25.11.2015

22:35

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: "Dami" derbi, petarda Parižana u Malmeu, Real se kockao

Juventus je u derbiju večeri dobio Mančester siti sa 1:0, u Malmu je odjeknula petarda, pošto je PSŽ slavio rezultatom 5:0, dok je Real Madrid sa 4:3 savladao Šahtjor

Derbi večeri odigran je u Torinu. Juventus i Siti obezbedili su osmini finala Lige šampiona ali su igrali za epitet lidera D grupe.

Stara dama je povela posle 18 minuta igre pogotkom Marija Mandžukića. Domaćini su bili bolji rival tokom prvog dela meča, Mandžukić je imao još jednu solidnu šansu ali je Hart ovog puta bio siguran, mada su i gosti molgi do egala ali je Bufon bio na visini zadatka.

Tokom drugo dela nije bilo promene rezultata, mada su jedni i drugi imali nekoliko odličnih šansi.

AP PHOTO

Menhengladbah je pobedom od 4:2 protiv Sevilje sada treći na tabeli grupe D. Vodili su Nemci 3:0, dok su gosti do kraja uspeli da samo sa dva gola da umanje poraz.

Juve je osigurao prvo mesto, dok je Siti drugi. Sevilja i Juventus odmeriće snage u poslednjem kolu u Španiji, a Siti će dočekati Menhengladbah.

AP PHOTO

Real je posle 4:0 protiv Šahtjora strepeo, ali slavio sa 4:3 na gostovanju. Dva pogotka postigao je Kristijano Ronaldo,a Madriđani su dozvolili Ukrajincima da tokom poslednjih 13 minuta daju tri gola i ponadaju se da mogu do egala. Ali, nakon drugog gola Tešeire u 88. minutu Madriđani su uspeli da sačuvaju mrežu i pobedu.

Pari Sen Žermen je demolirao Malme u gostima sa 5:0, uz dva gola Anhela Di Marije dok je jedan pogodak bivšem klubu dao i Zlatan Ibrahimović, ali se nije radovao.

Real je prvo mesti u grupi A potvrdio pobedom protiv Šahtjora. PSŽ je drugi sa 10, dok je treći Šahjtor sa tri boda.

AP PHOTO

Atletiko Madrid je na domaćem terenu bez većih problema trijumfovao protiv Galatasaraja 2:0, pa je tako obezbedio prolaz i sebi i Benfici u osminu finala Lige šampiona.

U grupi B je i dalje sve otvoreno. Volfsburg slavljem u Moskvi protiv CSKA 2:0 skočio na prvo mesto, dok je Mančester junajted odigrao samo 0:0 na "Old Trafordu" protiv PSV. "Đavoli" su drugi na tabeli sa osma bodova, a Holanđani imaju bod manje na trećem mestu.

Junajted u sledećem kolu gostuje Volfsburgu, a PSV čeka CSKA.

AP PHOTO

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: Širle predvodio "vukove", Astana protiv Benfike prokockala 2:0

LIGA ŠAMPIONA

5. kolo

Grupa A

Malme - PSŽ 0:5 (0:2)
(Rabio 4, Di Marija 14, 68, Ibrahimović 50, Lukas 82)

Šahtjor - Real Madrid 3:4 (0:1)
(Tešeira 77,89 Dentinjo 83 - Ronaldo 18, 70. Modrić 50, Karvahal 52 )

TABELA: Real Madrid 13, PSŽ 10, Šahtjor 3, Malme 3.

Grupa B

CSKA - Volfsburg 0:2 (0:0)
(Širle 67, 88)

Mančester junajted - PSV 0:0

TABELA: Volfsburg 9, Mančester junajted 8, PSV 7, CSKA 4.

Grupa C

Astana - Benfika 2:2 (2:1)
(Tvumasi 19, Aničić 31 - Himenez 40, 72)

Atletiko Madrid - Galatasaraj 2:0 (1:0)
(Grizman 13, 65)

TABELA: Benfika 10, Atletiko Madrid 10, Galatasaraj 4, Astana 3.

Grupa D

Juventus - Mančester siti 1:0 (1:0)
(Mandžukić 18)

Borusija M. - Sevilja 4:2 (1:0)
(Štindl 29, 83, Džonson 68, Rafael 78 - Vitolo 82,Banega 90+1 pen)

TABELA: Juventus 11, Mančester siti 9, Borusija M. 5, Sevilja 3.

Tok mečeva

90+1. Sevilja je smanjila rezultat protiv Menhengladbaha na 4:2 golom Banega  sa bele tačke.

89'.GOOOL! Šahtjor je sada smanjio na 4:3. Opet Tešeira. Real će do kraja da strepi za pobedu a imao je 4:0,

83'. GOOOL! Dentinjo smanjuje minus Šahtjora protiv Reala na 4:2.

83'. GOOOL! Štindl je samo minuta pošto je Menš primio gol povećao prednost protiv Sevilje na 4:1.

82'. GOOOL! Vitolo je smanjio na 3:1 u Nemačkoj na meču Menhengladba i Sevilje.

82'. GOOOL! Petarda u Malmeu za koju se pobrinuo Lukas - 5:0.

80'. Rahim Sterling je promašio zicer, a mogao je doneti Sitiju egal.

78'. GOOOL! Rafael je povećao prednost Menhengladbaha na 3:0.

77'. GOOOL! Uspeo je Šahtjor da smanji na 4:1 pogotkom Tešeire sa bele tačke.

70'. GOOOL! Ronaldo pogađa za 4:0. Ovo je drugi gol Portugalcu protiv Šahtjora večeras , ponovo na aistenciju Bejla.

68'. GOOOL! Potpuni debakl doživeo je Malme. Di Marija drugim golom povećava na 4:0.

68'. GOOOOL! Vođstvo je duplirao i Menhengladbah. Gol je dao Fabijan Džonson..

65'. GOOOL! Atletiko vodi sa 2:0 protiv Galate. Strelac je ponovo Grizman.

52'. GOOOOL! Karvahal za 3:0 Reala. Ovo mu je prvi pogodak u Ligi šampiona .

50'. GOOOL! Modrić pogađa za 2:0 na asistenciju Ronalda.

50'. GOOOL! PSŽ je upropasti Malme. Sveci vode sa 3:0 pogotkom Zlatana Ibrahimovića . Dao je gol klubu u kojem je napravio prve fudbalske korake,naravno, nije bilo slavlja.

29'. GOOOOL! Do prednosti je došao i Menhengladbah u meču sa Seviljom 1:0. Džaka je šutirao, a Štindl se našao na pravom i skrenuo loptu u mrežu.

18'.GOOOOL! Kristijano Ronaldo je na asistenciju Bejla glavom postigao pogodak za vođstvo Reala protiv Šahtjora 1:0.

18'. GOOOL! Mario Mandžukić doneo je prednost Juventusu protiv Sitija u Torinu - 1:0. Posle centaršuta Aleksa Sandra odlično je reagovao hrvatski reprezentativac.

14'. GOOOL! PSŽ ima prednost od 2:0. Vođstvo je duplirao Di Marija. Precizno je šutirao po zemlji na centaršut Matuidija

13'. GOOOL! Vodi Atletiko u Madridu pogotkom Gizmana. Antoan Grizman je šutirao glavom sa pet metara na centaršut Gabija.

11'. Derbi večeri igra se u Torinu. Prvih deset minuta igre između Juventusa i Sitija proteklo je bez većih uzbuđenja.

4'.GOOOL!  Prvo gol večeras pao je u Malmeu. PSŽ vodi 1:0. Rabio je na oko desetak metara od gola dočeo centaršut i smestio loptu glavom u mrežu.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.