A
(VIDEO) PERUANCI OPUŠTENO PRIZNALI: Kolumbijci su nas nagovarali da stanemo i mi smo pristali!
Fudbaleri reprezentacije Perua opušteno su priznali novinarima posle utakmice sa Kolumbijom (1:1) da su pristali na dogovor sa gostima da se meč završi nerešenim rezultatom
informer.rs 12. 10. 2017. 10:23
1
Reuters

Duel Perua i Kolumbije u poslednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo odlučivao je ko će direktno ići na Mundijal, ali je pred sam kraj postalo jasno, zbog ostalih rezultata, da rezultat 1:1 odgovara i domaćinu, koji će ići u baraž, kao i gostu, koji je obezbedio put u Rusiju.

Brazil je vodio protiv Čilea 3:0, a Paragvaj gubio kod kuće sa 1:0 od Venecuele, što su bili rezultati koji su išli u prilog Peruu i Kolumbiji.

Zato su igrači gostujućeg tima krenuli u operaciju dogovaranja u finišu, da se prestane sa igrom, jer nije vredno rizika da neko izgubi meč, a samim tim i ostane bez plasmana na Mundijal.

U početku Peruanci nisu pristajali, ali su onda i oni povukli ručnu, kada su se uverili da Paragvaj neće napraviti preokret protiv Venecuele.

Na kraju su domaći igrači otvoreno rekli novinarima posle meča da se u poslednjim minutima nisu ni trudili da igraju.

- Bili smo potpuno koncentrisani na utakmicu, a pet minuta pri kraja prišao mi je Falkao, nakon što sam video da je nešto neuspešno nagovarao moje ostale saigrače. Rekao mi je: "Brate, obojica smo unutra. Budimo zadovoljni s ovim rezultatom koji je..." Ja sam definitivno bio zadovoljan. Nakon toga smo utakmicu završili onako kako je trebalo - rekao je Peruanac Renato Tapija.

Na kraju je Kolumbija otišla pravo na SP, a Peru će igrati baraž protiv Novog Zelanda, u kojem je apsolutni favorit.