AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

22:50 Fudbal 0

informer.rs | 04. 02. 2015.

PIROVA POBEDA REALA Dobili Sevilju, izgubili igrače - 2:1

Serhio Ramos i Džejms Rodrigez se povredili, a Marselo dobio žuti karton za suspenziju pred derbi sa Atletikom. Benzema povredio golmana Sevilje

Pobeda bez radosti za Real Madrid! Lider španskog fudbalskog prvenstva je savladao Sevilju (2:1) u zaostalom meču 16. kola šampionata, ali ima mnogo razloga za brigu, jer su mu se povredili Serhio Ramos i Džejms Rodrigez, a Marselo dobio žuti karton zbog kojeg mora da odmara, samo četiri dana uoči gradskog derbija sa Atletikom.

Real posle 21 odigrane utakmice ponovo ima četiri boda više od Barselone i sedam od Atletika, ali u subotu (16.00) ide na "Visente Kalderon", što bi mogao da bude meč koji će zakuvati prvenstvenu trku u troje do maksimuma. Kao što je to bila do poslednjeg minuta prošle sezone.

Madriđani su protiv Sevilje poveli golom Džejmsa Rodrigeza u 12. minutu, a Hese je u 36. duplirao prednost. Jago Aspas je 10 minuta pre kraja utakmice smanjio na 2:1, ali nije bilo drame u finišu.

Serija povreda je krenula od devetog minuta, kada je Serhio Ramos morao napolje zbog povrede zadnje lože. Strelac prvog gola Rodrigez je izašao u 27. minutu, a najgori start večeri desio se u finišu prvog poluvremena, kada je Karim Benzema nesmotrenim startom teško povredio golmana Sevilje Beta, koji je na nosilima, sa fiksiranim vratom iznet s terena.