla tik iznad prečke. Da je išla u gol golman to ne bi mogao da zaustavi.

Ali, ono što  nije uspeo u prvom nadoknadio je u drugom delu. Srnić je sjajno prošao po desnoj strani poslao loptu koja je prošla pored rivala do Radonjića koji je smetio u gol za 1.0. Na mukama je bio BATE posle gola Radonjića. Pretili su crveno-beli sa svih strana,kao osice su opsedali gol Belorusa.Ali, džabe!

Najbolju šansu za 2:0 imao je Srnić ali je sa samo nekoliko metara promašio gol. Kada su gosti odbili napade crveno-belih Ivanić je ponovo uputio sjajan centaršut sa rezervistu Signjeviča, koji je ušao samo desetak minuta ranije, a onda  glavom smestio loptu u gol za 1:1.

Borili su se crveno-beli kao lavovi do kraja, izgarali na terenu kako bi doši do drugog gola i sva tri boda na premijeri, ali je BATE  uspeo da se odbrani.

CRVENA ZVEZDA – BATE BORISOV 1:1 (0:0)

Strelac: Radonjić u 55. minutu - Signjevič u 72.

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Jeven Aranovski (Ukrajina)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić , Donald, Krstičić (od 88. Milijaš), Srnić (od 77. Pešić), Kanga, Radonjić (od 71. Rikardinjo),  Boaći.

BATE BORISOV: Šerbicki, Rios, Gajdučik, Milunović, Poljakov, Volodko (od 61. Signevič), Dragun, Gordejčuk, Ivanić, Stasevič (od 82, Volodko), Rodionov (od 75, Baga).

KRAJ!

- 91'. Faul nad Milijašem na samoj ivici kaznenog prostora.  Kanga dobija žuti karton, jer je pokušao da izvede slobodnjak pre vremena.  Dva igrača u živom zidu, Kanga šutirs i izblokiran je

- 90'. Igraće se još pet minuta.

- 89'. Milijaš na terenu umesto Krstičića.

- 85'. Žuri Zvezda ,a posebno je brzoplet Kanga.Samo da ih žurba ne košta još jednog gola.

- 82'. Volodko u igri umesto Staseviča. Defanzivac u igri, ne žele Belorusi da prime gol u finišu.

- 77'. Menja Milojević, hoće tri boda, Pešić je na terenu umesto Srnića.

- 73'. Povredio je prst golman Zvezde Milan Borjan.Dobro je, nije ništa strašno. Nastavlja meč.

- 72'. GOOOL! BATE izjednačuje na 1:1!  Nikolaj Signjevič je skočio na sjajan centaršut Ivanića i glavom pogodio za izjednačanje, Borjan ovo nije mogao da odbrani. Jeftino primljen gol crveno-belih.

- 71'.  Rikardinjo na terenu umesto strelca Nemanje Radonjića.

- 68'. Još jedna šansa za crveno-bele.  Dugo je vukao Kanga loptu i onda šutirao sa ivice kaznenog, malo pored stative.

- 64'. PREČKA! Imali su ponovo sreće crveno-beli. Gosti su zapretili i pogodili prečku Borjanovog gola.  Stasevič je savršeno primio pas u petercu i odmah pucao po golu, ali ne njegovu nesreću, pogodio je prečku!

- 63'. Velika šansa za BATE! Loptu je ispred Gordejčuka izbio Rodić, ali pošto je Borjan izašao i ostavio gol prazan, šansu je imao Stasevič ali šutira pored gola.

- 61'. Belorusi prave izmenu. Na terenu je Signjevič umesto Volodkova.

- 59'. Ne mogu sada da dišu Belorusi, hoće Zvezda drugi gol.  Radonjić je ponovo probao iskosa ali brani golman BATE Borisova. Odmah potom je Kanga opalio po lopti koja za malo ide preko gola.

- 58'. KAKAV PROMAŠAJ! Umalo 2:0 za Zvedu. Boaći je uposlio  Kangu da bi mu ovaj ponovo gurnuo loptu u prostor, a onda je napadač Gane gurnuo loptu za Srnića koji je utrčao u prazan prostor, ali je sa samo nekoliko metara promašio. Šteta, šteta!

- 54'. GOOOL! Zvezda vodi 1:0. Radonjić! Gol je pao nakon sjajne akcije. Odličnu loptu Donald je poslao Srniću, koji je  probio po desnoj strani prosledio je do Radonjića, koji  se iskrao Gajdučiku i pogodio za 1:0!

- 50'. Krstičić je ubacio loptu u kazneni prostor iz slobodnjaka, ali samo korner za crveno-bele. Ništa od šanse da se iz prekida savladaju gosti.

- 49'. Fauliran je Stojković, dobio je udarac u glavu, i slobodan udarac za Zvezdu.

- 47'. Odmah na startu drugog dela prilika za Zvezdu, ali sve se završilo još jednim nepreciznim pokušajem Radonjića.

- 43'. Jaooo, šteta! Ostaje 0:0. Još jednom je Stojković prošo po desnoj strani, ubacio loptu pred gol Belorusa, ali Boaći je na petercu promašio loptu, otišla mu je iza leđa. Ništa od ovoga!

- 40'. Kroz noge Milunoviću je Boaći poslao loptu, ali opet slab udarac i lak posao za golmana Borisova Šerbickog.

- 38'. Još jedan projektil Radonjića. Šteta, ide lopta i ovog puta preko gola. Tik iznad prečke.

- 32'. Radonjić opalio iskosa sa ivice kaznenog prostora. Odličan šut je prošao malo iznad prečke, ovo golman BATE-a verovatno ne bi obranio da je išlo u gol.

- 31'.Uspeo je Boaći da se izbori za prostor i šutira pored Milunovića sa desne strane, ali je bio previše iskosa, pa Belorusi nisu bili u opasnosti.

- 24'. Stuštili su se crveno-beli ka golu BATE-a.Kanga je dodao za Boaćija na levoj strani, on nije znao šta će sa loptom pa je vratio do Radonjića koji šalje loptu preko gola sa oko 20 metara.

- 20'. Stasevič je  klizećim startom prekinuo napad Zvezde,  ali je sudija dosudio faul. Slobodan udarac za Zvezdu, ali ništa od prilike da se pripreti gostima.

- 18'. Ponovo lako Belorusi stižu do šanse da priprete Borjanu, Gordejčuk je pucao sa 20 metara, ali lopta završava u naručju Zvezdinog čuvara mreže.

- 15'. Žuti karton za Savića koji je laktom zaustavio Rodionova. Bune se crveno-beli zato što sudija Aranovski prethodno nije svirao prekršaj nad Krstičićem na ivici kaznenog prostora BATE-a.

- 11'. Radonjić je izgubio loptu na 30 metara  pa je sevnula kontra Belorusia pet na tri, ispali su lagano Le Talek i Savić, pucao je sam sa penaltika Ivanić, a prečka je spasila crveno-bele ovog puta.

- 7'. Bilo je sada opasno ispred Borjanovog gola, Rios je nakon gužve pokušao glavom ali su crveno-beli sačuvali gol. Posle toga i loše ispucavanje Stojkovića, ali bez posledica za domaćine.

- 6'. Moglo je sada da bude 1:0 za Zvezdu. Stojković je prošao po desnoj strani, poslao loptu u peterac,  ali su je Belorusi izbacili preko gola pre nego što je došla do Boaćija.

- 4'. Evo Boaćijevog udarca ka golu BATE-a, ali lagan je to posao bio za golmana Šerbickog.

- 3'. Rios je pucao ka Milanu Borjanu iz slobodnog udarca, ali je prebacio gol.